Jak wymienić walutę szybko, wygodnie, tanio i o każdej porze

Zbliżają się wakacje, a z nimi wakacyjne podróże zagraniczne. Wybierasz się trochę dalej, niż do Sopotu i potrzebne Ci będą Euro, Dolary, a może Funty, lub inna waluta? W tym wpisie podpowiem Ci jak wymienić walutę szybko, wygodnie, tanio i o każdej porze – gdziekolwiek jesteś.

Kiedyś było lepiej? Nie sądzę.

Często po walutę udajemy się do kantoru, lub do banku, bo tak kiedyś wymieniało się waluty (no chyba, że u cinkciarza, ale to pamiętają tylko takie staruszki jak ja). Jednak teraz nie ma już takiej potrzeby. Część z nas nie ma świadomości, że już od dawna istnieją e-kantory, w których wymienisz walutę na dużo korzystniejszych warunkach i to całkowicie bezpiecznie. Pamiętam jak startowały tego typu usługi jakieś 10-15 lat temu. Prowadziłam wtedy firmę i korzystałam z wymian walutowych przy zakupach z zagranicy. Wymiana walut w internecie była bardzo korzystna. Kurs Euro, kurs Dolara, czy kurs Funta, był znacznie niższy, niż kurs dostępny w banku. Niestety zwykły śmiertelnik nie miał raczej do nich dostępu, a wymiana walut online była skomplikowana na tyle, że łatwo było się boleśnie pomylić. Teraz wymiana Funtów, czy zakup Euro, to bułka z masłem dla każdego. Na dodatek właściwie wszędzie i o każdej porze, gdzie potrzebujesz wymienić walutę. Bez chodzenia do banku, czy kantoru.

Co jest potrzebne do korzystania z kantoru internetowego?

Bardzo niewiele. Laptop, lub smartfon z dostępem do internetu i dwa konta bankowe. Jedno w walucie, którą chcesz płacić (najczęściej to będzie konto po prostu złotówkowe), oraz konto walutowe – dla waluty, którą chcesz kupić. Konto walutowe zakłada się łatwo i zazwyczaj bez wychodzenia z domu, więc nie ma o czym mówić.

Chciałabym Ci pokazać Chciałabym Ci pokazać stronę na której możesz spokojnie i po korzystnym kursie wymienić walutę. Korzystanie z niej jest łatwe, szybkie i bezproblemowe.:

Internetowykantor.pl

Strona, na której szybko i tanio kupisz waluty, a kurs Euro jest dużo korzystniejszy, niż w tradycyjnych kantorach.Wymiana walut online następuje w trzech prostych krokach:

 • wybierasz walutę, którą chcesz nabyć (np. Funty, Euro, Dolary i jeszcze 16 innych)
 • robisz przelew do internetowykantor.pl
 • odbierasz walutę przelaną na twoje konto walutowe

Czy to jest bezpieczne?

Korzystanie z e-kantorów jest łatwe i bezpieczne, a do tego tanie. Warto pamiętać jednak, aby przed rejestracją i rozpoczęciem transakcji sprawdzić bezpieczeństwo, oraz wiarygodność strony, na której chcemy działać. Strona powinna posiadać: licencję KNF, zaufany certyfikat SSL, kilkuletnie doświadczenie na rynku finansowych usług internetowych. Jeśli kantor posiada powyższe gwarancje możesz mu śmiało zaufać.

Poruszył Cię ten wpis? Skomentuj, udostępnij, polub. Będę wdzięczna za każdą Twoją reakcję.
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Udostępnienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Niestety wykluczyłam ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Witryna Internetowa", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną automatycznie usunięte.