Jak wymienić walutę szybko, wygodnie, tanio i o każdej porze

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Zbliżają się wakacje, a z nimi wakacyjne podróże zagraniczne. Wybierasz się trochę dalej, niż do Sopotu i potrzebne Ci będą Euro, Dolary, a może Funty, lub inna waluta? W tym wpisie podpowiem Ci jak wymienić walutę szybko, wygodnie, tanio i o każdej porze – gdziekolwiek jesteś.

Kiedyś było lepiej? Nie sądzę.

Często po walutę udajemy się do kantoru, lub do banku, bo tak kiedyś wymieniało się waluty (no chyba, że u cinkciarza, ale to pamiętają tylko takie staruszki jak ja). Jednak teraz nie ma już takiej potrzeby. Część z nas nie ma świadomości, że już od dawna istnieją e-kantory, w których wymienisz walutę na dużo korzystniejszych warunkach i to całkowicie bezpiecznie. Pamiętam jak startowały tego typu usługi jakieś 10-15 lat temu. Prowadziłam wtedy firmę i korzystałam z wymian walutowych przy zakupach z zagranicy. Wymiana walut w internecie była bardzo korzystna. Kurs Euro, kurs Dolara, czy kurs Funta, był znacznie niższy, niż kurs dostępny w banku. Niestety zwykły śmiertelnik nie miał raczej do nich dostępu, a wymiana walut online była skomplikowana na tyle, że łatwo było się boleśnie pomylić. Teraz wymiana Funtów, czy zakup Euro, to bułka z masłem dla każdego. Na dodatek właściwie wszędzie i o każdej porze, gdzie potrzebujesz wymienić walutę. Bez chodzenia do banku, czy kantoru.

Co jest potrzebne do korzystania z kantoru internetowego?

Bardzo niewiele. Laptop, lub smartfon z dostępem do internetu i dwa konta bankowe. Jedno w walucie, którą chcesz płacić (najczęściej to będzie konto po prostu złotówkowe), oraz konto walutowe – dla waluty, którą chcesz kupić. Konto walutowe zakłada się łatwo i zazwyczaj bez wychodzenia z domu, więc nie ma o czym mówić.

Chciałabym Ci pokazać Chciałabym Ci pokazać stronę na której możesz spokojnie i po korzystnym kursie wymienić walutę. Korzystanie z niej jest łatwe, szybkie i bezproblemowe.:

Internetowykantor.pl

Strona, na której szybko i tanio kupisz waluty, a kurs Euro jest dużo korzystniejszy, niż w tradycyjnych kantorach.Wymiana walut online następuje w trzech prostych krokach:

  • wybierasz walutę, którą chcesz nabyć (np. Funty, Euro, Dolary i jeszcze 16 innych)
  • robisz przelew do internetowykantor.pl
  • odbierasz walutę przelaną na twoje konto walutowe

Czy to jest bezpieczne?

Korzystanie z e-kantorów jest łatwe i bezpieczne, a do tego tanie. Warto pamiętać jednak, aby przed rejestracją i rozpoczęciem transakcji sprawdzić bezpieczeństwo, oraz wiarygodność strony, na której chcemy działać. Strona powinna posiadać: licencję KNF, zaufany certyfikat SSL, kilkuletnie doświadczenie na rynku finansowych usług internetowych. Jeśli kantor posiada powyższe gwarancje możesz mu śmiało zaufać.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także