Jaką moc ma agat? Dowiedz się, w czym tkwi siła tego niezwykłego kamienia

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Agat to fascynujący kamień szlachetny o długiej i znakomitej historii, która sięga starożytnych Babilończyków, Greków i Rzymian. Został nazwany na cześć rzeki Achates na śródziemnomorskiej wyspie Sycylii w IV wieku p.n.e. Od samego początku był chętnie stosowany ze względu na swoją duchową moc, jak i wyjątkowe piękno. Współczesne kultury doceniły jego wibracje energii o niskiej częstotliwości oraz uziemiający i stabilizujący wpływ. Przeczytaj artykuł i poznaj właściwości wielobarwnego agatu.

Pochodzenie agatu

Kamień agat jest wielobarwną odmianą chalcedonu znaną w Europie od 3000 lat. Ten półszlachetny minerał powstaje w pustkach w obrębie skał wulkanicznych. Proces rozpoczyna się od utworzenia skał z zastygłej lawy lub magmy, które w procesie stygnięcia ulegają odgazowaniu. Gaz gromadzi się w coraz większe bąble, które po zastygnięciu lawy zamieniają się w pustki skalne. W tak powstałych skałach wulkanicznych krążą roztwory hydrotermalne (gorąca woda z różnymi pierwiastkami i związkami chemicznymi), z których krystalizują się minerały w pustkach. Agaty tworzą się w wyniku wielokrotnego wydzielania się krzemionki z roztworów. Po wydobyciu wyglądają mało atrakcyjnie, jak zwykła kamienna bryła. Dopiero w odznaczających się unikatowym pięknem plastrach agatu, widać niezwykłość tego kamienia.

Jakie są dostępne kolory agatów?

Agat w swojej naturalnej formie występuje w barwach bieli, szarości, beżu, ale także w kolorze różowym, szaroniebieskim, czarnym i brunatnym. Często spotykane są agaty w odcieniach czerwonego, żółtego, pomarańczowego oraz zielonego. Minerał zakupić można w sklepie z kamieniami półszlachetnymi w wielu różnych wzorach, często z dwoma, trzema, a nawet pięcioma kolorami. Popularną praktyką jest barwienie agatów, aby stały się bardziej atrakcyjne. Spotykając kamienie o intensywnym różowym, zielonym, fioletowym czy niebieskim odcieniu, można mieć niemal pewność, że ich kolor został uzyskany sztucznie. Jeśli chcemy zakupić kamień w pełni oryginalny, ale jednocześnie oczekujemy żywej barwy, należy wybrać agaty z Australii, Madagaskaru, Kaukazu, a także Maroka i Argentyny, gdzie występują kolorowe okazy o naturalnej barwie dodatkowo posiadające nietypowe wzory pasm. 

Jakie jest znaczenie kamienia agatowego?

W porównaniu z innymi kamieniami kryształ agatu promieniuje niższą, łagodniejszą częstotliwością, co czyni go idealnym dla kogoś, kto chce zwolnić tempo życia. Kojące i łagodzące stres właściwości tego minerału pomagają połączyć się z energią ziemi, wprowadzając harmonię do umysłu, ciała i ducha. Kiedy odczuwamy niepewność lub napięcie, miękkie wibracje agatu pomogą zapewnić poczucie bezpieczeństwa i rozładować złą energię.

Kamień doskonale nadaje się do uziemiania naszych ludzkich pól elektromagnetycznych oraz do stabilizacji aury. Może również przekształcać negatywne energie i wibracje w pozytywne fale, które przynoszą korzyści, a nie utrudniają nasz rozwój duchowy i emocjonalny. Agat pomaga poprawić jasność umysłu i koncentrację.

Agat przyciąga bogactwo

Agat może wnieść obfitość we wszystkie aspekty naszego życia, szczególnie w finanse. Kiedy pracujemy z energią tego kamienia, pomaga ona wzmocnić organizm i przywraca chęć do działania, co z kolei pozwala osiągnąć wyznaczone cele. Kamień ten wzmacnia nasze poczucie rzeczywistości i zachęca do praktycznego myślenia. Może być to bardzo korzystne przy podejmowaniu decyzji, zwłaszcza jeśli pracujemy z ograniczonym budżetem. Energia tego kamienia skłania również do myślenia na bieżąco i podejmowania koniecznych działań z rozwagą. Moc agatu wpływa na podejmowanie decyzji, które nie narażają naszych finansów na niepewność.

Jakie są właściwości lecznicze agatu?

Podobnie jak wiele kamieni szlachetnych i półszlachetnych, agat był używany na przestrzeni dziejów do różnych celów leczniczych. Mówi się, że jest przydatny w zmniejszaniu bólów i zawrotów głowy, a nawet zaburzeń równowagi. Uśmierza wszelkie bóle mięśni, stawów i kości. Działa na różne infekcje lub proste stany zapalne. Stabilizuje aurę, eliminując i przekształcając negatywne energie. Jego działanie oczyszczające jest widoczne na wszystkich poziomach. 

Jak korzystać z agatu? 

Agat jest potężnym kamieniem, ale ma bardzo niską energię wibracji, więc nie powinno być problemu z noszeniem go codziennie. Najprościej jest umieścić jeden lub dwa kamienie w kieszeni, albo torebce, stamtąd mogą wypływać na nasze działania i myśli. Jeśli potrzebujemy energii agatu, wystarczy potrzymać go przez chwilę w dłoni. Dobrym rozwiązaniem będzie biżuteria z agatu, np. w postaci bransoletki, wisiorka czy pierścionka. Kamień można także umieścić w domu lub miejscu pracy. Wystarczy po prostu postawić go na komodzie lub biurku. Sprawdzi się również jako ozdoba na półce lub z innymi kryształami w misce.

Jak oczyszczać agat?

Od czasu do czasu nasze kamienie muszą zostać oczyszczone i naładowane. Proces ten można przeprowadzić różnymi metodami, np. światłem słonecznym, pełnią księżyca, wodą lub dymem. Pomogą nie tylko wyeliminować negatywną energię, ale także naładują kamień odnowioną energią. Niektóre kamienie mogą zostać zniszczone przez promienie słoneczne, ale agat jest trwałym materiałem, który może być czyszczony zarówno w wodzie, jak i poprzez słońce. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także