Kompleksowo zadbaj o zdrowie – wkładki ortopedyczne

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Dolegliwości bólowe i problemy zdrowotne mogą mieć niezwykle wiele przyczyn. Często poszukujemy przyczyn nie tam gdzie potrzeba, a przynajmniej nie patrzymy na nasze ciało w sposób holistyczny, jako całość, która ze sobą współpracuje i jednocześnie różne jego układy wpływają na siebie wzajemnie. W przypadku wielu schorzeń układu ruchu swój początek mają one w stopach. To właśnie dlatego tak ważne jest noszenie odpowiedniego obuwia, które nie tylko nie będzie uciskało, ale również będzie dostosowane do naszych stóp w sposób perfekcyjny. To praktycznie niemożliwe w przypadku zakupu obuwia z masowej produkcji. Możemy jednak nieco ulepszyć takie obuwie, stosując do nich wkładki stworzone z myślą o naszych stopach, dostosowane dokładnie co ich potrzeb oraz specyfiki.

Wkładki indywidualne – dla osób starszych

Rozmaite dolegliwości bólowe czy też choroby ortopedyczne najczęściej są domeną osób starszych. W bardzo wielu przypadkach wystarczy skorygowanie sposobu poruszania się, biomechaniki stopy, aby poczuć w zasadzie natychmiastową ulgę. Właśnie w tym celu stosuje się wkładki ortopedyczne wykonane na miarę po komputerowym badaniu stóp. W przypadku osób starszych mamy do czynienia z olbrzymią różnicą w komforcie poruszania się. Bardzo często również zdarza się, że osoby starsze nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że przez lata ich układ ruchu był obciążony pewnymi niedoskonałościami właśnie w obrębie stóp. Pozbycie się tych właśnie dolegliwości sprawia, że ustąpić może również bardzo wiele dolegliwości bólowych.

Wkładki ortopedyczne dla sportowców – amatorzy i profesjonaliści

W przypadku sportu, przede wszystkim amatorskiego bardzo często mamy do czynienia z rozmaitymi dolegliwościami, które odbierają radość co prawda naszej dyscyplinie sportowej. Najczęściej są to dyscypliny o wysiłku nieizolowanym od podłoża, takie jak chociażby bieganie. Kontuzje, naderwania, a nawet bardzo poważne zerwania mięśni mogą być spowodowane również nigdy niediagnozowaną i nieprawidłową biomechaniką ruchu. Wykonanie odpowiednich wkładek ortopedycznych przystosowanych do konkretnej dyscypliny sportowej, z uwzględnieniem wszelkich, nawet najmniejszych szczegółów stóp pacjenta, daje możliwość poprawy nawet wyników sportowych. 

Od badania do wykonania – jak powstają wkładki na zamówienie?

Pierwszymi oczywiście najważniejszym krokiem jest zgłoszenie się do specjalistycznej pracowni, gdzie zostanie wykonane komputerowe badanie stóp, poprzedzone oczywiście konsultacją medyczną. Na podstawie uzyskanych wyników następnie zostaną oddane ze specjalistycznego materiału nasze wkładki indywidualne na zamówienie. Co bardzo ważne tego rodzaju wkładki do większości typów obuwia, z którymi na co dzień mamy styczność.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także