Jaki przenośny aparat tlenowy wybrać do domu?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Wybierając koncentrator tlenowy do użytku domowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Omawiane urządzenie wspomaga oddychanie, więc najważniejsze są jego parametry użytkowe. Liczy się również nieskomplikowana obsługa. Stacjonarna aparatura przeznaczona jest przede wszystkim obiektom medycznym, ponieważ koszt zakupu jest dość wysoki. Mobilne kondensatory uchodzą za uniwersalne, a jednocześnie wygodne w codziennej eksploatacji. Więcej informacji na ten temat udzielono poniżej.

Kondensator tlenu – co sprawdzić przed podjęciem decyzji?

Wybór aparatu tlenowego do użytku domowego bywa trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Różnorodność urządzeń oraz marek sprawia, że wiele osób nie ma pojęcia, jaka inwestycja opłaca się najbardziej. Przeanalizowanie niżej opisanych czynników powinno nieco ułatwić sprawę.

  1. Wymiary i waga – przenośny kondensator tlenu nie może być zbyt duży, ani ciężki. Mobilna konstrukcja sprawdza się nie tylko w domu, ale również podczas podróży. Właśnie dlatego istotne jest to, aby sprawdzić parametry fizyczne wybranego modelu. Stacjonarne urządzenia są ciężkie, a jednocześnie zajmują dużą ilość przestrzeni. Z tego względu nie są one wybierane przez osoby prywatne, które stawiają na kompaktowe sprzęty. Rozmiar bezpośrednio wpływa na wygodę eksploatacji, o czym wiele osób zapomina.
  2. Jakość wykonania – mobilny aparat tlenowy powinien być wykonany z wysokiej klasy materiałów. Ważne jest, aby nie był on podatny na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Liczy się także odporność na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie powinno pozostać w nienaruszonym stanie pomimo intensywnego użytkowania, a także wielokrotnej zmiany położenia. Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy planują z niego korzystać w zmiennych warunkach.
  3. Efektywność pracy – koncentrat tlenowy powinien zostać fachowo dopasowany do rzeczywistych potrzeb użytkownika. Nie istnieje model, który w każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Ogromną rolę odgrywa tutaj wydajność – sprzęt powinien zagwarantować oczekiwaną efektywność oraz niezawodność.
  4. Zużycie energii – koncentratory tlenowe przenośne zwykle zasilane są baterią. Zużycie energii decyduje o czasie pracy urządzenia. Im jest ono niższe, tym lepiej. 
  5. Cena zakupu – oczywistym jest, koszt zakupu ma znaczenie. Osoby z ograniczonym budżetem często stawiają na sprzęt niższej jakości, który nie jest w stu procentach zgodny z wymaganiami. To wielki błąd! Znacznie rozsądniej jest skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego Elektrotechmed. Jest to najlepsza opcja dla oszczędnych.

Czy warto wypożyczyć kondensator tlenu?

Zakup aparatu tlenowego to spore obciążenie finansowe. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Bardzo często koncentrator potrzebny jest na okres kilku tygodni lub miesięcy. Skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego jest w pełni bezpieczne. Należy wybrać renomowaną markę, która proponuje jasne warunki współpracy. Ważne jest, aby przed zawarciem umowy zwrócić się o wycenę.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także