Podróż kamperem, czyli podróżowanie na własną rękę

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Podróże kamperem z roku na rok zyskują na popularności nie bez przyczyny. To niezwykle wygodna forma podróżowania, podczas której zwiedzić można wiele ciekawych miejsc, a przystanki robić w tych najbardziej nieoczywistych. Posiadanie własnego kampera otwiera przed podróżującymi wiele możliwości i daje duże poczucie wolności, i swobody. Nie bez przyczyny podróżowanie tym środkiem transportu nazywane jest podróżowaniem na własną rękę.

Zaplanuj trasę i wyruszaj w drogę

Podróż kamperem wymaga od podróżujących sporej kreatywności, począwszy od organizacji wyjazdu, na zaplanowaniu trasy kończąc. Mimo to coraz to więcej osób decyduje się na podróże na czterech kółkach, ponieważ kamperem zwiedzić można cały kraj, bądź wybrać się w podróż po wielu z nich. Francja, Hiszpania, Włochy, a może Czechy, Słowacja i Austria? Podczas podróży np. do Czech, kierowcy muszą zaopatrzyć się w winiety, a następnie je zarejestrować – https://electronic-vignettes.com/winiety-czechy/, ponieważ umożliwiają one podróżowanie po drogach ekspresowych oraz autostradach, a to właśnie dzięki tego rodzaju drogom, dotarcie do celu jest znacznie szybsze i przyjemniejsze.

W kamperze podróżujący mogą czuć się jak we własnym domu. Choć wnętrze każdego kampera jest inne, tak w większości z nich znaleźć można aneks kuchenny, łóżko, a także prowizoryczną toaletę. Dzięki temu, że kamper jest pojemny, w podróż zabrać można ze sobą wiele przedmiotów, które mogą przydać się podczas podróży, a których nie da się zapakować do walizki. Jednymi z takich przedmiotów są rowery. Dzięki temu, że kamper daje tak dużą swobodę, zapaleni rowerzyści zabierają ze sobą w podróż dwa kółka, na których podczas wizyt w docelowych miejscach w różnych rejonach Europy, przemierzają okolice i zwiedzają miejsca, do których ciężko byłoby dostać się dużym kamperem.

Jedna podróż, wiele miejsc

To niesamowite, że dzięki kamperowi podczas jednej podróży podróżujący mają szansę odwiedzić tak wiele miejsc. Mogą zwiedzać oni stolice państw, podróżować wzdłuż Morza Śródziemnego, bądź wybrać się w podróż po małych miasteczkach położonych u podnóża gór. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a przed wyjazdem warto dokładnie zaplanować trasę. Można wybrać się na wcycieczkę objazdową przez różne państwa, takie jak Austria, Słowacja, Czechy i poznać wiele różnorodnych miejsc! Choć cała organizacja wyjazdu zajmuje zazwyczaj wiele tygodni, to mimo to tego rodzaju sposób podróżowania z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i wiele osób decyduje się wyruszyć w podróż na własną rękę. Co więcej, samo życie w kamperze staje się również powoli stylem życia. Niektórzy podróżnicy potrafią wyruszać nawet w kilkumiesięczne wyprawy po całej Europie, podczas których zwiedzają ciekawe miejsca, poznają lokalną kulturę i kolekcjonują niezapomniane wspomnienia. Aby jednak wyruszyć w taką podróż, potrzebny jest kamper. W tym przypadku możliwości są dwie – kupno kampera bądź jego samodzielna budowa. To właśnie ta druga opcja jest częściej wybierana przez podróżujących, ponieważ jest ona znacznie tańsza, choć wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz wielu umiejętności.

Wyruszenie w podróż własnym kamperem jest niezwykle ekscytujące. To także niezapomniane przeżycie, ponieważ podczas jednej podroży, zwiedzić można wiele ciekawych miejsc, a to wszystko w swoim własnym mini mieszkaniu na kółkach. Własny kamper to duża swoboda i wolność, o którą trudno podróżując np. autobusem, samolotem, bądź pociągiem, choć to właśnie z tych form podróży korzysta większość podróżujących.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także