Lampy stojące – rozwiązanie, którego szukasz

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Światło spełnia w naszym życiu bardzo istotną rolę. Bez światła słonecznego nie byłoby tego świata, który znamy. Z kolei bez dobrze dobranego oświetlenia w mieszkaniu, czy w biurze trudno wyobrazić sobie codzienną aktywność. Zwłaszcza, gdy zapada zmrok w pełni możemy docenić walory sztucznego oświetlenia. Nasz czas wolny, w znacznej większości przypadków, jest związany z popołudniami i wieczorami. Bez dobrych lamp wiszących lub stojących, mielibyśmy o wiele mniej do roboty. Zakup odpowiednich urządzeń, które rozjaśnią nam wieczorne zajęcia, staje się więc istotną sprawą.

  1. Lampa stojąca
  2. Lampa stojąca w salonie
  3. Kształtujmy światłem przestrzeń

Lampa stojąca – czym się kierować w wyborze?

Szukając pomysłów na to, jak wyposażyć od strony oświetleniowej nasze miejsce zamieszkania, czy też przestrzeń biurową, warto pomyśleć o dodatkowych punktach oświetleniowych takich jak lampy stojące. W zależności od tego w jakim pomieszczeniu chcemy taką lampę umieścić, musimy dokonać odpowiedniego wyboru z całej masy propozycji, dostępnych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Jeśli lampa ma stanąć w sypialni, powinna dawać „miękkie” i delikatne światło, które będzie wprowadzało odpowiedni nastrój oraz sprzyjało wypoczynkowi. Dobrym rozwiązaniem może się tutaj okazać lampa stojąca z dwoma żarówkami – jedną umieszczoną dość wysoko, a drugą zamontowaną niżej. Niższe źródło światła może być bardzo wygodne podczas lektury książki, czy też przeglądania stron sieciowych na laptopie. Wyżej zamontowana żarówka oświetli całe pomieszczenie. Lampy takie mają to do siebie, że pozwalają zapalić obydwie żarówki równocześnie albo korzystać tylko z jednej, co pozwala na oszczędność prądu.

Lampa stojąca w salonie

Kupując lampę stojącą do salonu warto zastanowić się, jaką rolę będzie miała ona tam spełniać. Należy także pamiętać, że taka lampa staje się elementem dominującym i rzucającym się w oczy. Jej styl, kształt, materiały z jakich została wykonana na pewno wpłyną na charakter pokoju, w którym się ona znajdzie. Dobrze by było wybrać takie rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania. Możemy więc postawić na lampy stojące klasyczne, stonowane albo wręcz przeciwnie – kupić designerską lampę, która będzie przyciągała wzrok. Lampy stojące mogą mieć jedną albo trzy nogi, duży lub mały abażur, czy też wisieć na długim, mobilnym wysięgniku. Ich ceny są bardzo zróżnicowane – na pewno każdy z nas znajdzie zadowalający go model lampy, na który będzie go stać. W małych pomieszczeniach duże lampy stojące mogą wyglądać niezbyt korzystnie. Warto więc przyjrzeć się różnym modelom i pomysłom na dodatkowe oświetlenie.

Kształtowanie przestrzeni światłem

Sprawdzonym patentem może być ustawienie lampy stojącej blisko lustra, dzięki czemu pomieszczenie stanie się optycznie większe. Lampy, w których światło wędruje do góry i rozprasza się po suficie, będą optycznie podwyższały mieszkanie. To także się liczy w niewielkich pokojach. Lekkie, nowoczesne lampy nie będą przytłaczać niewielkiego pokoju, czy niezbyt dużego salonu. Lampy stojące o dużych abażurach oraz cięższej konstrukcji sprawdzą się w dużych pokojach, gdzie naturalnie będą wytwarzać wrażenie przytulnego miejsca na kanapie, czy też fotelu. Będą także przyciągać wzrok, a więc możemy tu zdecydowanie zaryzykować intrygującym deseniem abażuru, czy też kolorem lampy. Oczywiście dobrze jest, jeśli potencjalnych źródeł światła jest więcej, pokój wówczas zyskuje, a my możemy zasiadać w różnych miejscach – w zależności od nastroju chwili, czy też konkretnych zajęć, które chcemy wykonać.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także