Tabletki na odchudzanie zamiast diety?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Będąc na początku drogi odchudzania nie jeden z nas zastanawia się od czego zacząć, na co zwrócić uwagę i co tak naprawdę w tym całym działaniu jest najważniejsze. Jedno jest pewne, że nikt nie odpowie nam na pytanie, jak szybko schudnąć. Sami musimy opracować dla siebie najodpowiedniejszą metodę, zestawy jadłospisów i ćwiczeń, które sprawią, że nasza waga drgnie w posadach i zacznie się zmniejszać. Odniesienie sukcesu na tej drodze zadziała na nas bardzo motywująco. Odzyskamy kondycję, sprawność fizyczną i wiarę w siebie. A to ma moc odmiany naszego życia. Jeżeli nie czujemy się zbyt komfortowo i pewnie w obliczu tych wyzwań poszukajmy wsparcia specjalisty. Bądźmy konsekwentni w wykonywaniu jego zaleceń, podejmijmy wyzwanie w całości, bez wyjątków i bez naginania reguł. Tylko konsekwencja i żelazne przestrzeganie zaleceń doprowadzi nas do upragnionego celu. Ważna jest wytrwałość i samozaparcie, a także bliskie osoby , które nas wspierają i motywują.

Tabletki czy dieta?

Swobodnie możemy wybierać w tabletkach na odchudzanie. Nie ma najmniejszego problemu z ich zakupem, może cena czasami jest zbyt wysoka, ale dostępność bez ograniczeń. Jeśli już wiemy jaki preparat chcemy możemy go nabyć w aptece lub sklepie zielarskim. Tam też możemy uzyskać niezbędne informacje dotyczące jego działania, przeznaczenia i ewentualnych skutków ubocznych. Zielarz lub farmaceuta powinni posiadać niezbędną wiedzę w zakresie suplementów diety dostępnych bez recepty. Można wybrać tabletki jako sposób odchudzania. Wiele osób tak właśnie robi. Szczególnie ci, u których nadwaga jest nie wielka i chcą zrzucić tylko kilka kilogramów. Dla nich nie konieczne jest stosowanie wymagającej diety. Wystarczy kupić tabletki na odchudzanie i nieznacznie zmodyfikować sposób odżywiania. To zwykle wystarcza aby zgubić bez większych wyrzeczeń kilka kilogramów. Jest to metoda i odpowiedź na pytanie, jak szybko schudnąć nie uciekając się do drakońskich metod.
Dieta bardzo dobrze posłuży tym osobom, u których nadwaga jest większa, lub tych, które borykają się z dużą otyłością. Opracowanie odpowiedniego sposobu odżywiana będzie wtedy koniecznością i bez tego nie pokonamy chorobliwej otyłości. Dla wielu osób porzucenie jedzenia w formie i ilości do jakiej są przyzwyczajeni jest najtrudniejszym zadaniem. Mają problem z ograniczeniem ilości posiłków, ze zmianą ich jakości, czy zastąpieniem jednych produktów innymi. Wielu pacjentów przegrywa tą walkę już na samym początku. Wielu nie chce się odchudzać, nie posiadając wystarczającej motywacji, bagatelizuje zagrożenia zdrowotne na tyle, że jest to już poważny problem natury psychologicznej. Tymczasem stosowanie zaleceń dietetycznych jest konieczne, a tabletki na odchudzanie są dodatkiem z wyboru, a nie z pewnego wręcz przymusu. Nic nie zastąpi zbilansowanego jadłospisu, ograniczającego kalorie i produkty odkładające się w naszym organiźmie.

Uwaga z dietą!

W wielu opracowaniach internetowych czy prasowych artykułach sponsorowanych znajdziemy absolutnie skuteczne przepisy na odchudzanie. Wystarczy je zastosować, a efekty przyjdą same. Niektóre zalecenia mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Mogą powodować ogromne spustoszenia w organiźmie poprzez mono składnikowe jadłospisy obejmujące wiele dni czy tygodni. Zapotrzebowanie organizmu na białko, tłuszcze i węglowodany ma swoje normy zależne od płci, wieku, wagi, wzrostu, rodzaju wykonywanej pracy. Te czynniki po przeanalizowaniu pozwolą nam określić dobowe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Każdy z tych składników musi się znaleźć w naszym jadłospisie. Nie można jeść tylko białka nie dostarczając sobie węglowodanów, które są źródłem energii potrzebnej do właściwego funkcjonowania. Podobnie z innymi składnikami odżywczymi. W fachowych opracowaniach można znaleźć dokładne wskazówki, jak przygotować posiłki zgodnie z naszym indywidualnym zapotrzebowaniem. Dieta ma nam służyć, a nie nam szkodzić. To jedna z podstawowych zasad odchudzania.

Działaj długofalowo

Odchudzanie potrzebuje dalekosiężnego planu. To nie dzień czy tydzień, ale miesiące i lata. Trzeba się przygotowywać do każdego nadchodzącego dnia i tygodnia. Zaczyna się już od planowania zakupów, z długopisem i kartką w dłoni. Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji kiedy mamy pustą lodówkę i jesteśmy głodni, i nie mamy co zjeść. Wtedy może się zdarzyć, że idziemy do sklepu głodni i kupujemy wszystko to czego nie powinniśmy. To częsty błąd wielu osób, które rozpoczynają proces zrzucania zbędnych kilogramów. Na posiłki też trzeba mieć plan, najlepiej tygodniowy, a zakupy robić rzadko, najwyżej raz w tygodniu. Unikać sklepów bo tam czeka na nas mnóstwo pokus i nigdy nie iść na zakupy z pustym żołądkiem. Planowanie to właśnie działanie długo falowe. Podobnie rzecz się ma z aktywnością fizyczną, uprawianiem biegów, ćwiczeń czy zwykłym spacerowaniem. Wszystko musi mieścić się w naszym planie.

Szukaj sojuszników

Nie działaj sam, poproś o pomoc, zabiegaj o wsparcie, aby nie być w swojej walce osamotnionym. Ważne jest aby ktoś nad nami czuwał, wytykał delikatnie błędy i doceniał sukcesy, których czasem nie dostrzegamy. Dzięki temu czujemy, że nie jesteśmy sami i, że komuś na nas zależy. Poczucie przynależności do grupy wsparcia, docenienie naszych starań to jedne z najsilniejszych potrzeb, jakie mamy. Potrzeba uznania dotyczy również wysiłków związanych z odchudzaniem. Ważne jest aby najbliżsi nas wspierali, a nie demotywowali. Ich obecność i dzielenie naszej, czasem niedoli, jest najlepszym dowodem solidarności w procesie obniżania masy ciała.
Zawsze warto o siebie dbać i nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie zmian w swoim życiu, które zmierzają do poprawy zdrowia i samopoczucia. Każdy moment jest dobry, choć jak mówi stare powiedzenie: lepiej zapobiegać niż leczyć. Z nadwagą i otyłością jest podobnie, łatwiej zapobiegać -trudniej leczyć. Dbajmy więc o siebie i wszczepiajmy innym osobom zdrowy styl życia, aby kiedyś nie znalazły się w trudnej sytuacji drastycznych i koniecznych rozwiań problemów z otyłością.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także