Niebanalne poszewki na poduszki – uszyj je sama krok po kroku!

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Marzysz o nietuzinkowej dekoracji kanapy w salonie lub łóżka? Uszyj ją sama! Przedstawiamy Ci kilka pomysłów na poszewki na poduszki, które możesz z powodzeniem wykonać sama, jeśli masz choć odrobinę zręczności i zmysłu estetycznego. Zobacz, jak to zrobić!

Patchwork zawsze w modzie – jak uszyć poszewkę z resztek?

Po każdym szyciu zostają Ci skrawki materiału? Dobra krawcowa wie, że nie należy ich wyrzucać – zawsze można powycinać z nich niewielkie kwadraciki, a następnie połączyć je ze sobą dekoracyjnym szwem i otrzymać patchwork – a to już szczyt wnętrzarskich trendów! Jak uszyć patchworkową poszewkę? Zacznij od wymierzenia potrzebnej długości i szerokości, a następnie podzielenia jej po równo na drobne kwadraciki. Następnie przystąp do ich łączenia na maszynie do szycia. Jeśli jesteś początkującą krawcową i dopiero uczysz się szyć, zacznij do sprawdzenia ustawień maszyny na jakimś skrawku materiału i dopiero zacznij pracę z poszewką. Jeśli masz już pewną wprawę, od razu łącz ze sobą poszczególne elementy i to mocnym, widocznym szwem – nada on rustykalny wyraz gotowej poszewce. Po ukończeniu dwóch arkuszy o równych wymiarach, przychodzi czas na ich połączenie. Pamiętaj o tym, by po pierwsze robić to na lewej stronie, a po drugie uważać na dobre uformowanie rogów. A teraz ciesz się nową poszewką!

Nowe życie starej poszewki – poznaj magię haftu!

Masz całkiem wygodną i niezniszczoną poszewkę na poduszkę, jednak nie podoba Ci się jej wygląd? Obecnie bardzo modne są słowiańskie wzory złożone z mnóstwo esów-floresów i motywów roślinnych. Dlaczego nie przeniesiesz ich na swoją poszewkę? Zacznij od wyrysowania kreda całego wzoru. Teraz weź w rękę igłę i kilka motków kolorowej muliny, a następnie wyszyj je haftem francuskim czy krzyżykowym. Choć zajęcie to może Ci zająć parę zimowych wieczorów, efekt końcowy będzie naprawdę efektowny i jedyny w sowim rodzaju. Sprawdź!

Poszewka z obrusa czy firanki? Czemu nie!

Pamiętaj o tym, że kreatywność to Twój największy atut. Korzystaj więc z niej do woli podczas tworzenia swoich projektów, nadając nowe życie starym przedmiotom, które chciałaś już wyrzucić. Za przykład niech posłużą tu stary obrus czy też firanka, której już od dawna nie używasz. Spójrz na nie jak na coś, co trzeba poddać recyklingowi zamiast wyrzucać – przecież to spore kawałki dobrego gatunkowo materiału, który świetnie sprawdzi się jako podstawa dla poszewki na poduszkę. Po prostu wykrój z niego kawałki materiału o bokach równych wymiarom poduszki i zszyj je ze sobą – to zdecydowanie najprostszy z pomysłów, które Ci prezentujemy. Nie oznacza jednak, że będzie najmniej efektowny. Popuść wodze fantazji i przyozdób nową poszewkę innymi „skarbami”, których chciałaś się pozbyć. Stare, pojedyncze guziki, których już użyjesz, koraliki z popsutego naszyjnika czy naderwany skrawek koronki z firanki doskonale udekorują Twoje dzieło. Nie bój się próbować!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także