Kiedy stosować olejek do włosów?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Olejki do włosów od wieków słyną ze swoich niezwykłych właściwości, które dobroczynnie wpływają na kondycję pasm. Za ich pomocą można wykonać olejowanie włosów, które jest bardzo prostym zabiegiem kosmetycznym. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiedni dobór oleju do potrzeb i kondycji kosmyków. Czym się kierować podczas wyboru olejku do włosów? Kiedy należy go stosować?

Jak dobrze zacząć przygodę z olejowaniem?

To pytanie, które zadaje sobie każda aspirująca włosomaniaczka. Aby wybrać odpowiedni olejek, należy mieć świadomość stopnia porowatości naszych włosów. Wyróżniamy trzy rodzaje: włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Stwierdzenia te oznaczają kondycję włosa i określają pielęgnację, która będzie odpowiednia do danego typu kosmyków.

Włosy niskoporowate należą do tych najzdrowszych. Ich łuski są ze sobą ściśle połączone i domknięte. Dlatego tego typu pasma wyglądają na gładkie i lśniące. Nie oznacza to jednak, że taki typ włosów jest doskonały w każdym calu. Otóż posiadaczki “niskoporów” często skarżą się, że ich włosy szybko tracą objętość, wyglądają na oklapnięte i są bardzo oporne na wszelkie zabiegi stylizacyjne.

Włosy średnioporowate to typ włosów, który jest spotkany najczęściej. Wyróżniają go lekko rozchylone łuski, jednak pasma nie wyglądają na przesuszone czy zniszczone. Dlatego ten typ włosów można opisać jako pośredni. Czupryna tego typu bywa czasami lekko matowa i sucha, zaś końcówki włosów mogą mieć skłonność do rozdwajania.

Włosy wysokoporowate charakteryzuje odstająca łuska, suchość i puszenie. Tego rodzaju włosy są sztywne i szorstkie w dotyku. Ciężko uzyskać na ich powierzchni blask i skutecznie je nawilżyć. Takie włosy bardzo często są efektem częstych i intensywnych zabiegów fryzjerskich takich jak farbowanie, rozjaśnianie czy nawet prostowanie.

Bez względu na rodzaj włosów, do każdego z nich można dobrać odpowiedni olejek do włosów, który pozytywnie wpłynie na ich kondycję. W wybórod odpowiedniego olejkudo włsów ułatwi szeroki wybór takich drogerii jak perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-olejki-i-serum.

Przed wyborem olejku do włosów wykonaj test porowatości

Czasami już na pierwszy rzut oka wiadomo, z jakim typem włosa mamy do czynienia. Zdarza się jednak, że nie jest to tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Wtedy z pomocą przychodzi prosty i szybki test porowatości. Aby go wykonać, należy nalać do szklanki wody, wypełniając jej objętość do połowy lub ¾. Następnie należy wyrwać jeden włos i położyć go na wodzie. Kolejnym i zarazem najważniejszym etapem jest obserwacja.

Po kilku minutach włos porowaty znajdzie się na dnie szklanki. Jeśli zanurzy się do połowy, można stwierdzić, że włosy są średnioporowate. Kiedy włos będzie unosił się na wodzie lub delikatnie zanurzał, po upływie kilku minut będzie to oznaczało włosy niskoporowate. Jeśli po tym teście nie uda się uzyskać jednoznacznego werdyktu, warto spróbować użyć kilku włosów i w ten sposób ułatwić sobie werdykt.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także