Jak stosować maski w płachcie?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Dermatolodzy wyliczają liczne zastosowania i właściwości kosmetycznych masek do twarzy. Warto poznać, na czym polega ich sukces i włączyć je do codziennej pielęgnacji.

Maski w płachcie pojawiły się na rynku kosmetycznym kilka lat temu  i od razu go podbiły. Ich popularność do dzisiaj nie maleje. Sukces maseczek z Korei nie powinien kojarzyć się wyłącznie z trendem u nastolatek. Dermatolodzy wyliczają ich liczne zastosowania i właściwości. Warto poznać, na czym polega ich sukces i włączyć je do codziennej pielęgnacji.

Maski dla każdego?

Koreańskie maseczki to nic innego jak odpowiednio wycięty i dopasowany do twarzy kawałek bawełny, nasączony olejkami i składnikami aktywnymi. W drogeriach możemy odnaleźć całe spektrum maseczek z różnymi właściwościami. W zależności od swoich potrzeb, maski w płachcie możemy dopasować do swojego wieku i typu cery. Działają one intensywniej w przeciwieństwie do zwykłej maseczki do twarzy.

Przede wszystkim przylegają one szczelniej i nie przepuszczają zanieczyszczeń z zewnątrz. Dzięki odcięciu skóry od powietrza, składniki aktywne nie mają możliwości wyparowania. Łatwiej jest im przeniknąć do głębszych warstw naskórka.

O czym należy pamiętać przed aplikacją?

Przed nałożeniem maseczki w płachcie warto zadbać o odpowiednią porę dnia. Pomimo że są one bardzo wygodne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić je kiedy chcemy, dobrze jest stosować je wieczorową porą. W godzinach nocnych nasza skóra ma naturalną tendencję do regeneracji. Nałożenie przed snem maski, umożliwia lepsze wchłonięcie się składników.

Nie należy jednak zostawiać jej na twarzy do rana. Zaleca się, aby nie przekraczać czasu podanego przez producenta. W przeciwnym wypadku osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Wysychająca maska będzie tylko wysuszać i podrażniać naszą skórę.

Natychmiastowy efekt

Aby efekt był jeszcze lepszy, zadbajmy o odpowiednią pielęgnację i oczyszczania. Usuńmy resztki makijażu, użyjmy toniku do twarzy bądź też wykonajmy peeling. Pozbędziemy się dzięki temu nadmiernej ilości sebum i martwego naskórka, co ułatwia transport składników do głębszych warstw skóry.

Maski w płachcie są bardzo korzystnym elementem w pielęgnacji naszej skóry. Dzięki ich różnorodności, możemy odnaleźć odpowiednie dla siebie.  Warto więc pozwolić sobie na chwilę relaksu w ciągu wieczoru i wykonać kilkunastominutowe SPA. Efekt będzie widoczny od razu.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także