Jeśli jesteś rodzicem dziecka niepełnosprawnego Fundacja Miej Serce zachęca do założenia subkonta dla swojego dziecka

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Główną misją Fundacji Miej Serce z Rybnika jest pomaganie dzieciom niepełnosprawnym, dla których los nie był łaskawy i codziennie muszą się zmagać z wieloma przeszkodami w drodze do zdrowia czy lepszego jutra. Podopieczni Fundacji Miej Serce potrzebują wielu godzin rehabilitacji lub specjalistycznego leczenia, które niestety są bardzo kosztowne. Fundacja organizuje wiele akcji charytatywnych, które zbierają środki na subkonta podopiecznych, by mogli oni wykorzystać je na zajęcia rehabilitacyjne lub leczenie. Jeśli jesteś rodzicem dziecka niepełnosprawnego i potrzebujesz pomocy w zbieraniu środków na leczenie lub Twoje dziecko ma inne potrzeby, to Fundacja Miej Serce zachęca do założenia subkonta dla swojego dziecka, by mogło dołączyć do grona podopiecznych fundacji.

Jak zostać podopiecznym Fundacji Miej Serce?

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko dołączyło do grona podopiecznych Fundacji wejdź na stronę internetową: www.mojesubkonto.pl i wykonaj trzy proste kroki. By dziecko zostało podopiecznym fundacji, musisz wypełnić formularz, który znajduje się na podanej stronie internetowej i uzupełnić kilka informacji dotyczących dziecka. Wraz z informacjami dotyczącymi dziecka należy jako załącznik dodać orzeczenie o niepełnosprawności. Dbamy o to, by rodzice dzieci niepełnosprawnych mogli bardzo szybko i bez zbędnych formalności założyć subkonto dla swojego dziecka, by jak najszybciej rozpocząć zbieranie funduszy, które nieraz są bardzo potrzebne i nie można czekać kilka tygodni na akceptację subkonta. Fundacja zatwierdza rejestrację subkonta zazwyczaj do 24 h i od zatwierdzenia, subkonto Twojego dziecka będzie widoczne na stronie dla darczyńców Fundacji Miej Serce więc możesz go udostępniać wsród znajomych czy w mediach społecznościach, by rozpocząć zbieranie środków dla swojego dziecka. Oferujemy również rodzicom doradztwo w kwestii jak sami mogą pozyskiwać środki na subkonto swojego dziecka. W Fundacji Miej Serce jest osoba, która jest opiekunem ds. podopiecznych i bardzo chętnie pomoże Wam zarówno w założeniu subkonta, jak i opowie o możliwościach samodzielnego promowania subkonta, by zdobyć jak największą ilość środków dla swojego dziecka.

Jakie korzyści płyną z posiadania subkonta?

Założenie i prowadzenie subkonta jest całkowicie darmowe, Fundacja Miej Serce nie pobiera żadnych opłat, ani prowizji oraz dodatkowo fundacja bezpłatnie pozyskuje środki na subkonto Twojego dziecka, które możesz wykorzystać, aż do 18 roku życia dziecka. Zebrane środki wykorzystać można na leczenie, rehabilitację, leki, sprzęt medyczny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy​. Fundacja Miej Serce prowadzi wiele akcji charytatywnych, które pozwalają zbierać środki dla podopiecznych.

Fundacja Miej Serce

Fundacja Miej Serce działa, by rodzice dzieci niepełnosprawnych nie zostali sami z walką o środki na leczenie i rehabilitację ich dzieci. W internecie można znaleźć komentarze rodziców podopiecznych, którym fundacja pomogła w walce o zdrowie. Pani Beata napisała: 'Jestem ogromnie wdzięczna Fundacji Miej Serce. Mój syn jest niepełnosprawny i dzięki zebranym środkom może uczęszczać na niezbedne dla niego rehabilitacje. Bez pomocy fundacji nigdy nie mogłabym sobie pozwolić na prywatne zajęcia, ponieważ ich koszt jest bardzo duży. Dobrze ze są ludzie którzy zajmują się taka pomocą. Jeszcze raz dziękuję!’. A Pani Daria opisuje: „Dzięki pomocy fundacji miej serce udało nam się wyjechać na drugi już turnus rehabilitacyjny z naszym synkiem. Przemili ludzie i bardzo pomocni, cieszę się że tutaj trafiliśmy, bo bez wsparcia ze strony fundacji nie było szans na turnusy i zajęcia rehabilitacyjne dla naszego dziecka. Dzięki takiemu wyjazdowi synek robi OGROMNE postępy, poprawia się jego zdolność motoryczna, uśmiecha się częściej i ma chęć żeby się komunikować z nami i otoczeniem, dopiero na turnusie widać jak jest to ważne dla postępów leczenia i jak bardzo pomaga naszemu dziecku. Liczymy że uda nam się wiosną znowu wyjechać na kolejny turnus rehabilitacyjny, żeby kontynuować osiągnięte wyniki w rozwoju synka i motywować go do dalszej pracy, bo taki turnus to prawda intensywne zajęcia dla niego, ale dające dużo satysfakcji i jemu i nam i opiekunom, jak widzi się postępy z dnia na dzień! Dziękujemy fundacji za pomoc w organizacji wyjazdu, całujemy Was bardzo mocno! Trzymamy też kciuki za Bartka z naszego turnusu :)”. Czytając takie komentarze rodziców podopiecznych wiemy, że każda złotówka się liczy, by zmienić całe życie jednego dziecka.

Jakie fundacja podejmuje działania?

Fundacja Miej Serce organizuje wiele akcji charytatywnych oraz dodatkowo wspiera rodziców i uczy ich jak mogą sami pozyskiwać środki na subkonto swojego dziecka. Akcja charytatywna tzw. „Koperta z lizakiem” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Fundacja promuje tą akcję wśród osób, które chcą się zaangażować w działania fundacji, ponieważ mogą oni nas wesprzeć rozdając sąsiadom i znajomym ulotkę pobraną z strony internetowej fundacji wraz z drobnym słodkim upominkiem w zamian za okazane wsparcie. Taki list trafia wówczas do osób, które mogą wesprzeć podopiecznych fundacji oraz wziąć udział w dalszym promowaniu działań takich jak, akcja ulotkowa, by dotrzeć do jak największej ilości darczyńców. Dodatkowo fundacja wspiera rodziców w samodzielnym pozyskiwaniu środków dla swoich niepełnosprawnych dzieci oraz przygotowuje bezpłatne ulotki do zbierania 1% podatku wśród rodziny i znajomych i nie tylko. Dzięki temu, że Fundacja Miej Serce posiada status Organizacji Pożytku Publicznego darczyńcy mają możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego podczas rocznego rozliczenia PIT. Fundacja Miej Serce została wpisana do rejestru KRS: numer krs: 0000368135.

Fundacja Miej Serce aktualności

Na stronie internetowe: www.fundacjamiejserce.pl fundacja udostępnia aktualności na temat dzieci oraz opisuje to, co udało się osiągnąć dzięki pomocy Fundacji Miej Serce. Dzięki Państwa pomocy do dzieci trafiają pieniądze, które są najbardziej potrzebne na etapie wzrostu, ponieważ rehabilitacja jest najważniejsza dla dzieci w wczesnej fazie rozwoju. Zebrane pieniądze pozwalają rodzicom wyjechać z dziećmi na turnus rehabilitacyjny czy opłacić wiele godzin domowej rehabilitacji. Wspierając fundację wpierasz dzieci oraz ich rodziców.

Każdy może przekazać darowiznę Fundacji Miej Serce

Podopiecznymi Fundacji Miej Serce są dzieci, dla których los nie był łaskawy i codziennie wraz z rodzicami muszą walczyć o swoje zdrowie. Fundacja Miej Serce powstała po to, by pomóc im w tej walce. A najlepsze w Fundacji jest to, że każdy z Was może przekazać darowiznę i pomóc chorym dzieciom. Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie, wpłacając pieniądze na konto lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

Wpłatę darowizny poprzez płatności online można dokonać na stronie internetowej.

Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) jaką jest Fundacja Miej Serce może uzyskiwać 1% podatku podczas rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Numer KRS Fundacji Miej Serce: 0000368135 więc każdy ma możliwość przekazywania 1% podatku dla fundacji. Dokonać rocznego rozliczenia za 2020 rok należy dokonać od 15 lutego do końca kwietnia 2021 roku. Przekazanie 1% podatku nic Cię nie kosztuje, ani nie zajmuje więcej czasu wystarczy, że wypełniając deklarację podasz numer krs Fundacji, której chcesz przekazać swój 1% podatku, by wesprzeć działania charytatywne na rzecz chorych dzieci.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat założenia subkonta– napisz do nas na Facebooku

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także