Prysznic czy wanna, a może dwa w jednym?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Fundamentalne pytanie, gdy zaczyna się remont łazienki: co jest wygodniejsze? Co oznacza niższe rachunki? Gdy w domu są dzieci, co jest lepszym rozwiązaniem? I w końcu co pomieści nasza łazienka?

Domy jednorodzinne najczęściej wyposażone są w minimum dwie łazienki, zatem w jednej można mieć prysznic, a w drugiej wannę. Niestety w przypadku mieszkań w blokach już o takich luksusach nie ma mowy w większości lokali. Są jednak rozwiązania, które łączą wannę z prysznicem i są złotym środkiem, ale czy dla wszystkich?

Preferencje – kluczem do właściwego wyboru

To, czy w łazience powinna znaleźć się wanna czy kabina prysznicowa, powinno być zdeterminowane naszymi potrzebami i preferencjami. Jeśli lubisz zażywać długich kąpieli w wannie, nie rezygnuj z niej. Nawet w małych łazienkach można znaleźć dla niej miejsce, inspiracje i cenne wskazówki na stronie: https://www.meblator.pl/mala-lazienka-z-prysznicem/. Pozbawiając się wanny, gdy w taki sposób się do tej pory relaksowało, zabierasz sobie coś z życia. Jeśli jesteś zwolennikiem szybkiego prysznica, nie lubisz długo leżeć w wannie, to kabina będzie oczywistym wyborem, chyba że w domu są małe dzieci. Ale i na to jest sposób, wanienka dla dzieci, która spokojnie zmieści się w dużych kabinach. I nie jest to duży koszt.

Wanna – zalety i wady

Gorące kąpiele z dodatkiem olejków, soli czy innych eliksirów to dla wielu odprężenie po całym dniu. Zaletą wanny jest właśnie możliwość spędzania czasu w niej, popijania różnych napojów, relaksowania się, czy nawet czytania książki. Wanna to też dużo przyjemności dla dzieci. Maluchy lubią się kąpać, bawić w wodzie, chlapać, a wanna daje dużo możliwości zabawy.

Wadą wanny jest to, że zajmuje w łazience więcej przestrzeni niż kabina. W ofercie są różne rozmiary, ale powinna ona być dostosowana do wzrostu domowników, tak by każdy czuł się w niej wygodnie. W małych łazienkach wanna często oznacza konieczność umieszczenia pralki w innym popieszczeniu. Ale i na to jest sposób, pralkę można zabudować w kuchni bądź w przedpokoju.

Prysznic – zalety i wady

Zaletą prysznica jest szybka kąpiel i może być równie przyjemna co w wannie. Zwolennicy kabin podkreślają, że kąpiel w kabinie jest bardziej higieniczna, cały brud, pot spływa wraz z wodą. Natomiast w wannie pozostaje w wodzie i nadal osadza się na ciele. Kabina to szybki prysznic rano, wieczorem, o każdej porze dnia. Wanna natomiast to najczęściej wieczorna kąpiel, bo napuszczenie wody wymaga czasu.

Wadą kabin jest to, że nie poleżymy w niej relaksując się przy muzyce czy czytając książkę. A jak jest ze zużyciem wody? Jeśli prysznic faktycznie jest szybki, to rachunki będą niższe niż za wannę. Natomiast często lubimy stać długo pod ciepłą, lecącą z góry wodą. I rachunki wcale nie muszą być niższe.

Wanna z prysznicem

Rozwiązaniem pośrodku jest wanna z prysznicem, czyli coś dla tych co lubią wannę i dla tych, którzy wolą prysznic. Dużo pomysłów znajdziesz na https://www.meblator.pl/. A producenci oferują wiele rozwiązań dwa w jednym. Jeśli w domu mieszka kilka osób o różnych preferencjach, to wanna połączona z kabiną wydaje się być logicznym rozwiązaniem. Dla każdego coś dobrego. Jedyny minus tego rozwiązania, to trudność z kąpielą w przypadku osób starszych bądź też mających problemy z poruszaniem. Wejście do wanny jest proste dla osób zdrowych, natomiast ludzie w podeszłym wieku mogą już mieć z tym problem i w ich przypadku lepszą opcją często jest kabina prysznicowa.

Wybór pomiędzy kabiną a wanną nie jest prosty, natomiast przede wszystkim najlepiej kierować się potrzebami domowników.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także