Reiki – moc, która uzdrawia ciało i duszę

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Idąc ścieżką rozwoju osobistego i duchowego dotarłam do Reiki. Ponieważ zawsze chciałam pomagać innym w osiąganiu dobrostanu myślę, że Reiki jest tym, czego szukałam. Jeśli ciekawi Cię co to takiego, to Reiki, postaram się w sposób krótki i klarowny to wyjaśnić.

Czym Jest Reiki?

Reiki to nie tylko technika uzdrawiania, ale prawdziwe źródło życiowej energii. Reiki to zarazem nazwa dla uniwersalnej energii życiowej, jak i metody uzdrawiania ciała i duszy. Nazwa „Reiki” pochodzi z języka japońskiego i oznacza „uniwersalną energię życiową”. Jest to praktyka oparta na przekazywaniu energii „Ki” poprzez dotyk (a w kolejnych stopniach wtajemniczenia, także na odległość), która ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej w ciele i umyśle. Reiki istnieje od zawsze i od zawsze była używana przez ludzkość z większą lub mniejszą świadomością. Natomiast dla świata współczesnego odkrył ją japoński mnich Mikao Usui, którego uważa się za ojca metody Reiki.

Jak działa Reiki?

Podczas sesji Reiki, certyfikowany terapeuta kieruje energię życiową do ciała pacjenta poprzez swoje dłonie, stymulując naturalne procesy samouzdrawiania organizmu. Energia Reiki jest subtelna i delikatna, ale ma głęboki wpływ na fizyczne, emocjonalny i duchowy dobrostan. Reiki nie leczy samodzielnie. Jedynie wspomaga leczenie. Może uśmierzać ból, wspomagać gojenie ran, przywracać równowagę energetyczną, emocjonalną i spokój ducha. Dlatego stosuje się ją jako terapię uzupełniającą do leczenia medycyną tradycyjną. W wielu szpitalach tzw. „zachodniego” świata, zatrudnia się terapeutów Reiki. Tę technikę stosują lekarze i pielęgniarki.

Korzyści , jakie przynosi Reiki

  1. Pomaga w redukcji bólu, wspiera proces gojenia i wzmacnia układ immunologiczny.
  2. Wygładza emocje. Pomaga w redukcji stresu, lęku i depresji, przynosząc uczucie spokoju i równowagi emocjonalnej.
  3. Wspiera proces samopoznania i duchowego rozwoju, otwierając drzwi do głębszego zrozumienia samej siebie i swojego miejsca w świecie.

Kto może poddać się działaniu Reiki

Reiki to energia uniwersalna. Działa na każdego, kto się jej podda. Także na zwierzęta i rośliny. Nie łączy się z żadną religią, dlatego mogą ją praktykować i praktykują także osoby duchowne różnych wyznań (także katoliccy). Energia Reiki nie szkodzi. To uniwersalna energia życiowa, która wspiera życie. nie może więc zrobić krzywdy. Przekazywać energię reiki mogą osoby, które przeszły inicjację reiki, czyli dostrojenie do niej. Osoba po inicjacji staje się jakby „kanałem” przez który przepływa energia Reiki do osoby poddawanej zabiegowi. Nie zabiera energii nikomu, także osobie wykonującej zabieg. Ona po prostu płynie przez niego.

Jak zacząć Reiki?

Możesz poddać się cudownemu działaniu Reiki na dwa sposoby. Albo udać się do terapeuty Reiki, albo samej przejść kurs i inicjację.

Aby skorzystać z działania Reiki, bez przechodzenia kursu i inicjacji, znajdź certyfikowanego terapeutę Reiki, który pomoże Ci doświadczyć magii tej sztuki uzdrawiania. Jeśli mieszkasz w Łodzi i okolicy, odezwij się do mnie – chętnie podzielę się z Tobą energią Reiki.

Jeśli chcesz zgłębić sztukę Reiki i wejść do grona reikowców, Skorzystaj z kursu Reiki, ponieważ Reiki nie nauczysz się z książek i nie zaczniesz po nich praktykować. Energia Reiki nie popłynie do Ciebie po samej lekturze. Aby praktykować Reiki należy przejść kurs, a przede wszystkim inicjację, o której wspominałam. Inicjacja kluczem, który „otwiera” nas na przepływ energii Reiki. Wiele miejsc oferuje szkolenia z Reiki. Sugeruję jednak przed rozpoczęciem, abyś poczytała o osobach prowadzących. Szkolenia Reiki prowadzą Mistrzowie Reiki. Wybierz osobę, oraz szkołę, która do Ciebie „przemawia” i do niej udaj się na inicjację.

Reiki to nie tylko metoda uzdrawiania, ale droga do głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Dzięki Reiki możemy doświadczyć niezwykłej mocy życiowej energii, która przynosi równowagę i harmonię w naszym życiu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat Reiki lub chciałabyś podzielić się swoimi doświadczeniami z tą praktyką, zachęcam do komentowania poniżej. Bądźmy częścią tego pięknego świata energii i uzdrawiania!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także