Moda dziecięca – czy warto za nią podążać czy raczej nie należy tego robić?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Moda stale się zmienia, ale pewne trendy powracają. Tak jest również w przypadku mody dziecięcej, która często bazuje na doroślejszych trendach, ale również wykorzystuje te ponadczasowe, gdy projektanci i firmy stawiają przede wszystkim na wygodę. Zatem pytanie brzmi, czy warto podążać za modą dziecięcą, czy raczej nie należy tego robić?

Design i wygoda mogą iść w parze

To fakt niezaprzeczalny. W końcu odpowiedni krój sprawia, że dziecko może mieć swobodę ruchów. Jednocześnie może wpisywać się w aktualne trendy. Tak jest choćby w przypadku spodni dresowych czy też legginsów, ale i kulotów. Te ostatnie spodnie są popularne wśród dziewczynek. Z kolei dla chłopców na lato sprawdzają się krótkie spodenki takie jak bermudy. Istotne znaczenie ma jakość materiału, ale i jego przewiewność. Na pewno ubrania z bawełny, tencelu czy też poliestru świetnie się sprawdzają. Istotne znaczenie ma także szycie. Szwy, które są elastyczne czy niewidoczne nie odciskają się na ciele. Przykładem designerskich i wygodnych ubrań są oczywiście również t-shirty, które są zdobione rozmaitymi napisami czy grafikami. Jednocześnie są świetnym dodatkiem do różnych stylizacji. Wygodne, a zarazem designerskie ubrania można znaleźć w sklepie z odzieżą dziecięcą Outdoor Kids.

Czy warto wybierać „dorosłe” stylizacje dla dzieci?

W przypadku mody pewnym problemem jest fakt, że ubrania dziecięce są często miniaturą ubrań męskich i damskich. Niektóre osoby uważają to za niestosowne, a inne wręcz przeciwnie za urocze i ujmujące. W końcu mama i córka w takiej samej stylizacji albo tata i syn w tych samych ubraniach to coś, co świetnie podsumowuje powiedzenie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Dzieci są bardzo często kalką rodziców, bo chcą ich naśladować. Są dla nich pierwszymi wzorami. Czy zatem jest coś złego w tym, że chcą nosić takie same ubrania? I tak i nie, bo jednak dziecko powinno pozostać dzieckiem, zatem na pewno butom na obcasie dla dziewczynek mówimy nie. Z kolei chłopcy mogą założyć mini garnitur. Dziewczynki na pewno nie powinny zakładać skórzanej mini ale już sukienkę tutu jak najbardziej. Ważne, by w modzie dziecko pozostawało dzieckiem i nie dochodziło do przesadnej seksualizacji najmłodszych.

Moda dziecięca pozwoli dziecku podkreślić swój gust i zainteresowania

Z drugiej strony trzeba pozwolić dziecku na wyrażanie siebie i swoich zainteresowań. Warto pielęgnować w nim te adekwatne do jego wieku. Zatem dziecko może wybrać koszulkę z ulubionym bohaterem bajek czy dres z Myszką Mickey. Ważne by w danej rzeczy czuło się dobrze. Warto podkreślić, że tu moda także idzie w drugą stronę, bo oto także dorośli noszą ubrania z bohaterami bajek Disneya. Dziecko powinno podążać za modą, ale na pewno nie ślepo. Jeśli jakieś ubranie jest niewygodne, to nie warto go kupować tylko dlatego, że wpisuje się w trendy. Ubrania z lateksu czy skóry ekologicznej niekoniecznie przypadną dziecku do gustu. Jeżeli jednak dziewczynka lubi styl primabaleriny, a chłopak chce być niczym ulubiony bohater programu telewizyjnego, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wcieliły się w ulubione postaci. Moda dziecięca może służyć również odgrywaniu ról, a jej elementy sprawdzą się jako przebrania na dziecięcy balik.

Moda czy komfort – pozwól dziecku wybrać!

Jeżeli zastanawiasz się w dalszym ciągu, czym moda dziecięca powinna podążać za aktualnymi trendami, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno warto podążać za tymi trendami, które wpisują się w dziecięce gusta, ale i są związane z dziecięcymi bohaterami bajkowymi. Jeżeli dane ubranie wydaje się niewygodne czy mało praktyczne, ale dziecko je chce, to pozwól mu wybrać. Prawdopodobnie przyzna Ci rację, ale będzie się uczyło odpowiedzialności za własne decyzje. Sklep z odzieżą dziecięcą oferuje wiele ciekawych ubrań, które mogą stworzyć dziecięce stylizacje na co dzień czy też do aktywności na świeżym powietrzu. Wybór odzieży modnej jest dobry także dlatego, że dziecko szybko z niej wyrasta. Zatem kupowanie odzieży ponadczasowej nie jest tutaj dużą koniecznością.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także