Podczas epidemii chroń twarz przyłbicą ochronną

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W obliczu epidemii koronawirusa, która swoim zasięgiem objęła już cały świat, zaszła konieczność stosowania dodatkowych środków ochrony osobistej. Rękawiczki jednorazowe i maseczki higieniczne wykorzystywaną są już nie tylko przez pracowników służby zdrowia, ale także zwykłych obywateli. Dodatkową formą obrony przed wirusem, są przyłbice ochronne. W jaki sposób zwiększają one bezpieczeństwo?

Co to jest przyłbica?

Obecnie cały świat mierzy się z walką z koronawirusem, który jest śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi. Z powodu braku skutecznych metod leczenia jedyną formą ochrony jest stosowanie się do zaleceń higienicznych. Przyłbica ochronna to rodzaj maski, która osłania całą twarz, stanowiąc barierę przed wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. Składa się z przezroczystej ścianki przymocowanej do opaski, którą zakłada się na głowę. W ten sposób chroni śluzówki oczu, nosa i ust przed przedostaniem się patogenu, który wywołuje groźną chorobę COVID-19.

Jaka powinna być dobra przyłbica ochronna?

Prosta konstrukcja osłony na twarz sprawia, że przyłbice są chętnie wykorzystywane do ochrony przed zakażeniem. Niestety, nie wszystkie dostępne na rynku osłony stanowią skuteczną barierę przed wirusami. – Dobra przyłbica ochronna do twarzy, powinna być wykonana z trwałych materiałów, odpornych na działanie środków dezynfekujących – mówi specjalista z OpenGift.pl, firmy zajmującej się produkcją przyłbic. – Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby przyłbica ochronna była dopasowana do twarzy i nie ograniczała pola widzenia – dodaje.

Przyłbica stomatologiczna – ochrona przed zakażeniem

Na czas pandemii większość firm usługowych została zamkniętych. Nie dotyczy jednak to gabinetów dentystycznych, które zajmują się leczeniem zębów w nagłych wypadkach. W tej sytuacji przyłbica stomatologiczna zapobiega transmisji wirusa, zapewniając bezpieczeństwo zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi. Dodatkowo chroni twarz przed szkodliwymi czynnikami mogącymi pojawić się podczas zabiegów dentystycznych. Przyłbica stomatologiczna jest więc standardowym wyposażeniem gabinetów, nie tylko podczas trwającej pandemii.

Przyłbica ochronna do pedicure – ochrona przed zanieczyszczeniami

W gabinetach kosmetycznych również stosuje się różne formy ochrony twarzy, które zabezpieczają śluzówki przed bakteriami, wirusami i zanieczyszczeniami. Ich przykładem może być przyłbica ochronna do pedicure, która zapobiega wdychaniu opiłków powstałych podczas szlifowania paznokci. W czasach epidemii większość pracowników stosuje osłonę twarzy jako środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się wirusa. Przyłbice ochronne do pedicure używane są więc także podczas zabiegów, które nie narażają dróg oddechowych na działanie czynników drażniących.

Przyłbica ochronna – osobiste zabezpieczenie

Mimo że obecnie nie ma skutecznej metody leczenia COVID-19, to wiadomo w jaki sposób przenosi się wirus wywołujący chorobę. Można więc samodzielnie minimalizować ryzyko zakażenia poprzez stosowanie się do zaleceń higienicznych oraz używanie środków ochrony osobistej. Przyłbice oprócz tego, że chronią przed przenoszeniem wirusa drogą kropelkową, stanowią barierę mechaniczną. Zapobiegają dotykaniu twarzy, co również obniża bezpośrednie ryzyko dostania się patogenu do organizmu.

Przyłbice ochronne z nadrukiem – ochrona i branding w jednym

W czasie pandemii pracownicy muszą zostać wyposażeni w środki ochrony osobistej. Jeżeli jesteś właścicielem firmy, warto zdecydować się na przyłbicę z nadrukiem, aby przy okazji pozytywnie wspomóc działania wizerunkowe przedsiębiorstwa. Na opasce możesz nadrukować logo lub nazwę firmy, co będzie nie tylko formą reklamy, ale także sygnałem, że dbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Jak widać, przyłbica to środek ochrony osobistej, który może być wykorzystany w niemal każdej sytuacji. Dziś warto po niego sięgnąć bardziej niż kiedykolwiek.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także