Jak rozpoznać kosmetyki naturalne ?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Samo pojęcie kosmetyków naturalnych nie jest łatwe do zdefiniowania. Pojęcia naturalne i ekologiczne są bardzo chętnie stosowane przez specjalistów od marketingu. Moda na zdrowy tryb życia, powszechne odchodzenie od wszelkiego rodzaju substancji chemicznych zarówno w żywności jak i w kosmetykach spowodowała, że pojęcia te są powszechnie nadużywane.

Jaki jest skład kosmetyków naturalnych?

Dodatkowy problem powoduje to, że żadne przepisy prawne nie zabraniają nazwać produktu naturalnym, nawet jeśli zawiera znikome ilości składników pochodzenia roślinnego. W tej sytuacji pozostaje szczegółowe zapoznanie się ze składem kosmetyku na etykiecie lub ulotce. Zgodnie z INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) – międzynarodowym systemem opisywania produktów kosmetycznych naturalne komponenty posiadają łacińskie nazwy, a substancje syntetyczne angielskie. Godny zaufania producent często podaje też skład po polsku, ale możemy przyjąć, że im więcej łaciny tym więcej składników naturalnych.

Jak wybierać kosmetyki naturalne?

Orientana to polska firma, która na podstawie własnych badań stworzyła linię całkowicie naturalnych składników. Jak sama nazwa wskazuje orientana.pl korzysta z wiedzy i filozofii Dalekiego Wschodu, która twierdzi że wszystko co nadaje się do zjedzenia ma również zastosowanie w działaniu zewnętrznym. Dlatego w składzie kosmetyków naturalnych znajdziemy rośliny znane głównie jako egzotyczne przyprawy: kurkuma, szafran, migdałowiec czy róża japońska. Część kosmetyków produkowanych przez orientana.pl zawiera również komponenty odzwierzęce, ale tylko pozyskiwane bez szkody dla zwierzęcia – takie jak miód, mleko czy śluz ślimaka. Oprócz nich jest również linia kosmetyków dedykowanych dla wegan i pozbawionych zupełnie składników pochodzenia zwierzęcego. Na stronie orientana.pl można skorzystać również z fachowych porad kosmetycznych i dowiedzieć się więcej o dalekowschodnich metodach pielęgnacji skóry.

Czy kosmetyki naturalne działają skutecznie?

Stosowanie kosmetyków naturalnych wymaga dłuższego czasu i systematycznego używania. Nie można w tym wypadku liczyć na błyskawiczny efekt poprawy wyglądu skóry. Naturalne kosmetyki mają za zadanie wspomagać wrodzoną zdolność regeneracji skóry, a nie tuszować jej wady. Są doskonałym wyborem dla osób mających różnego rodzaju problemy ze skórą – skłonności do alergii i podrażnień, zmiany o trądziku i innych chorobach. Kosmetyki naturalne mogą w skuteczny sposób uzupełniać leczenie dermatologiczne. Są wskazane dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy rodzaj skóry.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także