Myśli Potarganej

Jak zrobić tęczę ze Skittlesów DIY

Bywają dni gdy z nieba kapie deszcz, dzieci smutne snują się po domu, zabawki się znudziły, a bajek nie chcemy im włączać, żeby nie siedziały przed ekranem. Co wtedy robić? Może porobić z dzieckiem eksperymenty? Jest ich mnóstwo. Ja chciałabym Wam zaproponować kilka z nich. Na początek zróbmy tęczę ze Skittlesów. Zapewniam Was, że jest to doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

--- R E K L A M A ---

Ten prosty eksperyment zawsze wywołuje uśmiech na buziach dzieci. Do tego efekt wow! gwarantowany. Należy jedynie pamiętać, by przygotować miejsce zabawy, tak by nic się nie ubrudziło. No i nie zostawiać pociechy samej z zabawą. Mam na myśli bezpieczeństwo malucha, który może się zadławić cukierkami, a co gorsza wsadzić sobie np. do nosa, ale jeszcze ważniejszy jest pretekst do wspólnego spędzenia czasu i poświęcenia dziecku uwagi, a tego dzieci potrzebują bardzo i zawsze.

Do zabawy będziemy potrzebowali:

  • Talerza
  • Ciepłej wody (najlepiej przegotowanej)
  • Małego opakowania cukierków Skittles

Przebieg zabawy:

  • Kładziemy talerz na wypoziomowanej, równej nawierzchni
  • Na talerzu układamy cukierki w kółko pilnując, by obok siebie były zróżnicowane kolory

  • Na środek nalewamy  ciepłą wodę, tak by rozlała się równomiernie po talerzu lekko zatapiając cukierki

  • Czekamy aż woda rozpuści barwnik ze Skittlesów

  • Gotowe

Pewnie zastanawiacie się dlaczego woda miała być przegotowana. Otóż dzieci uwielbiają później z tęczy robić zupę. Można im dać łyżeczkę i niech mieszają, a później oczywiście zajadają. Nie zjedzą za wiele, a zabawa w gotowanie zupy ze Skittlesów na długo zostanie w ich pamięci.

Bawcie się dobrze i chwalcie fotkami swoich tęcz 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl