Najciekawsze miejsca w Polsce do żeglugi jachtem

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Polska to cudowny, zróżnicowany pod względem krajobrazów kraj. Jesteśmy wspaniałym rajem tak dla zdobywców gór, jak i spragnionych przygód miłośników sportów wodnych. Jachting w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Rośnie liczba prywatnych jachtów, jak i wypożyczalni tego sprzętu na wynajem. Gdzie w takim razie znajdują się najciekawsze w Polsce miejsca do żeglugi?

Morze Bałtyckie
Akwen Morza Bałtyckiego nadaje się znakomicie do organizowania rejsów tak na jachtach, jak i żaglówkach. Możemy płynąc wzdłuż naszego polskiego wybrzeża, wybrzeży Estonii, Łotwy, Litwy, a nawet zawitać do Szwecji, odwiedzić wyspę Gotland czy zawitać do Danii do Bornholmu. Oczywiście możemy Bałtykiem dopłynąć do pięknych portów Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Rzeki
Niewiele rzek daje możliwość przepłynięcia całej swojej długości, ale te, na których można swobodnie pożeglować jachtem to na pewno Wisła, Przemsza, Dunajec, Biebrza, Bug czy Pilica. DO niezłych pod względem żeglowności rzek zaliczyć możemy też Odrę, Wartę czy Noteć. Na szlakach wielu polskich rzek powstało w ostatnich latach wiele interesujących przystani i mini porcików rzecznych zapewniających turystą wiele ciekawych atrakcji. Może nasze rzeki to nie Nil, ale rejsy po nich stwarzają ogromną ilość możliwości poznania miast leżących na ich szlakach.

Wielkie Jeziora Mazurskie
Jachting w tym rejonie daje wielkie możliwości. Szlak wodny, który znakomicie nadaje się do żeglowania rozciąga się od Węgorzewa poprzez kanały i jeziora aż do miasta Pisz. Na trasie mamy jeziora Mamry, Śniardwy, Niegocin, Kisajno i wiele, wiele innych. Szlak cudowny, bardzo różnorodny i bogaty we wspaniałe krajobrazy. Mamy tutaj tak wiele różnorodnych rozgałęzień prowadzących na mniejsze jeziora, że jednych wakacji nie starczy na ich przepłynięcie.

Inne jeziora na Mazurach
Oprócz Wielkich Jezior Mazurskich mamy w tym rejonie również wile innych szlaków odpowiednich do żeglowania na jachcie. Do jednych z najcudowniejszych zaliczyć należy jeziora położone w okolicach Ostródy lub jeziora wschodnie w okolicach Orzysza. Dochodzi tutaj również ogromnie ciekawy szlak po jeziorze Wigry albo Augustowskim.

Pojezierze Zachodnie
Znajduje się tutaj bardzo wiele jezior, które rozciągają się wzdłuż naszego Bałtyku. Zaliczamy do nich Łebsko, Gardno, Jamno czy Resko.

Pojezierze Pomorskie
Na tym rejonie bardzo ciekawym szlakiem do przepłynięcia jachtem jest grupa jezior w okolicy Kościerzyny. Znajduje się tutaj największe w okolicy jezioro Wdzydze. Szlak tych jezior ciągnie się między Wisłą a Odrą i jest bardzo spokojny i malowniczy.

Sztuczne zbiorniki wodne
W Polsce występuje bardzo dużo sztucznych zbiorników wodnych na których, mimo że są przeznaczone do celów przeciwpowodziowych i energetycznych, jest możliwe uprawianie jachtingu. Do takich miejsc, gdzie można cudownie żeglować należy na pewno zbiornik w Rożnowie na Dunajcu, w Goczałkowicach na Wiśle czy najpiękniejszy w Solinie na Sanie. Mamy jeszcze trochę mniejsze w Tresnej na Sole czy na Nysie Kłodzkiej.

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także