Jakie kwiaty wybrać na imieniny?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Choć nadal ustępującą pod kątem huczności ich obchodzenia urodzinom, obchodzenie imienin jest mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Choć indywidualne podarki zawsze cieszą najbardziej, najczęściej wybieranym prezentem z tej okazji są kwiaty. Jakie wybrać by nie popełnić gafy?

Kwiaty to doskonały sposób, by pokazać znajomym i bliskim, że są dla nas ważni. Z jednej strony są bardzo uniwersalnym prezentem, który możemy dopasować zarówno do świętowanej okazji, jak również uzależnić swój wybór od pory roku, aranżacji mieszkania osoby dla której kwiaty są kupowanej, czy wreszcie, jej gustu. Z tej okazji, wypada zadać sobie pytanie, jakie kwiaty na imieniny kupić?

Od czego uzależnić wybór kwiatów na imieniny?

Nie każde kwiaty będą adekwatne, dlatego na wstępie można odrzucić lilie czy chryzantemy. Choć te pierwsze można jeszcze wybronić, o ile nie są w kolorze białym, tak te drugie, zdecydowanie kojarzą się z uroczystościami pogrzebowymi. Naturalnym wyborem zdają się oczywiście róże bądź tulipany, zarówno ze względu na ich popularność, jak i dostępność w naszym kraju. Jeżeli chcemy postawić na kwiaty sezonowe, dobrym pomysłem będą frezje, goździki czy wcale nie tak łatwe w zdobyciu, peonie. Warto pamiętać, że nie jesteśmy możemy sięgać zarówno po kwiaty w doniczkowe, jak i cięte.

Pod kątem kolorystyki, białe kwiaty oznaczają zainteresowanie, sympatię, jak również dobre intencje w stosunku do osoby obdarowanej. Nie jest prawdą że należy unikać koloru żółtego, gdyż oznacza on zazdrość. Kolor ten jest energetycznym, budzącym pozytywną energię i skojarzenia. Nie warto zamykać się zatem niego, ze względu na przesądy. Jeżeli chodzi zaś o kwiaty niebieskie bądź czerwone, ten kolor powinniśmy zarezerwować dla osób, z którymi wiąże nas bliższa relacja. 

Jak należy wręczać kwiaty?

Kwiaty należy zawsze wręczać pąkiem do góry, a łodygą do dołu. Jeżeli kwiaty były zapakowane w folię bądź papier, ten należy przed wręczeniem kwiatów zdjąć. Jako że w Polsce wszelkie powitania zaczynamy od podania sobie prawej dłoni, bukiet należy trzymać w lewej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by bukiet kwiatów wręczyć mężczyźnie, zwłaszcza jeżeli jest to nasz dziadek, wujek czy na przykład nauczyciel. W takim wypadku należy jedynie pamiętać, że kwiaty powinna wręczyć kobieta, jako reprezentant pary bądź większej grupy osób. Jeżeli chodzi o ilość kwiatów, klasycznie powinna być ona nieparzysta. W przypadku imienin nie ma określonej liczby kwiatów, jakie się wręcza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także