Podnoszone dachy sypialne – dostosuj przestrzeń do swoich potrzeb

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Podróżowanie camperem staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. To ciekawa opcja dla osób lubiących przygody, spontanicznych, stawiających na aktywny wypoczynek i nieustanne odkrywanie nowych miejsc. Taka podróż ma jednak swoje ograniczenia, których część jest efektem samej konstrukcji pojazdu. Możliwości techniczne można jednak zwiększyć – choćby decydując się zamontować w camperze podnoszone dachy sypialne. Jak dokładnie wygląda taki dodatek?

1. Czym są podnoszone dachy sypialne w camperach?

2. Dach sypialny – korzyści

3. Czy w każdym samochodzie można cieszyć się dachem sypialnym?

Zabudowa kamperów uzupełniająca konstrukcję pojazdu jest wykonywana przez specjalistyczne firmy. W tym przypadku warto postawić na doświadczenie i solidne wykonanie.

Czym są podnoszone dachy sypialne w camperach?

Podnoszony dach sypialny do kampera to rozwiązanie, na które można zdecydować się podczas przerabiania na kamper furgonów i vanów. Dachy sypialne stanowią element własnej zabudowy kampera, dzięki której możliwe jest zapewnienie dodatkowego miejsca do spania bez ograniczania przestrzeni użytkowej w samochodzie. Takie dachy wysokie dają możliwość zabrania w podróż większej grupy osób oraz zapewnienia wszystkim zainteresowanym optymalnego komfortu.

Dachy sypialne są montowane bezpośrednio do dachu samochodowego i wysuwane ponad konstrukcję pojazdu. Pochodzą one od różnych producentów, dlatego mogą różnić się wyglądem, z reguły jednak są po prostu namiotem wysuwanym, pod którym może znaleźć się miejsce do spania.

Dach sypialny – korzyści

Najważniejsze korzyści wiążące się z takim rozkładanym dachem zostały wspomniane już wyżej. Przede wszystkim ich obecność umożliwia uzyskanie większej przestrzeni do spania, a jednocześnie miejsca do swobodnego poruszania się wewnątrz pojazdu. Oczywiście, trzeba przy tym pamiętać, że zwiększenie wysokości pojazdu wpływa na jazdę i sposób parkowania samochodów. Koniecznie wymaga to zachowania ostrożności, zwłaszcza przy parkowaniu auta w parkingach podziemnych.

Czy w każdym samochodzie można cieszyć się dachem sypialnym?

Niestety, nie każdy samochód nadaje się do montowania podnoszonych dachów sypialnych, a wersje dostosowane są do marki i modelu pojazdu. Do najpopularniejszych aut adaptowanych w ten sposób na camper zaliczają się z pewnością vany i furgony, takie jak Peugeot Expert, Citroen Jumpy, Renault Trafic, Fiat Ducato, Volkswageny serii T4, T5, T6. Często spotyka się w takiej postaci także Mercedesa Vito czy Opla Vivaro.

Dachy takie mogą być zamykane na pasy lub na centralny zamek, być wyposażone w dodatkowe elementy, na przykład osłony, a także cechować różnymi parametrami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także