Kalendarz adwentowy z zabawkami – wyjątkowy prezent dla dziecka

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, na który z niecierpliwością czekają przede wszystkim najmłodsi członkowie rodziny. Aby umilić dziecku okres oczekiwania na święta, warto podarować mu piękny kalendarz adwentowy z zabawkami. Sprawdź, dlaczego warto!

Kalendarz adwentowy to idealny prezent dla każdego dziecka, które ze zniecierpliwieniem czeka na Święta Bożego Narodzenia. Skreślanie dni w kalendarzu to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na stworzenie w domu wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Jeżeli zastanawiasz się, czy zakup kalendarza adwentowego to dobry pomysł, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Co to jest kalendarz adwentowy?

Kalendarze adwentowe to specjalne kalendarze, które służą do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Składają się z 24 ponumerowanych okienek lub pudełeczek, z których każde przypada na konkretny dzień. Każdego dnia otwieramy tylko jedno okienko, w którym ukryty jest mały prezent. Najbardziej tradycyjne są kalendarze adwentowe z upominkami w postaci czekoladek lub cukierków. Warto jednak zwrócić uwagę na ich zdrowszą alternatywę, czyli kalendarze adwentowe z zabawkami.  

Kalendarze adwentowe z zabawkami – dlaczego warto?

Kalendarz adwentowy może być świetnym pomysłem na przedświąteczny prezent dla dziecka. Ten wyjątkowy upominek skutecznie umili każdemu maluchowi czas oczekiwania na święta. Otwieranie pudełeczek, w których znajdują się niespodzianki, to doskonała zabawa. Kalendarze adwentowe ze słodyczami są bardzo popularne, ale niestety nie są najzdrowszym rozwiązaniem. Dlatego warto zdecydować się na zakup kalendarza z zabawkami, który z pewnością ucieszy każde dziecko – http://krolestwodzieci.pl/blog/najciekawsze-kalendarze-adwentowe-z-zabawkami/.

Kiedy podarować dziecku kalendarz adwentowy?

Za pomocą kalendarza adwentowego odliczamy dni od początku adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Dlatego jeżeli chcesz podarować dziecku ten wyjątkowy upominek, warto to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem – najlepiej przed rozpoczęciem adwentu. Dobrym pomysłem jest również wręczenie maluchowi kalendarza 6 grudnia. Będzie on stanowił świetny prezent od Świętego Mikołaja, a dziecko z pewnością ucieszy się z możliwości otwarcia sześciu pudełeczek naraz!

Odliczanie dni do świąt za pomocą kalendarza adwentowego to wielka frajda dla najmłodszych. Warto podarować dziecku ten wyjątkowy upominek, aby umilić mu czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Codzienne otwieranie okienek z niespodziankami z pewnością ucieszy każdego malucha. 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także