Kiedy rezerwować salę na komunię? Komunia 2022

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W każdym roku wyróżnia się pewne daty, takie, wokół których organizuje się życie społeczne, nawet wtedy, gdy nie dotyczą one większości społeczeństwa. Komunia 2022 to jedna z tych dat, jakie angażują ogromną liczbę naszych rodaków. Zgodnie z polską tradycją, komunia jest ważnym świętem rodzinnym, spędzanym zwykle w szerokim gronie najbliższych.

Komunia 2022

Komunia dopiero przed nami, ale we wszystkich środowiskach, których będzie ona dotyczyć zaczęły się już przygotowania. Początek procesu otworzyła szkoła, gdzie na lekcjach religii, przez cały rok szkolny, uczniowie przygotowywani są do sakramentu świętej komunii. Na każdej lekcji dzieci otrzymują kolejną porcję wiedzy, uczą się obowiązkowych modlitw i poznają tajniki uroczystości. Z każdym miesiącem atmosfera na lekcjach będzie się zagęszczać aż do punku, gdy na kilka tygodni przed terminem komunii ,dzieci zaczną ćwiczyć kolejne etapy swojego wielkiego święta już w kościele, zgodnie z harmonogramem i logistyką dnia. 

Świąteczny obiad komunijny, w domu czy restauracji? 

Przygotowania do komunii, razem ze szkołą, zaczynają rodzice. Wrzesień to czas planowania uroczystości, zgłębiania informacji o obowiązkowych zakupach i oczywiście planowanie komunijnego obiadu. Jeszcze do niedawna po uroczystościach kościelnych cała rodzina zbierała się w domu dziecka przyjętego do komunii i tam zasiadała do świątecznego obiadu, który najczęściej przedłużał się do kolacji. Zmiany w obyczajach konsumenckich zaowocowały przeniesieniem obiadu wraz z gośćmi do restauracji. Restauracja na komunię stała się tak popularna, że w dniach komunii trudno jest dostać się tam nie będąc zaproszonym gościem.  

Kiedy rezerwować salę na komunię? 

Restauracja na komunię Gdańsk musi zostać zarezerwowana znacznie wcześniej. Wrzesień to zwykle czas, gdy nawet w aglomeracji takiej jak Gdańsk, pozostaje niewiele punktów gastronomii, gdzie można by było jeszcze zarezerwować salę na posiłek. Dlatego rodzice najbardziej zapobiegliwi, tacy, którym zależy na konkretnym miejscu, rezerwują go dokładnie w maju rok wcześniej. 

Restauracja na komunię, przy dobrej logistyce jest w stanie wydać kilka obiadów jednocześnie, łącząc grona kilku rodzin. Jednak to cecha dużych obiektów, w mniejszych salach, gdy trzeba uhonorować przede wszystkim bohatera dnia i jego młodych gości, aby zachować komfort posiłku, liczba gości musi być ograniczona. 

Restauracja na komunię Gdańsk

Gdańsk dysponuje sporą ilością miejsc restauracyjnych. Jednak naturalnym pragnieniem rodziców komunijnego dziecka jest, by ten ważny, uroczysty obiad odbył się w miejscu wyjątkowym, zarówno ze względu na menu jak i oprawę estetyczną. Restauracja powinna również, w  miarę możliwości, być zlokalizowana blisko kościoła, tak by goście mieli przed sobą miły spacer, ale już nie podróż. W tradycji komunijnej dziecko przyjęte do komunii odwiedza kościół jeszcze raz tego samego dnia, dlatego tak dużą wagę rodzice przykładają do logistyki. Zapanować nad nią uda się tylko wówczas, gdy wybrana restauracja na pewno będzie mogła przyjąć chętnych gości. 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także