Myśli Potarganej

Te zabawki uczą dzieci odpowiedzialności. Top 5!

Zabawki dla dzieci powinny nie tylko bawić, ale przede wszystkim rozwijać naszą pociechę. Istnieją zabawki, które idealnie uczą dziecko odpowiedzialności. Sprawdźmy, które znajdują się w czołówce!

--- R E K L A M A ---

Kuchnia dziecięca

Zabawkowe kuchnia dla dzieci to idealna zabawka, która nauczy malucha nie tylko posługiwania się sprzętem kuchennym, ale również odpowiedzialności. Kuchnie dla dzieci wyposażone są w zabawkowy sprzęt i akcesoria, które doskonale odwzorowują prawdziwą kuchnię dla dorosłych. Kuchenki dla dzieci są przede wszystkim zabawkami, które mają uczyć dziecko odpowiedzialnego zachowania podczas gotowania. Kuchnia dla dzieci drewniana i inne kuchenki dla dzieci w nieco nowocześniejszym stylu pozwalają maluchowi uczyć się gotowania w bezpieczny sposób.

Najczęściej tego typu zestaw posiada garnki oraz naczynia i idealnie odwzorowane potrawy, które dziecko może przygotowywać oraz podawać swoim zabawkom lub koleżankom. Kuchnie dla dzieci mają wiele zalet, w tym również taką, że są zabawkami edukacyjnymi i integracyjnymi. Możemy wraz z dzieckiem bawić się w gotowanie w pełni bezpieczny sposób. Taka zabawka z pewnością pomoże naszemu maluszkowi odnaleźć się w świecie kulinariów, by kiedy podrośnie, mogło pomagać nam w trakcie przygotowywania posiłków. Przykładowym sklepem oferującym kuchenki dla dzieci jest Dollo.pl.

Interaktywny piesek

Zwierzę jest ogromną odpowiedzialnością, dlatego, kiedy dziecko prosi nas o kupno pupila, warto najpierw sprezentować mu zabawkę interaktywną. Zabawkowy kotek lub piesek reaguje na nasze zachowania i można się z nim porozumiewać. By zabawka była „zadowolona”, dziecko musi poświęcać jej swoją uwagę oraz czas. Warto zakupić ją dziecku w wieku od 6 lat, by mogło przekonać się, że nawet zabawka wymaga odpowiedzialnego zachowania. Poprzez zabawę z interaktywnym pieskiem pociecha uczy się reagować na potrzeby oraz wyrabia — cenną w późniejszym życiu — empatię.

Lalka

Lalki od wieków były idealnymi zabawkami dla dzieci. Zwłaszcza dziewczynki bardzo chętnie bawią się z ich pomocą. Lalkę można przebierać, jest również odwzorowaniem małego dziecka, które należy regularnie myć i pielęgnować. „Opieka” nad lalką na pewno nauczy naszą pociechę odpowiedzialności i troski.

Samochód sterowany

Sterowany samochód to prawdziwy hit wśród zabawek dla chłopców. Wymaga jednak odpowiedzialnego zachowania i zabawy. Dziecko musi wiedzieć, że zabawka nie może jeździć po kałużach oraz bardzo błotnistych drogach. Nauka sterowania sprawia ogromną radość, ale również uczy malucha odpowiedzialnego postępowania. Maluch dowiaduje się, że podczas zabawy nie tylko nie może uszkodzić autka, ale również nie może zrobić nikomu krzywdy. Sterowany samochód pozwoli również na szybką naukę orientacji w przestrzeni. Umiejętność ta jest bardzo ważna podczas nauki jazdy na pierwszych pojazdach, np. na hulajnodze.

Klocki

Klocki są zabawkami, którymi najczęściej dziecko bawi się samodzielnie, ale często dzieli się nimi również z rodzeństwem oraz rówieśnikami. Wspólna zabawa klockami sprawia, że dziecko może również współpracować z kolegami podczas tworzenia wspólnych konstrukcji. Klocki posiadają różne części, dlatego powinny być przechowywane w komplecie. Zagubienie jednego elementu sprawia, że dziecko nie ułoży całej konstrukcji w jedną całość. Klocki uczą dziecka również odpowiedzialności za swoją własność oraz pozwalają na kreatywne spędzanie czasu. Maluch dzięki tego typu zabawie może budować własne światy i rozwijać wyobraźnię, ucząc się nowych sposobów układania klocków.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milka

Totalnie zegarek! My kupiliśmy takowy naszemu malcowi i nosi go od tego dnia codziennie, udajc że jest dorosły. 🙂
no i super że mozna takie zegarki kupić tanio, jak my szukaliśmy, to na Fabryce Zegarków było sporo poniżej stówki.

Kasia Potargana

Zegarek to fajny pomysł. Dzieci lubią być”dorosłe”
Pozdrawiam serdecznie

Słodko Słodka

Jesteśmy w trakcie tworzenia kuchni do ogródka dla młodego, może w końcu przestanie mi podbierać moje przyrządy kuchenne 😉

Kasia Potargana

ha ha, zawsze mamy przybory są najlepsze 😉

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl