Myśli Potarganej

Stylowy rower damski miejski, który sprawdzi się w miejskiej dżungli

Tak, dobre rowery miejskie dla pań łączą w sobie zarówno styl, jak i wielką przydatność w przemieszczaniu się po „miejskiej dżungli”. Z jednej strony kobieta ze swoim rowerem miejskim chce się prezentować odpowiednio i z klasą, z drugiej strony rower miejski w dżungli innych pojazdów i pieszych, musi być sprzętem użytecznym.

--- R E K L A M A ---

Miejski rower damski – przykłady dobrych rowerów miejskich dla pań

Pragniemy skupić się na samych konkretach. Zaprezentujemy więc trzy przykładowe modele z kategorii „rower damski miejski„, o których uważamy, że są pojazdami ze wszech miar godnymi polecenia. W ten sposób zdobędą panie informacje o tym, jak powinien wyglądać dobry rower, którym będziemy przemieszczać się po mieście. Przygotowaliśmy trzy propozycje: ekskluzywną, ekonomiczną i standardową.

Miejski rower damski klasy premium – ATALA B-Tour LTD Lady D17

Rowery elektryczne podbijają serca rowerzystek i ulice miast. B-Tour należy do najznamienitszych przedstawicieli nowej generacji damskich rowerów miejskich. Jedno ładowanie baterii pozwala na przejechanie nawet 100 km trasy. Silnik i baterię zawdzięczamy sławnej firmie Bosch. W każdym elemencie konstrukcji roweru zauważamy doskonałe dopracowanie wszystkich elementów. Jest to nie tylko stylowy rower miejski, gdyż dobrze poradzi sobie także poza szosą, w warunkach bardziej surowych. Znakomity osprzęt, włącznie ze wspaniałymi hamulcami tarczowymi, a także pełen komfort przemieszczania się tym rowerem – czynią go jednym z najlepszych w klasie premium. Do tego należy dodać jeszcze wyposażony w wiele przydatnych funkcji wyświetlacz oraz rozbudowane możliwości przełączania napędu elektrycznego w różne tryby.

Tani i dobry rower damski – INDIANA Moena S1B

Gdy poszukujemy rozwiązań ekonomicznych, niedrogiego damskiego roweru miejskiego, to Moena jest wehikułem, na który warto zwrócić uwagę. Ktoś mógłby powiedzieć, że największą zaletą tego modelu jest cena (która jest naprawdę niska), jednakże trzeba też zwrócić uwagę na solidność tego produktu. Model jest prosty, ale niezwykle szykowny – design jest typowo miejski i elegancki. Wzorce projektowe dla tego roweru pochodzą wprost z Holandii (kraju, gdzie rowerów jest więcej niż mieszkańców). Moena nie posiada możliwości zmiany biegów, ale – biorąc pod uwagę dobre wykonanie i fantastyczną cenę – nadal pozostaje jednym z liderów w klasie ekonomicznej damskich rowerów miejskich.

„Droga środka”, czyli rower dla pań DAWSTAR Citybike S6B

Pokazaliśmy ekstraklasę rowerową, rower drogi, lecz należący do najlepszych, pokazaliśmy też przykład dobrego roweru miejskiego dla pań, który mieści się w zasięgu cenowym każdej z nas. Pora na „drogę środka”, czyli wyróżniający się model w średnim przedziale cenowym.

Tutaj proponujemy Citybike od Dawnstar (firma ta już zdążyła się zasłużyć w dziedzinie wytwórstwa dobrych rowerów miejskich). Stalowa rama jest ukształtowana tak, że nawet jazda w dłuższej sukience nie przysparza problemów. Citybike dosiadamy łatwo i dobrze się na nim czujemy – konstrukcja ramy i wygodne siodełko. Japoński osprzęt Shimano należy uznać za spełniający wszelkie standardy. Model jest oferowany w zróżnicowanej kolorystyce, co tylko chcemy wybrać. Oświetlenie sygnalizacyjne tego roweru jest doskonałe (bezpieczeństwo!). Jednym słowem: polecany rower dla pań w dobrej cenie i z długimi gwarancjami dla poszczególnych elementów składowych.

Dwa zdania o kulturze związanej z damskimi rowerami miejskimi

Jazda na rowerze w wielkich miastach Polski nie jest tak popularna jak w innych miastach Europy Zachodniej. Jednakże obraz pani na rowerze miejskim np. w centrum Warszawy ma jasne znaczenie: mamy do czynienia z osobą postępową, nowoczesną, dbającą o zdrowie i ceniącą sobie wolność. Czy możemy w najbliższym czasie liczyć na to, że w takich miastach jak Poznań, Wrocław czy Gdańsk, trend do wykorzystywania przez panie roweru do poruszania się po mieście będzie nadal narastał? Jesteśmy przekonani, że odpowiedź jest twierdząca.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Słodko Słodka

Ja w zeszłym roku kupiłam sobie używany w zasadzie jak nowy i jestem mega zadowolona, już za chwilę ruszamy na pierwsze rowerowe wyprawy 🙂

Kasia Potargana

Super! Pogoda sprzyja. JA się muszę zorientować, gdzie mogę zostawiać rower w pracy i chcę wrócić do jazdy do pracy na rowerze. W starym miejscu mieliśmy takie specjalne, bezpieczne miejsce. Ciekawe, czy i tu się uda?

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl