Najlepsze zabiegi bankietowe

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Zabieg bankietowy to procedura z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej, którą można wykonać na krótko przed wielkim wyjściem. Charakteryzuje się natychmiastowym efektem i brakiem ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Zabiegi bankietowe przeprowadza się w celu szybkiego i skutecznego ujędrnienia i nawilżenia cery, a także redukcji drobnych zmarszczek czy innych niekorzystnych zmian skórnych. Dzięki temu wizerunek danej osoby w mgnieniu oka ulega znaczącej poprawie, a makijaż (nawet bardzo wymagający) trzyma się na twarzy przez całą noc. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poniżej przedstawiamy najlepsze zabiegi bankietowe!

Depigmentacja skóry

W Klinice Novoderm w Łodzi depigmentacja skóry jest wykonywana na drodze dwóch metod: Whitening czy White Mask. Konkretną procedurę dobiera się z uwzględnieniem oczekiwań pacjenta oraz potrzeb jego cery. Wskazania do przeprowadzenia depigmentacji skóry to:

 • widoczne zmęczenie skóry i drobne zmarszczki,
 • przebarwienia o podłożu hormonalnym,
 • przebarwienia posłoneczne,
 • melasma,
 • piegi,
 • plamy starcze,
 • przebarwienia wynikające z przebytych infekcji,
 • rozszerzone pory,
 • łojotok.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Nie wymaga rekonwalescencji, jednak należy pamiętać, że po opuszczeniu gabinety przez jakiś czas wskazane jest unikanie ekspozycji na promienie UV. Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu 6-10 sesji w tygodniowych odstępach czasowych.

Oczyszczanie wodorowe

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest kluczowa nie tylko dla jej kondycji, ale również dla trwałości nakładanego na nią makijażu. Przed wielkim wyjściem szczególnie wskazane jest zadbanie o optymalne nawilżenie i oczyszczenie cery. Jednym ze skutecznych zabiegów, które umożliwiają osiągnięcie tego celu, jest oczyszczanie wodorowe. Efekty, jakie są widoczne na skórze natychmiast po jego wykonaniu to:

 • oczyszczanie,
 • delikatny peeling,
 • dotlenienie,
 • lifting,
 • wprowadzenie substancji aktywnych pod skórę,
 • wygładzenie.

Podczas zabiegu cera pacjenta jest zraszana strumieniem wody pod zwiększonym ciśnieniem. Obecne w niej cząsteczki wodoru są wtłaczane do głębokich warstw skóry wraz z dobroczynnymi substancjami aktywnymi. Wśród tych ostatnich znajdują się głównie antyoksydanty, czyli związki chemiczne stosowane do neutralizowania wolnych rodników.

Oczyszczanie wodorowe można wykonywać na skórze twarzy, szyi, dekoltu i pleców. Cały zabieg trwa około 60 minut. Jest bezpieczny i bezbolesny, nie pozostawia podrażnień ani innych efektów ubocznych. 

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna metoda odżywiania i rewitalizacji skóry. Można ją stosować na obszarze całej twarzy (także na małych i bardzo wrażliwych powierzchniach, takich jak powieki), ale również na szyi i innych częściach ciała. Zabieg jest skuteczny przy zwalczaniu cellulitu, podnoszeniu kondycji wypadających włosów, a także redukcji blizn i otyłości. Dzięki właściwościom nawilżających pomaga też uporać się z problemem suchej skóry na całym ciele.

W Klinice Novoderm w Łodzi mezoterapia bezigłowa wykonywana jest innowacyjną metodą  Mesoskin. Wykorzystywany w tej technologii system ElectroPoration Microchip opiera się na zastosowaniu pustych w środku mikroigieł, które umożliwiają przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry, nie uszkadzając przy tym naskórka. Procedura polega na przesuwaniu po ciele pacjenta głowicy specjalistycznego urządzenia. Głębokość penetracji tkanek jest minimalna – wynosi od 0,1 do 0,15 mm.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, nie pozostawia skutków ubocznych i nie wymaga rekonwalescencji. Po opuszczeniu gabinetu kosmetologicznego można od razu powrócić do swoich codziennych zajęć. Efekty terapii są widoczne od razu po jej zakończeniu.

Mezoterapia bezigłowa jest polecana szczególnie dla posiadaczy skóry suchej, wrażliwej oraz dotkniętej pierwszymi oznakami starzenia. Można ją stosować już po 20 roku życia. Dla osiągnięcia najbardziej optymalnych efektów warto połączyć mezoterapię bezigłową Mesoskin z zabiegiem infuzji tlenowej lub mikrodermabrazji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także