Najbardziej popularne prezenty na komunię.

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Otrzymaliście zaproszenie na pierwszą komunię i zastanawiacie się jaki prezent na komunię kupić? Jaki wybrać podarunek, aby dziecko miało pamiątkę i ucieszyło się z niego? Przedstawiam Wam najbardziej popularne prezenty na komunię w tym roku.

Na pewno najłatwiej dać dziecku pieniądze, lub kartę do ulubionego sklepu na komunijny prezent i pewnie nawet „komunista” się ucieszy, ale to mało ambitny prezent. Przynajmniej dokupcie do tego książkę do czytania, lub album, aby w nich schować pieniądze. Spróbujcie włożyć w zakup trochę serca, spróbujcie podpytać o marzenia dziecka. Prezent na komunię jest dużo cenniejszy, niż nawet okrągła sumka.

Jeśli jednak chcecie zrobić niespodziankę, może skorzystać z poniższej listy, którą skonstruowałam w porozumieniu z dziećmi komunijnymi moich znajomych i ich rodzicami.

Tradycyjnym prezentem od dziadków, lub rodziców chrzestnych, jest medalik, lub krzyżyk na łańcuszku. Wprawdzie dziecko go za wiele nie ponosi (bo łatwo go zerwać), ale za 20 -30 lat spojrzy na niego z sentymentem, oraz piękne wydanie Biblii (tylko uzgodnijcie czy ktoś już nie kupił, moje dziewczyny dostały po kilka).

Kolejnym sentymentalnym, pamiątkowym prezentem, który z resztą polecam bardzo, patrząc jak często moje dziewczyny zaglądają do niej, jest fotoksiążka, czyli gotowy album ze zdjęciami. Możesz do fotoksiążki podejść dwojako. Może on zawierać zdjęcia z samej komunii, lub zdjęcia dziecka w stroju komunijnym, zdjęcia z przyjęcia i wspólne zdjęcia dziecka i gości. Możesz też zadać sobie trochę trudu i stworzyć fotoksiążkę ze zdjęć dziecka od narodzin, aż do tej ważnej chwili i zakończyć album zdjęciami komunijnymi.

Dla dziewczynki dobrym prezentem na komunię pamiątkowym są też kolczyki, o ile rodzice zgodzą się na przebicie uszu (koniecznie zapytaj rodziców o to wcześniej) i bransoletka.

Na pewno dużą popularnością cieszą się cały czas smartfony, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne, odtwarzacze muzyki, konsole do gier, na które możecie się złożyć np. w kilka rodzin. W ogóle składanie się na jeden porządny prezent nie jest głupie. Nie dajecie pieniędzy, ale dziecko ma coś na prawdę użytecznego. Moje dzieci właśnie tak otrzymały laptopy, które długo im służyły na sprawy szkolne, trampolinę i basen. Nas samych nie bardzo było stać na takie zbytki, a tak dziewczynki miały zabawę całe lata.

U nas jednym z prezentów była konsola z Kinect i zestawem gier reagujących na ruch. Świetna zabawa przy grach sportowych i tanecznych dla całej rodziny. Teraz marzeniem są gry z VR.

Coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju pojazdy z napędem elektrycznym, np hulajnogi, deskorolki itp. Ja oczywiście polecam też tradycyjne hulajnogi, rolki, rower, czy deskorolki.

Jeśli nie chcesz przeznaczać zbyt dużej kwoty, a nadal chcesz kupić ciekawy prezent, spróbuj kupić książkę, laleczkę obecnie modną wśród dziewczynek (tu podpytaj rodziców, co jest na topie w danej szkole), zegarek, klocki konstrukcyjne dla chłopca, czy jakąś fajną planszówkę.

Kupując prezent komunijny nie zapominajmy jednak, że w tym wszystkim prezent jest jedynie dodatkiem, pamiątką, a nie główną przyczyną tej ważnej uroczystości.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także