Myśli Potarganej

Wakacyjne wyjazdy stopem? Świetna przygoda dla dobrze przygotowanych!

Wyjazd autostopem na wakacje kojarzy się z przygodą, ale też dużym ryzykiem. Da się je nieco zminimalizować, bo nawet na autostop można pojechać z ubezpieczeniem. Zobacz, co obejmie polisa.

--- R E K L A M A ---

Zaplanuj bezpieczny autostop

Ubezpieczenie wyjazdu może kojarzyć się wyłącznie z wakacjami wykupionymi w biurze podróży. Tymczasem polisę można kupić również na wyjazd do pracy czy samodzielnie zorganizowany urlop. I nie ma przy tym znaczenia, czy jedziesz autostopem, czy lecisz samolotem. Zobacz, na jakie wyjazdy Polacy najchętniej się ubezpieczają: https://kioskpolis.pl/na-jakie-wyjazdy-polacy-najchetniej-sie-ubezpieczaja/

Polisa nie zdejmie z autostopowicza całego ryzyka, ale może wyeliminować wiele potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po zdarzeniach, na które warto wykupić polisę i takich, które nie zostaną objęte ochroną ubezpieczeniową.

Kradzież może zdarzyć się też na autostopie

Większość osób nie wie, jakimi warunkami objęte jest ich ubezpieczenie. Zakładają, że dostaną odszkodowanie za walizkę pozostawioną w hotelowym lobby czy przed dworcem. Tymczasem polisa obejmie tylko odpowiednio zabezpieczony bagaż, a więc zamknięty w skrytce czy schowany w bagażniku. Nawet, jeśli znajdował się w hotelowym pokoju, to pokój musiałby być zamknięty.

W związku z tym wcale nie ma dużej różnicy, czy ubezpieczasz podróż autostopem, czy limuzyną. W obu przypadkach ubezpieczalnia odpowie za kradzież rzeczy ze skrytki na dworcu, jeśli możesz poświadczyć ją protokołem spisanym przez policjanta i masz rachunek za skrytkę.

Co jeszcze obejmie ubezpieczenie na autostop?

Również zdarzenia losowe takie jak uszkodzenie ciała mogą się zdarzyć zarówno w trakcie zwiedzania, jak i stania na poboczu w celu złapania okazji. Tu ubezpieczyciele mają łagodniejsze zasady i o ile wypadek nie zdarzył się pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających, to można łatwo uzyskać odszkodowanie. Naprawdę warto mieć polisę właśnie wtedy, gdy wybierasz się w podróż stopem, szczególnie że sporo czasu spędzisz na drodze i niebezpiecznych poboczach.

Jak kupić polisę autostopową?

Łapanie okazji to czysta spontaniczność: od planu do realizacji nie mija często więcej niż parę dni. Połączenie szybkiego wyjazdu z zakupem polisy może wydawać się trudne. W rzeczywistości jednak od dawna już można dostać ją poprzez stronę internetową na kilka dni przed wyjazdem lub nawet kupić już podczas wycieczki. Wówczas będzie obowiązywał kilkudniowy okres karencji.

Zanim wyjedziesz, przemyśl, gdzie ma obowiązywać ubezpieczenie na autostop.

Taka forma podróży ma to do siebie, że plany zmieniają się szybko. Dlatego, zanim staniesz przy drodze z kciukiem wyciągniętym do góry, kup ubezpieczenie o nieco większym zakresie terytorialnym, niż planowana trasa wycieczki. Jeśli wyruszasz w Polskę, kup polisę na jazdę autostopem po Europie, a jeśli program wycieczki ogranicza się do Europy, pomyśl raczej o polisie typu Świat. Gdy po kilku dniach podróży ze znajomymi zdecydujecie o zmianie trasy, twoja polisa nadal będzie obowiązywać. To pozwoli zachować spontaniczność, ale i bezpieczeństwo podróży.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl