Myśli Potarganej

Prysznic czy wanna, a może dwa w jednym?

Fundamentalne pytanie, gdy zaczyna się remont łazienki: co jest wygodniejsze? Co oznacza niższe rachunki? Gdy w domu są dzieci, co jest lepszym rozwiązaniem? I w końcu co pomieści nasza łazienka?

--- R E K L A M A ---

Domy jednorodzinne najczęściej wyposażone są w minimum dwie łazienki, zatem w jednej można mieć prysznic, a w drugiej wannę. Niestety w przypadku mieszkań w blokach już o takich luksusach nie ma mowy w większości lokali. Są jednak rozwiązania, które łączą wannę z prysznicem i są złotym środkiem, ale czy dla wszystkich?

Preferencje – kluczem do właściwego wyboru

To, czy w łazience powinna znaleźć się wanna czy kabina prysznicowa, powinno być zdeterminowane naszymi potrzebami i preferencjami. Jeśli lubisz zażywać długich kąpieli w wannie, nie rezygnuj z niej. Nawet w małych łazienkach można znaleźć dla niej miejsce, inspiracje i cenne wskazówki na stronie: https://www.meblator.pl/mala-lazienka-z-prysznicem/. Pozbawiając się wanny, gdy w taki sposób się do tej pory relaksowało, zabierasz sobie coś z życia. Jeśli jesteś zwolennikiem szybkiego prysznica, nie lubisz długo leżeć w wannie, to kabina będzie oczywistym wyborem, chyba że w domu są małe dzieci. Ale i na to jest sposób, wanienka dla dzieci, która spokojnie zmieści się w dużych kabinach. I nie jest to duży koszt.

Wanna – zalety i wady

Gorące kąpiele z dodatkiem olejków, soli czy innych eliksirów to dla wielu odprężenie po całym dniu. Zaletą wanny jest właśnie możliwość spędzania czasu w niej, popijania różnych napojów, relaksowania się, czy nawet czytania książki. Wanna to też dużo przyjemności dla dzieci. Maluchy lubią się kąpać, bawić w wodzie, chlapać, a wanna daje dużo możliwości zabawy.

Wadą wanny jest to, że zajmuje w łazience więcej przestrzeni niż kabina. W ofercie są różne rozmiary, ale powinna ona być dostosowana do wzrostu domowników, tak by każdy czuł się w niej wygodnie. W małych łazienkach wanna często oznacza konieczność umieszczenia pralki w innym popieszczeniu. Ale i na to jest sposób, pralkę można zabudować w kuchni bądź w przedpokoju.

Prysznic – zalety i wady

Zaletą prysznica jest szybka kąpiel i może być równie przyjemna co w wannie. Zwolennicy kabin podkreślają, że kąpiel w kabinie jest bardziej higieniczna, cały brud, pot spływa wraz z wodą. Natomiast w wannie pozostaje w wodzie i nadal osadza się na ciele. Kabina to szybki prysznic rano, wieczorem, o każdej porze dnia. Wanna natomiast to najczęściej wieczorna kąpiel, bo napuszczenie wody wymaga czasu.

Wadą kabin jest to, że nie poleżymy w niej relaksując się przy muzyce czy czytając książkę. A jak jest ze zużyciem wody? Jeśli prysznic faktycznie jest szybki, to rachunki będą niższe niż za wannę. Natomiast często lubimy stać długo pod ciepłą, lecącą z góry wodą. I rachunki wcale nie muszą być niższe.

Wanna z prysznicem

Rozwiązaniem pośrodku jest wanna z prysznicem, czyli coś dla tych co lubią wannę i dla tych, którzy wolą prysznic. Dużo pomysłów znajdziesz na https://www.meblator.pl/. A producenci oferują wiele rozwiązań dwa w jednym. Jeśli w domu mieszka kilka osób o różnych preferencjach, to wanna połączona z kabiną wydaje się być logicznym rozwiązaniem. Dla każdego coś dobrego. Jedyny minus tego rozwiązania, to trudność z kąpielą w przypadku osób starszych bądź też mających problemy z poruszaniem. Wejście do wanny jest proste dla osób zdrowych, natomiast ludzie w podeszłym wieku mogą już mieć z tym problem i w ich przypadku lepszą opcją często jest kabina prysznicowa.

Wybór pomiędzy kabiną a wanną nie jest prosty, natomiast przede wszystkim najlepiej kierować się potrzebami domowników.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Słodko Słodka

My mamy prysznic, mężowi marzy się wanna, ale mamy małą łazienkę, więc nie ma szans, póki co może sobie pomarzyć 😉

Kasia Potargana

A my jeszcze mamy wannę, ale chyba z niej nie korzystałam z rok? Moje dziewczyny uwielbiaj.

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl