Otwórz własny biznes w branży kosmetycznej z pomocą szkoły policealnej

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Szkoła policealna – kierunki z branży kosmetologicznej. Otwarcie własnego salonu urody jest łatwiejsze niż myślisz. Jedyne, co musisz zrobić to zapisać się do szkoły policealnej i zdobyć odpowiednią wiedzę oraz umiejętności w tym zakresie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Szkoła policealna – kierunki z branże kosmetologicznej

Szkoła policealna GoWork daje możliwości nauki w branży kosmetologicznej w różnych dziedzinach. W zależności od oddziału kandydat może zapisać się na:

  • kosmetologię z liftingiem rzęs,
  • fryzjerstwo,
  • wizaż,
  • podologię,
  • kurs z robienia manicure i pedicure,
  • kurs charakteryzatora.

Największą popularnością w szkole GoWork cieszy się jednak kosmetologia z liftingiem rzęs. Słuchacze, którzy wybrali ten kierunek, zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, które są niezbędne w tym zawodzie. Między innymi poznają techniki upiększające twarzy oraz uczą się odróżniania skóry zdrowej od chorej i tego, jak powinny wyglądać prawidłowo przeprowadzone badania skóry. Poza tym, uczą się wykonywania liftingu rzęs, czyli zabiegu podkręcającego włoski. Na zajęciach zdobywają wiedzę zarówno teoretyczną, na przykład o preparatach, które nanosi się na rzęsy, jak i praktyczną poprzez ćwiczenia z ich modelowania. Więcej na temat tego kierunku przeczytasz na stronie: Policealna.gowork.pl/kosmetologia-z-liftingiem-rzes.

Nastawienie na praktykę

W szkole policealnej możesz nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, które są niezbędne do pracy w zawodzie kosmetyczki i które w przyszłości ułatwią Ci otworzenie własnego salonu urody. Szkoła GoWork stawia bowiem przede wszystkim na praktykę, przy przekazaniu odpowiedniej wiedzy teoretycznej. Podczas ćwiczeń słuchacze korzystają ze sprzętu, narzędzi i aparatury, której na co dzień używają profesjonalne kosmetyczki. Są to urządzenia do kawitacji, mezoterapii, galwanizacji, mikrodermabrazji, darsonwalizacji i wielu innych zabiegów. Pracownie są ponadto wyposażone w stanowiska do pedicure, manicure i masażu, lampy Sollux, wapozon, elektrostymulatory oraz podgrzewacze wosku. Oprócz tego, na zajęciach słuchacze otrzymują cenne wskazówki niezbędne do otwarcia i prowadzenia własnego salonu. Dodatkowo, w toku nauki są zobowiązani do odbycia praktyk zawodowych, dzięki czemu mają okazję dokładnie zgłębić funkcjonowanie gabinetu kosmetycznego.

Dlaczego warto wybrać naukę w szkole policealnej GoWork?

Warto wybrać szkołę policealną GoWork, ponieważ:

  • aby się do niej zapisać, nie trzeba mieć matury; dlatego jeśli marzy Ci się własny salon, wystarczy że posiadasz świadectwo ukończenia szkoły średniej, a w dwa lata zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje do jego otwarcia;
  • możesz uczyć się i pracować jednocześnie; zajęcia odbywają się w czterech trybach do wyboru, dzięki czemu z łatwością pogodzisz naukę z innymi obowiązkami;
  • zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele, którzy na co dzień pracują w branży beauty; są więc praktykami, którzy doskonale znają się na swojej dziedzinie;
  • nauka jest w pełni bezpłatna; słuchacz nie ponosi kosztów za wydanie legitymacji i indeksu, a osoby do 26. roku życia mogą korzystać z różnego typu zniżek, na przykład w komunikacji miejskiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także