Ubrania z second-handu – dlaczego warto je kupować?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chętnie kupuje ubrania w second-handach. Jak się okazuje takie rozwiązanie ma mnóstwo korzyści. Pozwala zaopatrzyć się w ciekawe, nietuzinkowe ubrania w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Jednocześnie biorąc pod uwagę szkodliwy wpływ przemysłu odzieżowego na środowisko naturalne, zdecydowanie jest bardziej ekologiczne. Dlaczego warto postawić na odzież z lumpeksu?

Dla każdej osoby pragnącej wyróżnić się niebanalnym stylem, a przy tym zaoszczędzić na zakupie ubrań, doskonałym rozwiązaniem może być second-hand. To sklepy mające do zaoferowania starannie wyselekcjonowane ciuchy używane. W szerokiej ofercie znajdziesz niemal wszystko – od bluzek, koszulek czy spodni przez garnitury i suknie wieczorowe aż po bieliznę i różnego rodzaju dodatki lub tekstylia. Ubrania najczęściej pochodzą z zagranicznych zbiórek, głównie ze Szwecji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Często wyróżnia je wysoka jakość i ciekawe wzornictwo, którego na próżno szukać w najnowszych kolekcjach sklepów. Przedstawiamy najważniejsze korzyści związane z kupowaniem w lumpeksach.

Niepowtarzalne ubrania o znakomitej jakości wykonania w atrakcyjnych cenach

Jednym z wielu powodów, dla których kupowanie w second-handach cieszy się dużą popularnością jest możliwość nabycia niepowtarzalnych ubrań. Wystarczy jedynie wyjść do centrum handlowego i przyjrzeć się wystawom, aby zauważyć pewną powtarzalność krojów i wzorów. Tymczasem wybierając odzież z lumpeksu można zapewnić sobie oryginalny wygląd bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Co więcej, istnieje niewielka szansa, że spotkasz kogoś identycznie ubranego.

Kupując ciuchy w second-handzie bardzo często okazuje się, że są one zupełnie innej jakości niż te oferowane w Polsce. Wynika to z tego, że na rynek zagraniczny nierzadko trafia odzież z lepszych gatunkowo materiałów – grubszych i przyjemniejszych w dotyku. Dzięki temu w wielu przypadkach zachowa większą trwałość i nie będzie się mechacić w praniu jak niektóre, o wiele droższe ubrania z sieciówki. Co więcej, nawet jeśli tkanina ulegnie już zniszczeniu, to jest jej mniej szkoda z powodu niskiej ceny. Czasami trafiają się też nowe, oryginalne rzeczy z metką.

Zadbaj o los swojej planety, nosząc używane ubrania!

Wiele osób decyduje się na ubrania w second-handach, gdyż jest to ekologiczne rozwiązanie. W takim przypadku zamiast kupować tonę ubrań w sklepach odzieżowych, można nadać starym ciuchom nowe życie. W ten sposób unikniesz wspierania szkodliwego dla środowiska przemysłu odzieżowego. Jednocześnie dobre rzeczy nie trafią na śmietnik, ale do kolejnego użytkownika.

Wybierając ubrania z lumpeksów znacznie ograniczasz ilość opadów. Wynika to z tego, że zmniejszona jest także produkcja odzieży, a co za tym idzie spada zużycie niezbędnych surowców. To szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku posiadania dzieci, które błyskawicznie rosną, przez co bardzo często jeden ciuszek zostanie założony jedynie kilka razy.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także