Myśli Potarganej

Oświetlenie do terrarium – czym się kierować przy wyborze?

Wyposażając terrarium dla swojego zwierzęcia, musisz zapewnić mu warunki jak najbardziej zbliżone do tych panujących w jego naturalnym środowisku. To oczywiście podłoże, wszelkie rośliny, skałki i zbiorniki wodne, a także oświetlenie – i właśnie wybór tego ostatniego może wydawać się nieco problematyczny. Czym zatem się kierować, wybierając najlepsze oświetlenie do terrarium?

--- R E K L A M A ---

Rola oświetlenia do terrarium – co musisz o nim wiedzieć?

Przede wszystkim, kompletując elementy terrarium, musisz wiedzieć, że oświetlenie do terrarium ma kilka funkcji. Możemy wyróżnić:

  • światło dzienne,
  • światło nocne,
  • źródło ogrzewania.

To oznacza, że szukając odpowiedniej żarówki lub lampy, najważniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę potrzeby konkretnego gatunku – długość dnia i nocy w środowisku naturalnym oraz temperaturę, w jakiej żyje.

Światło dzienne – jaką żarówkę lub lampę wybrać do terrarium?

Oświetlenie dzienne jest uzależnione od tego, z jakich regionów pochodzi Twój pupil.

  • Żarówki na dzień emitujące wyłącznie promieniowanie UVA – o różnej mocy. Można je łączyć z innymi opcjami oświetlenia, np. oświetleniem UVB czy nocnym. Podnosi ogólną temperaturę, ale przede wszystkim wspomaga procesy życiowe zwierząt i roślin.
  • Kompaktowe żarówki oraz lampy emitujące światło UVA i UVB – takie oświetlenie sprawi, że gady oraz płazy będą mogły w naturalny sposób lepiej przyswajać wapń. Jak widzisz, odpowiedni dobór światła ma wpływ na ich zdrowie.
  • Oświetlenie do terrarium LED – hodujesz zwierzę, które nie potrzebuje dodatkowego dogrzewania? Chcesz uzyskać jedynie źródło światła, a nie ciepła? Żarówka lub lampa LED będzie strzałem w dziesiątkę.

W sklepie https://www.lesmantes.pl/ znajdziesz profesjonalne oświetlenie dla swojego zwierzęcia, m.in. żarówki kompaktowe UVA + UVB o różnej mocy, mające imitować konkretne środowisko – na przykład pustynię, las deszczowy i tropiki.

Jakie oświetlenie do terrarium wybrać na noc?

Żarówki nocne sprawiają, że temperatura w terrarium nieco się obniży w stosunku do tej, która panuje za dnia – to naturalne dla środowiska, z którego pochodzi zwierzę. Dodatkowo mogą one imitować światło księżyca, co z kolei wspiera naturalny rytm życia podopiecznych, a Tobie ułatwi obserwację.

To mogą być żarówki Repti Planet Night Heat, ale również Repti Planet Infrared Heat o różnej mocy. Równocześnie będzie to oczywiście źródło promieniowania cieplnego, więc zahacza także o kolejną poruszaną kategorię – ale czerwone światło wspaniale nada się do obserwacji nocnych.

Sprawdź ofertę https://www.lesmantes.pl/oswietlenie-do-terrarium-c-19.html, aby wybrać profesjonalne oświetlenie do swojego terrarium. Specjaliści z Lesmantes nie tylko zadbają o terminową wysyłkę, lecz także doradzą Ci w wybór odpowiedniego źródła światła dla Twojego pupila.

Żarówka jako źródło ogrzewania terrarium

Wspomniane powyżej żarówki lub lampy dzienne oraz nocne mogą stanowić źródło ciepła. Są jednak jeszcze inne rozwiązania – na przykład innowacyjne żarówki, które nie wytwarzają promieniowania świetlnego, a jedynie to cieplne.

Emitują one promieniowanie podczerwone i mogą być z powodzeniem łączone z pozostałym oświetleniem do terrarium – żarówkami UVA, UVB czy LED.

Istnieją lampy grzewcze, które rozprowadzają ciepło po całym terrarium, a inne bardziej punktowo. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, musisz dostosować go do konkretnego gatunku zwierzęcia i zadbać o odpowiednią odległość, aby się nie poparzyło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl