Nawilżający tonik i krem do twarzy – dlaczego warto je stosować?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Niezależnie od typu naszej cery, bardzo ważne jest, aby w podstawowej pielęgnacji znalazł się tonik oraz krem nawilżający. Jaki tonik i krem wybrać? Dlaczego stosowanie toniku i kremu jest takie ważne? I kiedy aplikować wspomniane wyżej kosmeceutyki? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na powyższe pytania.

Co to jest tonik?

Tonik to kosmetyk tonizujący naszą skórę. Tonizacja to bardzo ważny krok w pielęgnacji skóry twarzy. Wiele kobiet wprowadza do swojej pielęgnacji stosowanie toniku kosmetycznego – zarówno rano, jak i wieczorem.

Jest to produkt na bazie wody, który w zależności od zawartych składników, jak np. kwasy, probiotyki, witaminy, olejki czy ekstrakty, można dopasować odpowiednio do każdego rodzaju skóry.

Można wyróżnić dwa typy toników:

– neutralny, to taki który wyrównuje pH naszej skóry. Możemy do nich zaliczyć między innymi tonik nawilżający, tonik kojący, czy odświeżający.

– złuszczający, czyli taki, który wykazuje działanie antybakteryjne, wygładzające.

W poniższym wpisie skupimy się jednak na tym pierwszym typie toników, czyli tych, które wyrównują pH naszej skóry.

Każda cera wymaga przywrócenia równowagi i nawilżenia, dlatego bardzo ważne jest, aby wprowadzić do swojej pielęgnacji tonik nawilżający. Naturalne pH skóry wynosi od 3,5 do 5,5 i bardzo często zostaje zaburzone podczas stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji czy nawet zwykłego mycia buzi wodą z kranu. Wyrównanie poziomu pH skóry, czyli przywrócenie jej odpowiedniej kwasowości ogranicza powstawanie podrażnień i wspomaga budowę bariery hydrolipidowej. Dzięki temu cera wygląda promiennie.

Kiedy stosować tonik nawilżający?

Tonik zaleca się aplikować dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po oczyszczeniu skóry twarzy, a przed nałożeniem swojego ulubionego kremu lub serum. W przypadku toniku nawilżającego można taki kosmetyk reaplikować na skórę twarzy w ciągu dnia w zależności od jej potrzeb.

Więcej kosmetyków do tonizacji skóry twarzy można znaleźć na stronie sklepu Topestetic:
https://www.topestetic.pl/tonik-nawilzajacy

Krem nawilżający

Ważnym elementem podstawowej pielęgnacji jest krem nawilżający – dobrany do stanu i potrzeb naszej skóry. Odpowiednio dobrany krem nie powinien działać komedogennie, nie powinien przesuszać ani też przetłuszczać cery. Krem powinien dostatecznie nawodnić skórę i wzmocnić barierę hydrolipidową.

Dlaczego krem nawilżający jest tak ważny w pielęgnacji?

Ciało człowieka składa się z 70% wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawilżenie nie tylko od wewnątrz, ale także na zewnątrz zapewnia efektywne działanie bariery hydrolipidowej skóry, która chroni organizm przed szkodliwymi czynnikami.

Jakie główne składniki powinien zawierać krem nawilżający do twarzy?

Podstawowym składnikiem aktywnym, jaki najczęściej można znaleźć w kremach nawilżających, jest kwas hialuronowy. Kwas ten ma zdolność do wiązania dużej ilości wody w naskórku, a ponadto ma zdolność do produkcji włókien kolagenowych, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry.

Inne składniki, jakie mogą znaleźć się w kremie nawilżającym, to:

mocznik, alantoina, skwalan, kwas mlekowy, pantenol (witamina B5), niacynamid (witamina B3), gliceryna, ceramidy, trehaloza, witamina E, arginina, czy sód PCA.

Kiedy stosować krem nawilżający?

Krem, w zależności od potrzeb, należy stosować przynajmniej raz dziennie, w wieczornej pielęgnacji – chyba, że skóra jest bardzo mocno przesuszona lub odwodniona. W takim wypadku krem należy stosować tak często, jak wymagają tego jej potrzeby, np. rano (przed kremem z filtrem) i wieczorem. 

Więcej kremów nawilżających do twarzy można znaleźć na stronie sklepu Topestetic: https://www.topestetic.pl/krem-nawilzajacy

Stosowanie toników i kremów odpowiednio dobranych do cery, dzięki swoim dobroczynnym właściwościom, przyczynią się do odpowiedniej regeneracji i poprawy kondycji skóry.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także