Jak zacząć naukę języka angielskiego?

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Zauważyliście, że Świat staje się coraz mniejszy? Dzięki internetowi, łatwej komunikacji, coraz tańszemu podróżowaniu przestaje mieć znaczenie gdzie mieszkasz i gdzie pracujesz. Wszędzie możesz czuć się jak u siebie.
Możesz mieć każdą pracę w każdym miejscu na Ziemi. I wszędzie możesz mieć przyjaciół. Jest jeden warunek. Trzeba znać języki obce, a już na pewno język angielski. Jeśli jeszcze się nim nie posługujesz, czas zacząć naukę.

Nauka sprawia ci trudność?

Tylko co wtedy, gdy po raz kolejny podejmujesz nierówną walkę, uczysz się pilnie, ale jednak nic nie wychodzi? Prawdopodobnie winny jest twój sposób uczenia się. Bardzo wiele osób, które rozpoczynają naukę jednocześnie uczy się słówek, zasad gramatyki, prawidłowego akcentu, oraz wielu innych kwestii związanych z językiem. Tak uczą przestarzałe metody. Sprawiają one, że zamiast cieszyć się możliwością komunikowania się i rozumienia obcego języka, denerwujemy się i niepotrzebnie spinamy zastanawiając się jak coś powiedzieć i czy to będzie poprawnie, zamiast po prostu mówić. Warto skupiać się na przekazie podczas komunikowania się, a w nauce na opanowywaniu małych partii jednocześnie, za to regularnie i w sposób skoncentrowany na danym temacie.

Zacznij od opanowania zasobu słownictwa

Jeśli dopiero rozpoczynamy naukę języka angielskiego warto zacząć od opanowania podstawowego zakresu słownictwa np. związanego z codziennymi czynnościami, nazwami produktów, przedmiotów, które nas otaczają. Na tym etapie nauka zasad gramatyki nie ma zbytniego sensu. Dlaczego? To bardzo proste – nie znamy bowiem wystarczająco dużo słów, by móc stosować je w zdaniach. Odpuśćmy sobie również uczenie się prawidłowego akcentu. Na początku ważniejsza jest bowiem po prostu wymowa.

Czas na gramatykę

Jeśli opanujemy słownictwo, które pozwala nam na prowadzenie prostych dialogów związanych z codziennym życiem możemy zatroszczyć się o to, aby były one poprawne. Właśnie teraz jest dobry czas na naukę zasad gramatyki. Zaczynamy oczywiście od najprostszych, a jednocześnie najczęściej używanych czasów. Znając je szybko zaczniemy przechodzić do nieco trudniejszych kwestii takich jak: prawidłowa odmiana czasowników nieregularnych, oraz innych zagadnień.

Pamiętaj, żeby trenować praktyczne umiejętności językowe

Nawet jeśli dopiero zaczynasz naukę języka angielskiego musisz zdawać sobie sprawę z tego, że niezwykle ważne jest to, żeby języka naprawdę używać. W nauce chodzi przecież o to, żeby nie mieć problemów z porozumiewaniem się. Dlatego też już od pierwszych wyrazów, które opanowujesz nie bój się mówić ich na głos, układać zdania, czytać proste teksty.

Bardzo często bowiem zdarza się tak, że osoby, które uczą się języka angielskiego poszerzają swój zasób słownictwa, ale nie potrafią z niego korzystać. Zadbaj więc o różnorodność ćwiczeń, które wykonujesz. Ciekawe propozycje znajdziesz w kursach ESKK – https://eskk.pl/kursy-angielskiego. Dzięki nim opanowanie języka angielskiego stanie się znacznie łatwiejsze a nauka bardziej efektywna.

Nauka języka angielskiego wcale nie musi być trudna. Nawet jeśli początkowo Cię przeraża, podejdź do tematu ze spokojem i pozytywnym nastawieniem. Jeśli podejdziesz do nauki jak do narzędzia komunikacji, zrozumiesz jej sens i potrzebę, sam będziesz pamiętać o regularności ćwiczeń i szukać okazji do praktycznego wykorzystania języka. Wystarczy wtedy skorzystać z dobrego kursu, który wspomoże proces nauki i sukces masz gwarantowany.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także