Czytasz teraz
Nie idź na pocztę. Wyślij paczkę firmą kurierską.

Nie idź na pocztę. Wyślij paczkę firmą kurierską.

Kasia Potargana

Jeśli chcesz wysłać paczkę, nie chodź teraz na pocztę. Minimalizujemy spotykanie ludzi na maksa. Tym bardziej, że zamiast iść na pocztę, można wysłać paczkę firmą kurierską, praktycznie bez kontaktu z kurierem. 

Moja córcia,

jak może wiesz, studiuje poza domem. Przyjeżdża co jakiś czas uściskać nas i uzupełnić zapasy. Właśnie miała przyjechać na moje urodziny, gdy ogłoszono stan epidemiczny. Bardzo chciała tu być z nami, ale podjęliśmy decyzję, że nie ma co narażać ją i nas zbędną podróżą pociągiem.

Moja mama,

jak to kochająca babcia, podniosła raban: „Jak to?! Moja wnusia nie przyjedzie?! A co ona tam będzie jadła? Z głodu nam dziecko umrze. Trzeba jej paczkę posłać”.

Nie było wyjścia.

Jednak zrobiłam rozeznanie co obecnie można wysyłać, a co nie. I okazało się, że żywność, która może się popsuć w przeciągu 7 dni, odpada. Jednak wspomóc jakoś dziecko trzeba. Wybrałam więc produkty o dłuższym terminie ważności i przygotowaliśmy wspólnie paczkę, dokładając jeszcze rzeczy, za którymi może tęsknić jak i te, które pomogą jej przetrwać czas przymusowego pobytu w domu. I tak do paczki trafiły też np. rękawiczki jednorazowe, czy nowa książka.

Do paczki włożyłam

też kosmetyki mojej roboty: mydła, dezodorant, mydło do włosów, kremy których używa, a które właśnie się córci pokończyły i jakieś drobiazgi, które jej sprawią przyjemność (ciasteczka itp, wiesz jak to jest). W takich czasach szczególnie trzeba dbać o najbliższych przecież. Paczka powstała i to całkiem spora. 

Pytanie teraz, jak to wysłać?

Przejeżdżałam koło poczty, sporo ludzi pod nią stało. Wiem, że tam jest płyn dezynfekujący i wpuszczają pojedynczo, ale czekając na wejście też się narażałam, a trzeba eliminować zbędne ryzyko.

Postanowiłam rozejrzeć się

więc po sieci i poszukać jakiejś firmy kurierskiej. Trafiłam na serwis Furgonetka, który ma w swojej ofercie chyba wszystkich największych przewoźników. Dzięki temu szybko porównałam ceny i wybrałam najkorzystniejszą ofertę, a w dodatku bardzo przystępną. Zamówienie kuriera przez formularz na stronie, też zajęło mi chyba z 5 minut. Pozostało tylko czekać, kiedy przyjedzie kurier po przesyłkę.

Kurier pojawił się następnego dnia.

Paczkę wystawiłam za drzwi. Odebrał paczkę i zostawił pokwitowanie. Także nawet nie musiałam się z nim osobiście widzieć. Zawsze bezpieczniej dla niego i mojej rodziny, prawda? Trochę się martwiłam,

czy uda się tak, żeby paczka dotarła do Oli

następnego dnia. Na szczęście mogłam na bieżąco monitorować przesyłkę. 

Następnego dnia rano Ola dostała sms z numerem telefonu kuriera, a w południe przesyłka była pod jej drzwiami. 

Tym sposobem wysłaliśmy córci nasze wsparcie i miłość w paczce, z dodatkiem konkretnej pomocy w postaci potrzebnych rzeczy, dawki rozrywki i kosmetyków. Ciekawe, kiedy zadzwoni po nową dostawę?

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Słodko Słodka

I to jest świetne rozwiązanie,też dziś korzystałam z firmy kurierskiej,a pocztę mam za rogiem,ale trzeba teraz ograniczyć wszelkie wyjścia.

Magda

Akurat rzadko wysyłam paczki, ale dobrze wiedzieć, że istnieje taka opcja 🙂


© 2018-2019 Myśli Potarganej - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Obsługa techniczna - TwojeCentrum.pl

W górę
2
0
Napisz coś od Siebiex
()
x