Myśli Potarganej

Kwas hialuronowy – bezpieczny sposób na młodzieńczy wygląd!

Wystarczy tylko jeden zabieg, aby nadać skórze atrakcyjny wygląd na wiele miesięcy – takie cuda potrafi zdziałać kwas hialuronowy!

--- R E K L A M A ---

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych środków stosowanych w takich dziedzinach jak kosmetologia, dermatologia estetyczna czy medycyna estetyczna. Został okrzyknięty eliksirem młodości, ponieważ dzięki niemu można nadać skórze młodzieńczy wygląd bez wysiłku.

 Czym dokładnie jest kwas hialuronowy? Jakie posiada zastosowanie? Kiedy potrafi dać najskuteczniejsze efekty? 

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym zaliczanym do grupy polisacharydów – wielocukrów. To naturalny biopolimer, który występuje we wszystkich organizmach żywych – od bakterii aż do ssaków, w tym także człowieka. 

Największe ilości kwasu hialuronowego znajdują się w skórze właściwej – stanowi on składnik macierzy międzykomórkowej i odpowiada za wiązanie wody, sprężystość i jędrność skóry. Eksperci oszacowali, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż do 250 cząsteczek wody!

 Także związek ten obecny jest w mazi stawowej, odpowiadając za smarowanie stawów i odżywianie chrząstki. Również można znaleźć go w substancji zabezpieczającej gałki oczne przed wysychaniem.

 Kwas hialuronowy – zastosowanie

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowieka maleje – to właśnie wtedy dochodzi do przyspieszonych procesów starzeniowych, czyli do utraty jędrności skóry oraz do pojawienia się zmarszczek.

 Właśnie dlatego kwas hialuronowy znalazł zastosowanie jako naturalny specyfik odmładzający i stosowany jest obecnie w wielu dziedzinach – kosmetologia, dermatologia estetyczna czy medycyna estetyczna.

 W kosmetykach kwas hialuronowy przede wszystkim działa jako substancja nawilżająca, która zapobiega przesuszeniu skóry. Można znaleźć go między innymi w różnych kremach, serum czy balsamach. Można zakupić również czysty kwas hialuronowy, który można dodawać samodzielnie do innych kosmetyków, olejów.

W dermatologii estetycznej oraz w medycynie estetycznej stosowany jest on wewnętrznie – jest wstrzykiwany w głębsze warstwy skóry, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Dermatologia estetyczna oraz medycyna estetyczna stosują kwas hialuronowy w różnych wariantach do wyboru. Wykorzystywane wówczas preparaty różnią się przede wszystkim gęstością oraz stopniem usieciowania, czyli wiązania cząsteczek wody, co przekłada się na efekty prowadzonych zabiegów. 

Kwas hialuronowy usieciowany jest bardziej trwały – stosowany jest przy zabiegach przywracających objętość, do wypełniania bruzd. Kwas częściowo usieciowany pozwala na osiągnięcie efektu delikatnego wypełnienia. Z kolei kwas nieusieciowany najlepiej nadaje się do nawilżania skóry. 

Wskazania do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego:

  • zmniejszenie zmarszczek
  • modelowanie i konturowanie twarzy – wolumetria
  • rewitalizacja i nawilżenie skóry twarzy
  • korekcja blizn potrądzikowych
  • powiększenie i wymodelowanie ust
  • nadawanie dłoniom młodszego wyglądu
  • wzmocnienie cebulek włosowych na skórze głowy 

Efekty zabiegów można zauważyć praktycznie od razu – kwas hialuronowy szybko i skutecznie wypełnia miejsca, w które jest wstrzykiwany. Utrzymuje się w skórze przez okres od około 6 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. 

Warto przy tym wskazać, że zabiegi dermatologii estetycznej oraz medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bardzo bezpieczne – stosowane wówczas preparaty są biozgodne, czyli ryzyko pojawienia się skutków ubocznych jest wówczas minimalne. 

Gdzie skorzystać z profesjonalnych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Obecnie zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy są dostępne w większości gabinetów oferujących zabiegi dermatologii estetycznej oraz medycyny estetycznej. Można zatem korzystać z nich w całej Polsce. 

Aby mieć pewność, że zabieg będzie udany, warto korzystać z usług renomowanych gabinetów – zabiegi prowadzone w warunkach domowych przez niewykwalifikowane osoby mogą spowodować poważne ryzyko dla pacjenta. 

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny i Ginekologii Estetycznej klinikamagnuccy.pl z Katowic.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl