Pędzle do makijażu – jak wybrać?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Akcesoria kosmetyczne to podstawa profesjonalnie wykonanego makijażu. Najczęściej do nakładania kosmetyków wybierane są pędzle, dzięki którym wykonać można naturalnie wyglądający oraz długotrwały makijaż. Ze względu na dostępność dużej ilość różnego typu pędzli, problemem może stać się jednak wybór odpowiedniego modelu. Dowiedz się jak wybrać odpowiedni zestaw dla siebie.

1. Pędzle do makijażu – jak wybrać
2. Pędzle do makijażu – rodzaje pędzli
– Pędzle do pudru sypkiego
– Pędzle do podkładu
– Pędzle do różu
– Pędzle do cieni do powiek
– Pędzelek do blendowania
– Pędzelek do szminki
– Pędzle do brwi
3. Pędzle do makijażu – jak dbać

Pędzle do makijażu – jak wybrać

Na komfort używania pędzli wpływa przede wszystkim ich włosie. Dostępne są dwa rodzaje – naturalne oraz syntetyczne. Pierwszy typ polecany jest do nakładania produktów sypkich oraz blendowania. Naturalne włosie może wywołać jednak alergię, dlatego nie może być używane przez wszystkich. Alternatywą jest włosie sztuczne, które ze względu na brak porowatości dobrze służy przy nakładania produktów płynnych, takich jak podkłady czy korektory. Jest również łatwe w czyszczeniu. Niezależnie od wybranego rodzaju włosia, powinno być ono być wysokiej jakości.

Pędzle do makijażu – rodzaje pędzli

Pędzle do pudru sypkiego
Pędzle do pudru sypkiego są najczęściej wykonane z miękkie włosia oraz dość duże. Dzięki temu szybko można nałożyć produkt na całą twarz.

Pędzle do podkładu
Jest zazwyczaj mniejszy niż pędzel do pudru i pozwala na nałożenie podkładu nawet w trudno dostępnych miejscach twarzy.

Pędzle do różu
To pędzle ze skośną główką. Tak ścięte włosie pozwala na precyzyjne podkreślenie kości policzkowych.

Pędzle do cieni do powiek
To małe pędzle z zaokrąglonym lub stożkowatym włosiem.
Pędzelek do blendowania
To kulisto zakończony pędzel do rozcierania cieni.

Pędzelek do szminki
Niewielki, ostro zakończony pędzelek pozwala uzupełnić kontur ust i dokładnie nałożyć szminkę.

Pędzle do brwi
Precyzyjny pędzel do brwi pozwala na uzupełnienie konturu i nadanie brwiom pożądanego kształtu.

Pędzle do makijażu w Puder i Krem to dobre gatunkowe pędzle, które sprawdzą się przy makijażach każdego typu.

Pędzle do makijażu – jak dbać

Aby pędzle przez długi czas dobrze służyły właścicielce, konieczna jest ich dobra pielęgnacją. Szczególną uwagę przyłożyć należy do czyszczenia pędzli, tak aby nakładanie kosmetyków było higieniczne. Istotne jest jednak również ich przechowywanie. Najlepiej nie robić tego w łazience, gdzie narażone są na wilgoć, która może rozkleić pędzle, i parę wodną, która sprzyja rozwoju bakterii. Jeśli jednak jest to konieczne, najlepiej trzymać pędzle w szafce czy szufladzie, tak aby zabezpieczyć je nie tylko przed parą wodną, ale również kurzem. Najbardziej polecane jest jednak przechowywanie pędzli w suchym pomieszczeniu, w przeznaczanym do pędzli pojemników Sprawdzą się jednak także zwykłe plastikowe pojemniki z przykrywką.

Kolejny ważny aspekt to regularne mycie pędzli. Powinno się odbywać codziennie lub co drugi dzień. Do czyszczenia pędzli użyć można zwykłego lub szarego mydła. Po praniu pędzla nie należy wyduszać włosia. Najlepiej założyć na nie specjalną osłonkę z siateczki, dzięki czemu zachowa pierwotną formę.

Suszenie pędzli powinno odbywać się w temperaturze pokojowej. Pędzle powinny być suszone włosiem do dołu, w przeciwnym razie pędzel może ulec rozklejeniu.
Nie należy narażać pędzli także na kontakt z wysokimi temperaturami – suszarką czy kaloryferem. To również skutkować może ich uszkodzeniem.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także