Jaka fryzura ślubna pasuje do Twojego kształtu twarzy?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Trendy ślubnych fryzur z roku na rok się zmieniają. Obserwuje się jednak, że niezmienną popularnością cieszą się dobrze znane upięcia w nieco nowocześniejszym wydaniu. I tak będzie właśnie w tym sezonie. Królować będą luźne koki, niskie upięcia, warkoczowe sploty, a także „czesane wiatrem” romantyczne fryzury w stylu boho.

Wybór fryzury ślubnej to duży problem, którego rozwiązania nie ułatwiają magazyny ślubne i porady ekspertów. Jaką fryzurę na ślub wybrać? To zależy nie tylko od aktualnie panującej mody, ale także typu urody i sukni ślubnej. Fryzura powinna być przecież spójną częścią całej stylizacji.

Ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o ostateczny wygląd fryzury ślubnej, będą miały także dodatki. W tym sezonie modne będą niewielkie, naplatane na włosy koraliki, stroiki oraz bogato zdobione wsuwki. Hitem sezonu będą też delikatne, wiązane opaski, tradycyjne welony oraz inne akcesoria, które sprawiają, że ślubna stylizacja nabierze wyjątkowego wyglądu.

Jak dopasować fryzurę ślubną do kształtu twarzy?

Nie jest tajemnicą, że fryzura może zarówno podkreślać atuty naszej urody i ukrywać jej niedoskonałości, jak i dodawać lat lub wydobywać na światło dzienne niektóre mankamenty wyglądu. Z tego wyglądu warto dobrze zastanowić się nad swoim wyborem – moda to jedno, ale nasze indywidualne potrzeby są najważniejsze. W celu uniknięcia nieodpowiedniego wyboru warto wybrać dobrego fryzjera, który specjalizuje się właśnie w ślubnych upięciach. Niezbędne jest także wykonanie fryzury próbnej, która pomoże uniknąć rozczarowania swoim wyglądem na kilka godzin przed uroczystością.

Fryzurę ślubną powinno dobierać się względem kształtu twarzy, długości szyi oraz dekoltu sukni.

Twarz owalna – posiadanie owalnego kształtu twarzy daje zdecydowanie najwięcej możliwości i pozwala uniknąć jakichkolwiek ograniczeń, o ile nie są one związane z długością włosów. Do owalnego kształtu twarzy pasują zarówno wysokie, jak i luźne upięcia, włosy rozpuszczone oraz typowe fryzury krótkie, które wystarczy ozdobić dobrze dobranymi akcesoriami.

Jeżeli szukasz ciekawych inspiracji przed wyborem fryzury ślubnej? Koniecznie kliknij tutaj: http://medicot.pl/fryzury-na-slub-srednie-wlosy/ i sprawdź galerię pięknych, modnych i naturalnych fryzur ślubnych, które zaskakują kreatywnością mistrzów fryzjerstwa, a także zapewniają możliwość niczym nieskrępowanej zabawy weselnej. To ważne, bo przekleństwem niejednej Panny Młodej jest fryzura, która traci swój piękny wygląd po pierwszym tańcu.

Twarz pociągła – w tym przypadku należy unikać fryzur, które dodatkowo wysmuklają twarz np. wysokich koków i gładkich upięć. Nie należy także stawiać na proste, rozpuszczone włosy. Najlepszym wyborem będą fryzury upięte z tyłu lub po boku szyi z opadającą na czoło grzywką.

Twarz trójkątna – tutaj również trzeba pamiętać o zachowaniu proporcji i wyborze fryzury, która pozwoli nieco wygładzić kontur twarzy. Dobrym wyborem będą m.in. fryzury z grzywką oraz fale i loki luźno puszczone po bokach twarzy.

Twarz okrągła – okrągła twarz wymaga fryzur wysmuklających. Idealnym wyboru będą tutaj klasyczne, wysokie upięcia w nowoczesnym i bardziej twarzowym wydaniu. Taka fryzura dodaje elegancji, ale w przeciwieństwie do sztywnego koka nie dodaje lat.

Twarz kwadratowa – twarz w kształcie kwadratu wymaga fryzury wygładzającej jej kontury. Aby ukryć zbyt kanciastą szczękę, wystające kości policzkowe oraz wysokie czoło warto zdecydować się na fryzury, które będą luźno splecione na karku lub po boku. Na policzki powinny zachodzić wypuszczone kosmyki; dobrze w tym przypadku sprawdzi się też grzywka.

Teraz już wiesz, jakie uczesanie pasuje do konkretnego kształtu twarzy, więc będzie Ci znacznie prościej wybrać idealną dla Ciebie fryzurę ślubną. Pamiętaj, aby sposób uczesania dopasować także do całej stylizacji. Jeżeli wybierasz bogato zdobiona suknię, postaw na skromne uczesanie i na odwrót, jeżeli wybrałaś prostą sukienkę ślubną, możesz postawić na niebanalną fryzurę oraz ciekawe akcesoria do włosów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także