Kolczyki srebrne czy złote – jak dobrać je do typu urody?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Wybór srebra lub złota to nie tylko kwestia gustu i osobistych preferencji. Na pewno nieraz zauważyłaś, że niektórym bardziej pasuje biżuteria w jednym odcieniu, a innym w drugim. Od czego to zależy? Przede wszystkim od typu urody. Na jego podstawie możesz dobrać idealną biżuterię dla siebie. Jakie zatem jakie wybierzesz kolczyki – srebrne czy złote?

Typy urody i ich charakterystyczne cechy

Znajomość swojego typu to duże ułatwienie podczas wyboru nie tylko biżuterii, ale także odzieży. Jeśli określisz, którym z nich jesteś, będziesz mogła znacznie szybciej dopasować do siebie stylizacje. Typy urody dzielimy na cztery podstawowe, które wzięły swoje nazwy od pór roku. Są to zatem: wiosna, lato, jesień i zima. Do zimnych typów urody znacznie lepiej pasują kolczyki srebrne, a do ciepłych – złote. Jak je rozróżnić?

Kolczyki srebrne dla zimnych typów urody

Zimne typy urody to lato oraz zima. Pierwszy z nich charakteryzuje delikatna, jasna karnacja w mlecznym odcieniu, włosy „mysie”, blond lub jasny brąz oraz szare, niebieskie, zielone albo piwne oczy w jasnych odcieniach. Taki typ urody opala się z początku na czerwono, ale po czasie zyskuje oliwkowy kolor.

Zima z kolei ma chłodny odcień cery, od bardzo jasnej, aż po oliwkową, oraz czarne lub ciemnobrązowe włosy. Jej oczy są zazwyczaj bardzo zimne i mają intensywny kolor: zielony, niebieski lub brązowy.

Jeśli jesteś którymś z tych typów urody, możesz śmiało sięgnąć po kolczyki srebrne i inne dodatki w tym kolorze. Idealnie dopasują się do Twojej cery, włosów oraz oczu. Podkreślą Twoją urodę i będą z nią doskonale współgrały.

Kolczyki złote dla ciepłych typów urody

Ciepłe typy urody to wiosna oraz jesień. Pierwsza z nich ma delikatną karnację, która opala się na oliwkowo. Często można na niej dostrzec piegi. Włosy wiosny mogą być w kolorze blondu, przez rudy, aż po jasny brąz. Oczy ma zawsze jasne, a tęczówka ma wyraźną, ciemniejszą obwódkę.

Jesień ma z kolei odcień cery od porcelanowego, aż po oliwkowy. Często ulega poparzeniom słonecznym i nierzadko ma piegi. Jej włosy zawsze mają w sobie rude refleksy, nawet jeśli nie są one na pierwszy rzut oka widoczne. Jesień ma oczy zielone, brązowe lub piwne. 

Jeśli jesteś którymś z tych typów, powinnaś raczej odrzucić kolczyki srebrne i stawiać na złoto. Ciepła biżuteria skomponuje się doskonale z ciepłą urodą i wydobędzie wszystkie jej największe atuty. Podkreśli ciepłe odcienie włosów oraz piękne, głębokie kolory oczu.

Kolczyki srebrne czy złote? Wybieraj świadomie

Znając swój typ urody, możesz z łatwością wybrać to, co najbardziej do Ciebie pasuje. W ten sposób jesteś w stanie bardziej świadomie nosić swoją ulubioną biżuterię. Oczywiście nie znaczy to, że mając urodę lata czy zimy, musisz jak ognia unikać złota, a będąc wiosną lub jesienią, zrezygnować całkowicie ze srebra. Warto jednak pamiętać, że dobrze dobrana biżuteria potrafi być naprawdę piękną ozdobą i stać się nieodłącznym elementem Twoich codziennych stylizacji, którym zachwyci się każdy.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także