Najlepsi przyjaciele Twojego dziecka – pufy do pokoju dziecięcego

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Dziecięcy pokój to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, a jego umeblowanie stanowi nie lada wyzwanie. Pokój musi być funkcjonalny, bezpieczny, kolorowy, a jednocześnie podobać się dziecku i stanowić dla niego miły kącik zabaw, w którym dziecko będzie chciało spędzać czas. Warto zdecydować się na zakup pufa do pokoju dziecięcego. Jest to mebel uniwersalny, praktyczny, a jednocześnie będzie stanowić element dekoracyjny. Jaki puf wybrać do pokoju dziecka?

Dlaczego warto kupić pufy do pokoju dziecięcego?

Pufy to meble, które są świetnym elementem dekoracyjnym każdego pokoju, w tym także pokoju dziecka, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na ciekawy kształt czy oryginalny kolor. Pufy będą także świetnym rozwiązaniem na brak miejsca w pokoju, mogą one bowiem pełnić funkcję zarówno krzesła, jak i np. miejsca do przechowywania, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w pokoju. Pufy dla dzieci, których górna część jest twardsza i stabilniejsza mogą być wykorzystywane także jako stolik zarówno do odrabiania lekcji, jak i spożywania posiłków. Ponadto pufy w kształcie worków czy foteli są ergonomiczne i rewelacyjnie dopasowują się do kształtu kręgosłupa dziecka, co wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i ukształtowanie jego postawy. Puf będzie wygodny, a jednocześnie lekki, dzięki czemu będzie go można dowolnie przemieszczać. Kolorowy puf z pewnością wprowadzi do wnętrza cieplejszy klimat i sprawi, że zabawa w nim będzie dla dziecka jeszcze przyjemniejsza i ciekawsza.

Jaki puf wybrać do pokoju dziecięcego?

Puf od razu po wejściu do pokoju powinien przyciągać wzrok dziecka, dzięki temu dziecko chętnie będzie z niego korzystać. Siedziska muszą być kolorowe i wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Najlepsze do dziecięcego pokoju będą pufy obite np. bawełną, welurem czy pluszem. Tkanina musi też być jednocześnie wytrzymała oraz odporna na zabrudzenia. Pufy do pokoju dziecięcego muszą być przed wszystkim bezpieczne dla dziecka. Najlepsze będą pufy miękkie, bez nóżek i ostrych krawędzi, a jednocześnie stabilne. Puf powinien być wielofuncyjny i praktyczny, tak aby służyć dziecku zarówno do siedzenia, skakania, jak i do zabawy. Wybierając puf do pokoju dziecięcego należy się zastanowić, jaką funkcję ma on pełnić oraz jaki rozmiar będzie najlepszy do danego pomieszczenia i wieku dziecka. Puf musi też pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Puf worek, dmuchany a może w kształcie maskotki?

Bardzo popularnym pufem dla dzieci jest puf worek – wielka poducha, którą można dowolnie formować. Pufy mogą być też dmuchane. To ciekawe rozwiązanie, które sprawi frajdę każdemu dziecku. Szukając idealnego pufa warto też zwrócić uwagę na jego kształt i design, powinien to być bardzo oryginalny element dekoracji, a jednocześnie sprawić frajdę dziecku. Można postawić np. na puf w kształcie ulubionego bohatera bajek dziecka. Pufy dla dzieci z Fabryka Form są dostępne np. w formie lwa czy jeżyka, przez co oprócz funkcji siedziska mogą też pełnić formę przytulanki i staną się nowym przyjacielem dziecka.  Taki puf będzie mięciutki, komfortowy, a jednocześnie bezpieczny i dostosowany odpowiednio do wymagań dziecka. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności mebla to warto postawić na puf otwierany, który może też służyć jako schowek np. na zabawki.  

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także