Pomysły na lampiony ze słoików – cz.1 lampiony szydełkowe

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Tym wpisem zaczynam mini cykl zawierający pomysły na lampiony ze słoików. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wiosenny – letni wieczór w towarzystwie świec. Jednakże najlżejszy podmuch wiatru gasi świeczki i je przewraca. Dlatego pomyślałam, że podrzucę Ci kilka pomysłów na własnoręcznie wykonane lampiony, które osłonią świeczki od podmuchów wiatru, a jednocześnie ozdobią twój taras, balkon, czy altankę.

Jako bazę proponowanych lampionów proponuję słoiki. Słoik jest bardzo wdzięcznym materiałem. Łatwo z niego wyczarować, coś fajnego. Do tego jest tani, no i dajemy mu drugie życie. Zamiast kupowania nowych przedmiotów, wykorzystujemy to, co mamy. Zmniejszamy tym samym zaśmiecenie naszej planety. Może to mały krok w stronę ochrony Ziemi, ale każda wyprawa zaczyna się od małych kroków. Prawda?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Ci pomysł na lampiony szydełkowe

A właściwie lampiony wykorzystujące szydełkowe elementy.

Z tymi lampionami było tak naprawdę tak, że miałam kilka kwadratów zrobionych na szydełku, które zostały mi po źle policzonej poduszce, którą wykonałam w prezencie dla znajomej jakiś czas temu. Pomyślałam, że szkoda mojej pracy i postanowiłam je wykorzystać do zrobienia lampionów.

Możesz zrobić takie elementy jak ja specjalnie dla potrzeb lampionu (moje kwiatki w ramce zrobiłam wg książki M Griffiths „126 motywów szydełkowych), albo wykorzystać inne swoje produkcje. Myślę, że ładnie wyglądałyby też szydełkowe bordiury, koronki, czy nawet bawełniana koronka kupiona w pasmanterii, taka jaką dawniej wykańczano pościel (a może masz taką starą pościel, z której możesz ją wypruć?)

Do zrobienia szydełkowych lampionów potrzebne Ci będą:

  • Słoiki
  • Szydełkowe elementy, bordiury, koronki (to, co masz)
  • Sznurek bawełniany
  • Klej do decoupage, przezroczysty po wyschnięciu (mój ulubiony – skleisz nim prawie wszystko, więc warto mieć go w domu)
  • Pędzelek

Wykonanie szydełkowych lampionów ze słoików:

  • Wybierz elementy, które chcesz umieścić na słoiku, a następnie ułóż je sobie na powierzchni słoika i zobacz, jaki wzór najbardziej Ci odpowiada
  • Posmaruj dokładnie klejem cały element po „lewej” stronie, a następnie przyklej go pewnym ruchem do powierzchni słoika
  • Powtarzaj czynność, aż cały słoik będzie obklejony
  • Teraz posmaruj klejem gwint słoika i oklej go sznurkiem
  • Gotowe

Jak widzisz patent jest bardziej, niż prosty i wydaje mi się, że efekt jest całkiem przyjemny. A muszę Ci powiedzieć, że bardzo miło się taki lampion wykonuje. Mnie przynajmniej czas spędzony nad lampionami bardzo odprężył.

Mam nadzieję, że Cię zainspirowałam. Jeśli tak, proszę prześlij mi zdjęcia swoich lampionów – na pewno dołączę je do tego postu. Będzie mi też miło przeczytać w komentarzu, jak Ci poszło.

Jeśli uważasz ten post na przydatny, będzie mi miło, jeśli udostępnisz go swoim znajomym.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także