Metody powiększenia piersi – co wybrać, by biust był większy?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Małe piersi mogą być powodem do kompleksów. Właśnie dlatego tak wiele kobiet z niewielkim biustem myśli o jego powiększeniu.

Wiele kobiet ma problemy z akceptacją biustu w małym rozmiarze. To większe, pełne i jędrne piersi kojarzone są jako atrybut kobiecości. Właśnie dlatego zainteresowanie procedurami takimi jak powiększanie piersi jest obecnie tak duże. 

Piersi można powiększyć na różne sposoby – zarówno z wykorzystaniem nieinwazyjnych i małoinwazyjnych metod, jak również przez zabieg chirurgiczny. Na co warto się zdecydować? 

Kosmetyki na powiększenie biustu

W drogeriach możemy znaleźć obecnie pełną gamę różnych kosmetyków przeznaczonych do powiększenia biustu. Obiecują często spektakularne efekty, ale musimy pamiętać o tym, że powiększanie piersi w taki sposób nie da takich samych efektów jak profesjonalne zabiegi. 

Regularne stosowanie kosmetyków na powiększanie piersi pozwala na nadanie im większej objętości, poprawia poziom nawilżenia i odżywienia skóry, ale efekty takie nie są na ogół trwałe i zanikają po zakończeniu stosowania danego preparatu kosmetycznego. 

Suplementy diety na większy biust

Do wyboru mamy również różnego rodzaju suplementy diety, które mają na celu powiększanie piersi. Zawarte w nich składniki mają powodować zwiększenie ilości tkanki piersi i nadanie im bardziej atrakcyjnego wyglądu. 

Podobnie jak w przypadku kosmetyków, także suplementy diety nie dają spektakularnych efektów, ale mogą spowodować niewielkie powiększenie biustu. 

Zabiegi medycyny estetycznej na powiększanie piersi

Jeśli chcemy uzyskać lepsze wyniki, ale nie chcemy decydować się także na inwazyjne zabiegi chirurgiczne, warto pomyśleć o medycynie estetycznej. W jej ramach można skorzystać z dwóch popularnych zabiegów na powiększenie piersi, a mianowicie: 

  • powiększanie piersi z użyciem kwasu hialuronowego
  • powiększanie piersi własnym tłuszczem 

Pierwsza procedura polega na wstrzyknięciu w tkankę biustu kwasu hialuronowego. To naturalnie występujący w skórze związek, który odpowiada za jej jędrność i nawilżenie. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosowany jest jako naturalny wypełniacz – można bezpiecznie wstrzykiwać go w różne partie ciała, w tym również w biust. 

Powiększenie piersi kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie widocznych efektów praktycznie od razu – biust może stać się większy o 1-2 rozmiary, będzie jędrniejszy, uniesiony. Efekt nie jest jednak trwały i widoczny jest przez około 1-2 lata. Potem zabieg można wykonać ponownie. 

Z kolei powiększanie piersi własny tłuszczem polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej pacjentki z jednego miejsca, na przykład brzuchu, ud czy pośladków w piersi. Własny tłuszcz, podobnie jak kwas hialuronowy, jest także bezpiecznym sposobem na poprawę wyglądu biustu – nadaje im również odpowiednią wielkość, koryguje ich kształt, podnosi je. 

Efekty zabiegu powiększania piersi własny tłuszczem są naturalne i utrzymują się przez dłuższy czas niż powiększenie kwasem hialuronowym. 

Koszt wykonania zabiegu to od około 3 tysięcy do 6 tysięcy złotych w zależności od gabinetu i wybranej metody. 

Powiększenie piersi w gabinecie chirurgii plastycznej

Ostatnia opcja to powiększanie piersi z wykorzystaniem zabiegu chirurgicznego w gabinecie chirurgii plastycznej. W tym przypadku piersi są wypełniane specjalnymi implantami i odpowiednio modelowane, aby nadąć im pożądany przez pacjentkę wygląd. 

Zabieg powiększenia piersi jest zabiegiem inwazyjnym – to operacja wymagająca odpowiedniego przygotowania, prowadzona w znieczuleniu ogólnym, po której następuje długa rekonwalescencja pacjentki.

W związku z tym jest ona również związana z większym ryzykiem. Z drugiej jednak strony chirurgiczne powiększanie piersi jest zabiegiem, który pozwala na uzyskanie trwałych efektów – nie wymaga ponawiania jak w przypadku zabiegów medycyny estetycznej. 

Za powiększenie biustu w gabinecie chirurgicznym należy zapłacić od około 11 tysięcy złotych do nawet około 15 tysięcy złotych zależnie od wybranego implantu, gabinetu i jego polityki cenowej. 

Artykuł powstał we współpracy z chirurgiem plastycznym raczkowska.pl z Krakowa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także