Jak wybrać odpowiednie obrazy do salonu?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Dodatki w salonie są ważnym elementem wpływającym na estetykę wnętrza. Mogą one kompletnie odmienić wygląd pomieszczenia, dodać mu charakteru i klimatu. Jednym z takich najpopularniejszych dodatków do salonu są obrazy.

Ogromny wybór obrazów w sklepach sprawia, że decyzja o zakupie i powieszeniu konkretnego z nich bywa trudna. Na co więc zwrócić uwagę, poszukując idealnego malowidła? Podpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Obrazy do salonu w odpowiednim miejscu

Zanim zaczniesz oglądać nowoczesne obrazy do salonu https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy-do-salonu.html, upewnij się, że masz odpowiednią ilość wolnego miejsca na ścianie. Obrazy szczególnie efektownie prezentują się nad sofą lub kompletem wypoczynkowym, tworząc harmonijną kompozycję strefy przeznaczonej do relaksu. Możesz również zawiesić malowidło nad stołem – w takim przypadku będzie ono przyciągało wzrok w trakcie posiłku i pozwoli wydzielić strefę jadalni w pokoju. Alternatywą jest zawieszenie obrazu nad komodą. W takim przypadku obraz świetnie łączy się z innymi dodatkami znajdującymi się na meblu, np. ramkami na zdjęcia lub niewielkimi figurkami. Nie zaleca się natomiast mocowania obrazów nad telewizorem albo w aneksie kuchennym. W pierwszej sytuacji obraz może odwracać uwagę domowników od filmu czy serialu, w drugim z kolei od przygotowywanych potraw w trakcie gotowania.

Możesz zdecydować się na powieszenie obrazu w tych trzech, dwóch albo tylko jednym miejscu. Wszystko zależy od wielkości salonu, jego aranżacji oraz obecności innych akcesoriów dekoracyjnych we wnętrzu. Pamiętaj, że zbyt duża liczba dodatków na ścianie może wywołać wrażenie chaosu i przeładowania w pomieszczeniu, a także może zdominować, a nawet przysłonić całą aranżację.

Właściwy rozmiar obrazu

Ważną kwestią jest też odpowiedni rozmiar obrazu. Wielkość malowidła zależy przede wszystkim od metrażu salonu oraz dostępnego miejsca. Jeśli dysponujesz sporą wolną przestrzenią nad sofą czy regałem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na duży obraz. Alternatywną propozycją jest zawieszenie kilku mniejszych obrazów, najlepiej o podobnej tematyce. Dzięki temu stworzysz efektowną, przyciągającą wzrok kompozycję.

Odpowiednia rama obrazu

Do wybranego obrazu musisz dokupić odpowiednią ramę. Modele wykonane z drewna bądź tworzywa stylizowanego na naturalne drewno to polecana propozycja zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Ramy w kolorze białym bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu skandynawskim, natomiast wersje metalowe albo stalowe to idealny wybór do industrialnych salonów. Nie musisz jednak kierować się tymi wskazówkami – ważne, aby rama była dopasowana przede wszystkim do Twojego gustu i upodobań.

Zwróć natomiast uwagę, aby wszystkie ramy powieszonych obrazów były wykonane z tego samego materiału i występowały w identycznym kolorze. To pozwoli Ci osiągnąć spójność kompozycyjną we wnętrzu. Możesz też wybrać obrazy na płótnie bezramowe, które są drukowane w taki sposób, że malowidło nachodzi również na brzegi obrazu.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także