Jak zorganizować czas rodzinny za pomocą planera?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

6

Czym jest planer?

Planer to niepozorny kalendarz w jednym gadżecie. Umożliwia planowanie wydarzeń oraz monitorowanie postępów np. nawyków żywieniowych lub aktywności fizycznej. Planer może mieć formę zeszytu, ale także tablicy służącej do powieszenia na ścianie. Jego układ pozwala nie tylko na planowanie zadań na każdym dzień, tydzień, miesiąc oraz sporządzanie list czy notatek. Przeglądając sklep online z planerami planu.pl znajdziesz modele przeznaczone dla rodziców, uczniów, studentów, sportowców, biznesmenów, a także dla pary młodej.

Planery w formie kalendarza i zeszytu

Planery w formie kalendarza i zeszytu są niezwykle wygodne. Zmieścisz je dosłownie wszędzie – do torebki, plecaka, a nawet do pojemnej kieszeni. Korzystając z planera, zyskujesz zdecydowanie więcej. Wpisujesz daty samodzielnie, to sprawia, że możesz zorganizować tylko te dni, na których naprawdę Ci zależy. Dodatkowo możesz zamieścić w nim rozpiskę posiłków oraz zaznaczyć godziny picia wody.

Planer w formie tablicy do powieszenia na ścianie lub lodówkę

W ofercie sklepów online z planerami dostępne są także modele do powieszenia na ścianie lub lodówce. Dzięki nim możesz planować  tzw. lotu ptaka. Dostępne są planery tygodniowe oraz miesięczne. Najlepszym miejscem na powieszenie takich modeli jest kuchnia, ponieważ to właśnie w niej spotykają się wszyscy domownicy. Możesz planować na nich na dwa sposoby. Zapisuj na nich markerami lub powieść karteczki za pomocą specjalnych magnesów.

Jak planować za pomocą planera?

Organizując dzień lub miesiąc, możesz kierować się kilkoma zasadami. Oto najważniejsze z nich:

  1. Najpierw stwórz listę zadań na cały dzień – możesz stworzyć taką listę na osobnej kartce, dzięki temu nie będziesz musiał kreślić niczego, a wszystkie zadania naniesiesz od razu do planera.
  2. Następnie wyznacz stałe ramy czasowe – wyznacz realne ramy czasowe na każde zadanie, najlepiej, aby były to stałe pory roku. Podczas wykonywania tego zadania wyeliminuj niezbędne rozpraszacze i skoncentruj się na zadaniu, które wykonujesz.
  3. Wyznacz priorytety – wybierz z listy dwa lub trzy zadania, które musisz wykonać każdego dnia. Nie muszą to być najtrudniejsze zadania ani te, które zabiorą Ci najwięcej czasu podczas ich wykonania.
  4. Weź pod uwagę małe zadania – planując uwzględnij także małe zadania, czyli takie, których zrobienie zajmie Ci ok. 5 minut, 10 lub 15.
  5. Zostaw przestrzeń na zdarzenia nieplanowane – nie wypełniaj całego swojego czasu na 100 procent. Zostaw lukę na nieplanowane zadania. Pamiętaj o tym, że nawet, jeśli będziesz miał wypełniony cały dzień, nie wykonasz wszystkich zadań naraz.

Sprawdź dostępne planery na planu.pl i wybierz produkt, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także