Profesja na miarę XXI wieku – sprawdź, jak zostać specjalistą do spraw cyberbezpieczeństwa!

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W obecnym świecie zjawisko cyfryzacji dotyczy już niemalże każdej dziedziny życia. Przelewy bankowe, składanie formalnych wniosków do różnego rodzaju urzędów, wirtualne dzienniki, indeksy, sekretariaty i dziekanaty – to wszystko efekt systematycznego wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań. Technologia ułatwia życie każdemu z nas, ale czy jest wolna od wad? Niekoniecznie. Sprawdź, jakie zagrożenia czyhają na użytkowników sieci i jak zostać specjalistą od cyberbezpieczeństwa!

Temat cyberbezpieczeństwa przewija się w mediach wraz z każdą informacją o kolejnych oszustwach internetowych naciągaczy. W dobie wszechobecnej cyfryzacji, kwestii cyberbezpieczeństwa nie da się traktować po macoszemu. Każdego dnia tysiące ludzi dokonuje transferu pieniędzy za pomocą aplikacji mobilnych. Zabezpieczenie tego typu transakcji ma kluczowe znaczenie zarówno dla klientów jak i dla instytucji finansowych. Jednym z głównych zadań specjalisty od cyberbezpieczeństwa, jest przeciwdziałanie wyciekowi danych klientów, które przetwarzane są w dziesiątkach różnych systemów. Sprawdź, jak zdobyć stosowne kwalifikacje do tego, aby móc chronić innych przed niebezpieczeństwem, jakie płynie do nich z ekranu komputera czy smartfonu!

Cyberbezpieczeństwo – specjaliści są na wagę złota!

Branża IT jest jedną z najprężniej rozwijających się branż, a cyfryzacja dotyczy już niemalże każdej instytucji. Banki, urzędy, szkoły – wszystkie sprawy załatwia się dziś za pośrednictwem Internetu. Z jego pomocą możesz także zdobyć kierunkowe wykształcenie w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jak to zrobić? Wystarczy, że podejmiesz naukę na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji. Wchodzą na stronę uczelni uwe.edu.pl, dowiesz się, jakie kryteria należy spełnić, aby móc przystąpić do realizacji programu studiów.

Ukończenie studiów informatycznych na UWE i specjalistycznych studiów podyplomowych w zakresie cyberbezpieczeństwa, sprawi, że staniesz się jednym z najbardziej rozchwytywanych specjalistów. Szacuje się, że w Polsce brakuje aż 17 tysięcy osób, które profesjonalnie zajmują się bezpieczeństwem cyfrowym. Nic więc dziwnego, że największe instytucje walczą o wysoko wykwalifikowanych pracowników, a to oczywiście wiąże się z bardzo dobrymi warunkami pracy i lukratywnymi zarobkami.

Jak wygląda praca specjalisty do spraw cyberbezpieczeństwa i na jakie zarobki można liczyć?

Głównym zadaniem specjalisty do spraw cyberbezpieczeństwa, jak nietrudno się domyślić, jest ochrona poufnych danych oraz systemów, które są atakowane przez internetowych hackerów. Ataki te mogą przybrać formę kradzieży danych klientów indywidualnych lub wprowadzenia zamętu na stronach internetowych rządu czy poszczególnych polityków.

Specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa czuwa nad analizą poprawności kodu oraz sprawdza kompatybilność systemowych zabezpieczeń. Oprócz tego, dokonuje regularnych testów systemów zabezpieczeń, stymulując atak hackerski. Wysoki poziom specjalistycznej wiedzy prezentowany przez specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa sprawia, że są oni sowicie wynagradzani. Ich miesięczne zarobki sięgają od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także