Stylowy pokój dziecięcy – dobieramy oświetlenie

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Stylowy, klimatyczny, bezpieczny… i dobrze oświetlony. Taki powinien być każdy pokój dziecięcy, niezależnie od płci pociechy oraz jej wieku. Rodzice do wyboru mają nie tylko lampy, które są iście dziecięce. Z powodzeniem mogą wybierać pośród tradycyjnego oświetlenia, standardowych rozmiarów, bo przecież ich maluch z każdym dniem rośnie, a co za tym idzie, zmieniają się jego potrzeby. Jakie oświetlenie wybrać do pokojów najbardziej wymagających domowników?

Przestrzeń, która rośnie razem z dzieckiem

Wraz z upływem czasu zmieniają się potrzeby dziecka. Im jest ono starsze, tym bardziej kształtują się jego gusta. Rodzą się pasje, dziecko zaczyna mówić, które kolory, kształty czy detale są dla niego najładniejsze i najciekawsze. Można więc postawić na całkowitą zmianę aranżacji co jakiś czas, ale znacznie oszczędniej i wygodniej jest stworzyć przestrzeń, która będzie rosła razem z dzieckiem. Co to oznacza?

Na rynku znaleźć można meble wielofunkcyjne, składane, ale i takie, w których wystarczy coś rozsunąć, podwyższyć, zmienić kąt nachylenia, aby bez kupowania nowego mebla, pasował on do potrzeb malucha. Na rynku znajdujemy chociażby tego typu biurka. To jednak wciąż nie wszystko. Przyda się wystrój, kolory i wzory, które nie będą typowo dziecięce, lecz bardziej neutralne i uniwersalne. Z zachowaniem oryginalności, ale bez popadania ze skrajności w skrajność. Tę samą zasadę warto zastosować, decydując się na oświetlenie. Zamiast lampek, które obfitują w bajkowe postaci i rysunkowe detale, warto wybrać minimalistyczne lampy.

Dobrze sprawdzi się oświetlenie proste, maksymalnie funkcjonalne, z kilkoma źródłami światła. Może to być lampa podłoga, która na samym początku znajdzie swoje miejsce tuż obok łóżeczka dziecięcego. Jej elastyczne ramie zakończone będzie oświetleniem typowo punktowym. Przyda się rodzicom podczas czynności pielęgnacyjnych, ale i zapewni kojącą atmosferę, gdy maluch będzie układany do snu. Z kolei główne światło skierowane ku górze, rozświetli cały pokój.

Ta sama lampa podłogowa będzie spełniać swoje funkcje w pokoju kilkulatka, ale i nastolatka. Wystarczy zmienić jej miejsce położenia. Producenci proponują nam uniwersalne, ale wciąż designerskie i bardzo estetyczne lampy podłogowe. Można je nabyć na przykład w sklepie Lampy.it. Zaskoczą jakością, trwałością, zaoferują mobilność i przydadzą się przez naprawdę długie lata użytkowania.

Urok dziecięcej przestrzeni wraz z uniwersalnością

Rodzice, którzy jednak wolą postawić na pokój urządzony typowo pod płeć maluszka, nie muszą stronić od bajkowych wzorów i soczystych kolorów. W końcu nikt nie powiedział, że co jakiś czas nie można całkowicie zmienić aranżacji. Wedle uznania! Mamy jednak propozycję oświetlenia sufitowego, które jest na tyle uniwersalne, by pasowało zarówno do dziewczęcej, jak i chłopięcej przestrzeni. Do tego urządzanej z myślą o kilkumiesięcznym dziecku, ale i o wiele starszym.

Na suficie niech zagości plafon. Geometryczny, może być okrągły, by równomiernie rozpraszał światło. Takie oświetlenie będzie ozdobą samą w sobie, jeśli pojawią się w konstrukcji subtelne detale, coś ze szkła lub kryształków albo błyszczącego metalu. Do tego ciepłe światło, i gotowe! Ten typ lamp zapewnia bezpieczną przestrzeń dla dzieci, ponieważ plafony są płaskie, więc nie ma ryzyka zawadzenia o nie głową.

To tylko niewielka część z propozycji na oświetlenie do pokojów dziecięcych. Niech te wskazówki inspirują i będą dla rodziców dowodem, że przestrzenie pociech można oświetlać w różnoraki sposób.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także