Seaband – nowe naturalne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Wypróbowałaś już wszelkie środki na chorobę lokomocyjną swoich dzieci, ale żaden nie dał żądanego efektu? Zastanawiasz się jak sprawić by wasze ulubione, wspólne podróżowanie powróciło, gdy tymczasem plany zwiedzania i korzystania z licznych atrakcji turystycznych krzyżuje Wam złe samopoczucie dziecka? Sprawdź, jak minimalizować ryzyko pojawienia się objawów choroby lokomocyjnej. Poznaj jedną z najskuteczniejszych metod walki z nudnościami podczas podróży.

Jak się objawia choroba lokomocyjna u dzieci i jak jej zapobiegać?

Choroba lokomocyjna, inaczej mówiąc kinetoza, to częsta przypadłość wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zazwyczaj towarzyszy malcowi „tylko” przez kilka lat, a potem po prostu zanika. Bywa jednak i tak, że powraca w kolejnych okresach życia. Właśnie dlatego warto dobrze ją poznać i wiedzieć, jak hamować jej objawy u własnego dziecka.

Kinetoza to efekt nadmiaru bodźców odbieranych przez wrażliwy i wciąż rozwijający się ośrodkowy układ nerwowy dziecka. Mózg kilkulatka odbiera sprzeczne sygnały wzrokowe i bodźce od błędnika (odpowiedzialnego za równowagę ośrodka w uchu) ‒ w trakcie podróży smyk wcale się nie porusza, za to jego otoczenie się przemieszcza. Co ważne, mózg odnosi takie wrażenie bez względu na środek transportu i cel podróży. Nieważne, czy kierujecie się nad morze autem lub pociągiem, czy jedziecie autokarem w góry, bo symptomy są zawsze podobne. U dziecka może pojawić się zmęczenie lub znużenie i nudności, a nawet wymioty.

Czy wiesz, jak zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej u dziecka?

Należy zacząć od zminimalizowania bodźców odbieranych przez mózg dziecka. Pomóc może posadzenie go nie przy oknie, a jeżeli nie ma takiej możliwości, zasłonięcie szyby, żeby pociecha nie patrzyła na dynamicznie zmieniający się krajobraz. Ważne jest także posadzenie jej przodem do kierunku jazdy.

Do podstawowych zasad należy też częste zatrzymywanie się i wietrzenie auta, czy przedziału w pociągu. Przed podróżą należy zadbać o wesołą atmosferę. Pomyśl o ulubionych zabawach i rozrywkach pociechy, które zajmą jej uwagę. Jednak nie dawaj mu książeczki do oglądania. zbyt długie skupianie wzroku w jednym miejscu także może wywołać nudności. Podaj też dziecku lekkostrawny posiłek, tak aby żołądek nie był pusty. Wbrew pozorom głód potęguje odczuwanie nudności i nie zapobiega wymiotom. Jedynym napojem podawanym w trakcie podróży dziecku cierpiącemu na kinetozę może być woda niegazowana.

Leki dla dzieci na chorobę lokomocyjną, czy skuteczna i bezpieczna akupresura?

Nie zawsze jednak wymienione sposoby wystarczają by zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej u dziecka. Wielu rodziców sięga wtedy po tabletki dla dzieci na chorobę lokomocyjną. Ich zaletą jest zazwyczaj szybkie działanie, choć nie u wszystkich zgodne z oczekiwaniami. Poza tym leki otumaniają i sprawiają, że maluchy stają się senne. Kinetoza łagodzona tabletkami może zatem nie tylko pokrzyżować wasze wakacyjne plany, ale także wykluczyć pociechę z jednodniowych przedszkolnych, czy szkolnych wycieczek.

By wyhamować symptomy choroby lokomocyjnej warto sięgnąć po metody niekonwencjonalne, a mimo to sprawdzone i skuteczne. Można np. zastosować specjalne opaski, których działanie oparte jest na akupresurze. Ta metoda wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej opiera się na założeniu, że w ciele zlokalizowane są ośrodki, które odpowiadają za dobry stan, lub dolegliwości organizmu. Problemy można załagodzić, umiejętnie masując dany punkt. Miejscem odpowiedzialnym za nudności i wymioty jest Nei-Kuan, które znajduje się pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami nadgarstka.

Z mądrości chińskiej medycyny naturalnej wykorzystano tworząc opaski, które uciskają owy punkt Ni-Kuan, by skutecznie walczyć z kinetozą. Opaski akupresurowe na chorobę lokomocyjną Sea-Band, (dostępne w różnych wersjach kolorystycznych ) możesz kupić w wielu aptekach w Polsce, lub zamówić przez internet.

Kto może stosować opaski Sea-Band?

Można je stosować już u trzylatków! Nawet tak małe pociechy będą z radością zakładać je na czas podróży. Opaski Sea-Band dla dzieci możesz kupić w wielu kolorach, czyniąc z nich modny gadżet na wakacje czy wycieczkę. Wystarczy założyć je chwilę przed wyruszeniem w trasę (od 2 do 5 minut), aby skutecznie zapobiec objawom choroby lokomocyjnej.

Sekret tkwi w unikalnej konstrukcji produktu. Wypustka umieszczona w Sea-Band uciska wspomniany punkt Nei-Kuan, dając niemal natychmiastową ulgę, która trwa tak długo, jak długo dziecko ma opaskę na nadgarstku. Najlepsze efekty przynosi noszenie opasek na obu nadgarstkach.

Skuteczność działania opasek na chorobę lokomocyjną potwierdzają liczne badania i rekomendacje lekarzy. Od 1990 roku produkt przetestowało 15 tys. pacjentów podczas 140 badań klinicznych. Wśród dzieci aż 88,7% określiło jego działanie jako znakomite. Z opasek Sea-Band korzystają dzisiaj najmłodsi w 50 krajach na całym świecie. Produkt nie jest farmaceutykiem, a jego użytkowanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Jest pozbawiony lateksu, dlatego mogą nosić go także mali alergicy. Para opasek Sea-Band zapakowana jest w plastikowy pojemnik, który ułatwia higieniczne przechowywanie, no jak się domyślasz, opaski Sea-Band są wielkokrotnego użytku.

Producent zapewnia,że jeśli twoje dziecko nie poczuje ulgi korzystając z opasek na chorobę lokomocyjną u dzieci Sea-Band, bez problemu będzie można je zwrócić, odsyłając do przedstawiciela handlowego z paragonem i krótkim uzasadnieniem.

Jeśli zainteresował Cię temat opasek akupresurowych Sea-Band, więcej informacji i innych zastosowań opasek, oraz regulamin gwarancji znajdziesz na www.opaskinanudnosci.pl.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Słodko Słodka

Ja sama pamiętam jak za dzieciaka jeździłam z babcią autobusem, to co podróż zawsze wymiotowałam do woreczka, to była tragedia. Z czasem z tego wyrosłam, ale do dziś jak mam przejeżdżać przez wiadukt w moim mieście skręca mnie w żołądku. Na szczęście wszystko poszło do przodu i są takie właśnie fajne opaski, które zabieramy ze sobą zawsze w podróż, gdy wyjeżdżamy za miasto z synem.

Zobacz także