Pampersy dla dorosłych – produkty stworzone w trosce o komfort i higienę

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Pampersy dla dorosłych cena na receptę marki Tena zostały stworzone w trosce o komfort i higienę osób, które zmagają się ze średnim bądź ciężkim nietrzymaniem moczu. Takie produkty są też odpowiednie na inkontynencję kałową. Dzięki nim chorzy mogą normalnie funkcjonować i wykonywać codzienne czynności.

Pampersy dla dorosłych – zalety środków chłonnych

Pampersy dla dorosłych są środkami chłonnymi, które zapewniają wysoki komfort osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu (NTM). Tena oferuje m.in. klasyczne pampersy na przylepcorzepy, jak i majtki chłonne, zalecane osobom aktywnym z mniejszym stopniem nietrzymania oczu. Oczywiście wszystkie te wyroby dostępne są w różnych rozmiarach i stopniach chłonności, dopasowanych do indywidualnych potrzeb ich potencjalnego użytkownika. Środki chłonne są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, ponieważ ich kształt i elastyczne ściągacze umożliwiają na wygodne dopasowanie, zaś system zapinania i odpinania produktu umożliwia systematyczne otwieranie i zamykanie pieluchomajtek. Pampersy dla dorosłych to dobre rozwiązanie w przypadku osób chodzących, tych mniej aktywnych oraz niesamodzielnych, leżących.

Pampersy dla dorosłych – cena na receptę

Niestety koszty związane z kupnem pieluch dla dorosłych są niemałe. Dlatego można ubiegać się o refundację na te środki chłonne. Wiele osób szuka informacji, jaka jest za pampersy dla dorosłych cena na receptę. Warto więc wiedzieć, że osoby, które są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia, mogą skorzystać z refundacji na pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne, podkłady TENA, jaki i pieluchy dla dorosłych. 

Co zrobić, by móc się ubiegać o refundację na środki chłonne TENA? Oczywiście pierwszym krokiem będzie udanie się do lekarza, który wypisze pierwsze zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze: pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne lub podkłady. Takie zlecenie można otrzymać w trakcie wizyty u jednego z lekarzy specjalistów, który zawarł umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Zlecenie na środki chłonne musi być wstawiane comiesięcznie, ale nie musi tego robić później lekarz. Możliwa jest bowiem kontynuacja zaopatrzenia przez pielęgniarki lub położne ubezpieczenia zdrowotnego przez okres 12 miesięcy od dnia określonego w dokumentacji medycznej. Następnie w celu realizacji recepty pacjent udaje się do apteki lub specjalistycznego sklepu medycznego. Osoba realizująca odnajduje zlecenie w systemie na podstawie numeru zlecenia nadanego przez system NFZ i numeru PESEL pacjenta. 

Pieluchomajtki TENA są dostępne w opakowaniu po 30 sztuk. Pampersy dla dorosłych cena na receptę zaczyna się już od 8,99 zł za opakowanie. Pieluchomajtki dofinansowane są do 60 sztuk miesięcznie, a ich limit finansowania ze środków publicznych wynosi 77 zł. Kryteria refundacji opracowywane są na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia, które dostępne jest na stronie internetowej NFZ. 

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także