Nowoczesna karuzela do łóżeczka turystycznego

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Akcesoria i zabawki dla niemowląt są niezwykle istotne, nie tylko dlatego, że jako rodzice, chcemy zapewnić im rozrywkę i dobrą zabawę. Niektóre produkty wspomagają rozwój i zachęcają maluszka do wykonywania kolejnych ważnych kroków.

Karuzela nad łóżeczko, to jeden z pierwszych gadżetów, jakie kupuje się niemowlakowi. Jak wybrać taką, która sprawdzi się do łóżeczka turystycznego?

Jaką karuzelę warto wybierać dla niemowlaka?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na modele, które są czarno białe. Dlaczego? Noworodki i maleńkie dzieci nie widzą wszystkich kolorów. Z tego właśnie powodu, dedykowane im są głównie zabawki w kolorach czarnym i białym. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby zabawka posiadała przyjemną muzykę, a zawieszone na niej maskotki były miłe w dotyku. 

Jakie są zalety karuzeli dla niemowlaka?

Do największych zalet karuzeli nad łóżeczkiem można zaliczyć:

  • Chęć poznawania świata. Maluszek zauważa, że dookoła niego coś się dzieje i zaczyna śledzić poruszające się zabawki.
  • Wspomaganie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nieco większy bobas z chęcią wyciąga rączki po to, aby złapać migające przed jego oczami maskotki.
  • Wspomaganie słuchu. Karuzele niemowlęce najczęściej posiadają także przyjemne melodyjki, dzięki którym dziecko może się wyciszyć i uspokoić.
  • Wspomaganie rozwoju mowy i komunikacji. Znajome zabawki, które dziecko kojarzy i często widzi, zachęcają je do gaworzenia i uśmiechania się do nich. 

Czy warto decydować się na karuzelę do łóżeczka turystycznego?

Zakup karuzeli, którą można zabrać ze sobą w podróż i z łatwością przymocować do turystycznego łóżeczka to doskonałe rozwiązanie. Dzięki temu dziecko, będzie miało swoją ulubioną zabawkę zawsze blisko siebie. 

Taką karuzelę można zawiesić także na foteliku samochodowym, a tym samym sprawić, że podróż minie dziecku szybko i przyjemnie. Sprawdzi się ona również, jako zawieszka do wózka.

Kiedy dziecko może interesować się karuzelą nad łóżeczkiem?

Tak naprawdę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby już noworodek posiadał karuzelę zawieszoną nad łóżeczkiem. Być może nie będzie zdolny do tego, aby się nią bawić, jednak kojąca muzyką, która się z niej wydobywa z pewnością będzie budziła pozytywne skojarzenia, a także pomoże przy zasypianiu.

Dlaczego karuzela Magiczna Kraina od TinyLove to idealny pomysł na prezent dla niemowlaka?

Karuzela Magiczna Kraina posiada aż pięć różnych melodii. a łączny czas ich trwania to aż pół godziny. Jest to zdecydowanie wystarczająco długo, aby noworodek i nieco większy bobas zrelaksowały się, a nawet zasnęły.

Dodatkowo wygląda ona naprawdę bardzo ładnie i bez problemu sprawdzi się jako dodatek do pięknie urządzonego dziecięcego pokoiku. Przy pomocy dużego klipsa można szybko przymocować ją, wszędzie tam, gdzie zechcemy. To świetny produkt, który pomoże rozwinąć zmysły maluszka już od pierwszego dnia życia. Jej ogromnym plusem jest to, że można zabrać ją ze sobą wszędzie.

Karuzela do łóżeczka turystycznego, w rzeczywistości sprawdzi się także przy łóżeczku tradycyjnym. Jej ogromną zaletą jest łatwość montażu. Wystarczy po prostu przyczepić ją tam, gdzie chcemy za pomocą specjalnego klipsa.

Jest to jeden z lepszych pomysłów na prezent dla małego dziecka, gdyż poza tym, że dobrze wygląda, to także wspiera rozwój niemowlaka. Duży plus posiadania takiej zabawki jest taki, że dziecko może mieć ją zawsze przy sobie, niezależnie od tego, czy znajduje się w wózku, łóżeczku, czy też samochodowym foteliku. (Więcej znajdziesz na stronie producenta.)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także