Prześcieradło do łóżeczka niemowlaka – jakie warto wybrać?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

To, na czym śpi dziecko, jest niezwykle ważne. Gwarantuje bowiem bezpieczeństwo, komfort, zdrowie. Z uwagą należy więc wybrać zarówno materac, jak i pościel oraz prześcieradło do łóżeczka. Na co zwrócić uwagę wybierając to ostatnie? Jakie prześcieradło do łóżeczka będzie najlepsze?

Dlaczego prześcieradło w łóżeczku ma znaczenie?

Prześcieradło to część bielizny pościelowej. Obowiązkowo musi pojawić się w łóżeczku, kołysce czy koszu Mojżesza. Potrzebne jest od pierwszych chwil życia malucha. Jego rolą jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny. Odseparowuje ono ciało dziecka od materaca, na którym śpi, chroniąc je tym samym przed podrażnieniami, alergenami, roztoczami itp. Prześcieradło w łóżeczku zabezpiecza też materac przed zniszczeniem.

Jakie prześcieradło do łóżeczka jest najlepsze?

Dobre prześcieradło do łóżeczka powinno zapewniać wysoki komfort wypoczynku oraz bezpieczeństwo użytkowania. Na te dwie cechy wpływ ma przede wszystkim materiał wykonania. Za ten najlepszy dla najmłodszych użytkowników uważa się dzianinę bawełnianą. Wyróżnia się ona wytrzymałością i przewiewnością. Ponadto pozwala ona skórze oddychać, nie podrażnia jej i jest miła w dotyku. Rodzice doceniają także, że bawełniane prześcieradła do łóżeczek są solidne, łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. Można prać je w pralce i prasować, a pod wpływem tych zabiegów nie kurczą się, nie blakną, nie odkształcają.

Bawełniane prześcieradło do łóżeczka to także gwarancja bezpieczeństwa. Te dostępne na jukki.pl certyfikowane są znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX®, który potwierdza brak w tkaninie niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Oznacza to, że bezpiecznie mogą z nich korzystać dzieci od pierwszych godzin życia.

Tradycyjne czy z gumką – jakie prześcieradło wybrać do łóżeczka niemowlaka?

Łóżeczko niemowlaka wyposażyć można w dwa typy prześcieradła. Pierwsze jest tradycyjne, płaskie i przypomina płachtę materiału, drugie to prześcieradło z gumką wszytą na krawędziach. Chcąc zagwarantować maluchowi wygodę i komfort snu najlepiej wybrać prześcieradło z gumką. Ta będzie zapobiegać przesuwaniu się i rolowaniu materiału. Rozmiary prześcieradeł z gumką są usystematyzowane i odpowiadają wymiarom materacy do łóżeczek dziecięcych. Oznacza to, że w sklepie Jukki zamówić można modele 60×120, 70×140 oraz 80×160 cm. Rozmiar prześcieradła do łóżeczka należy dokładnie dopasować do materaca.

Czy samo prześcieradło wystarczy?

Prześcieradło to must have dziecięcego łóżeczka. Trzeba jednak pamiętać, że w 100% nie zabezpieczy ono materaca przed przeciekającą pieluszką czy rozlanym mlekiem/sokiem. To dlatego oprócz niego warto niemowlęce łóżeczko wyposażyć w nieprzemakalne podkłady. Przedłużają one żywotność materaca, chronią go przed zabrudzeniami i zamoczeniami. Co więcej, podkłady tworzą dodatkową barierę ochronną, a przez to zwiększają higienę. Do ich zalet dodajemy też łatwość w użyciu i czyszczeniu – łatwo można je zdjąć, wyprać i założyć i to bez konieczności ściągania poszycia materaca. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także