Myśli Potarganej

Wątroba – dlaczego należy ją oczyszczać przy pomocy suplementów i diety?

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów naszego ciała. Jej zadania mają niezwykle szerokie spektrum, łącząc w sobie pozornie niezwiązane funkcje detoksykacji i syntezy krzepnięcia krwi. Dobra kondycja wątroby to podstawa prawidłowego funkcjonowania całego ludzkiego organizmu. Niestety, często jest ona zaniedbywana przez nasze style życia. Sprawdź, dlaczego warto ją oczyścić i odzyskać utracone zdrowie!

--- R E K L A M A ---

Oczyszczanie wątroby, czyli co dokładnie?

Oczyszczanie może kojarzyć się przeróżnie, więc warto sprecyzować to pojęcie, aby je dokładnie zrozumieć. Jest ono tożsame z regeneracją wątroby, która, o dziwo, następuje naturalnie. Co więcej, jest to jedyny organ, który potrafi się samodzielnie regenerować, co zawdzięcza dużej rezerwie czynnościowej – może pracować, nawet gdy jest sprawna w zaledwie 10%. 

Dlaczego więc mowa o oczyszczaniu i regeneracji wątroby, gdy ona sama potrafi tego dokonać? Trzeba zrozumieć, że jej możliwości, choć niezwykle dla nas korzystne, nie są nieograniczone – po pewnym czasie nie jest ona w stanie naprawić wyrządzonych szkód. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest, aby pomagać wątrobie, dopóki jest ona w stanie się regenerować – właśnie ta pomoc będzie kluczowa w związku z prewencją poważnych chorób. 

Kiedy warto myśleć o oczyszczaniu wątroby?

Jak za niedługo się dowiemy, sama dieta jest świetnym sposobem na oczyszczenie wątroby, który można stosować w każdym stanie zdrowia. Warto jednak poznać oznaki, które wskazują, że nasz styl życia jest nieodpowiedni dla tego ważnego organu. Na jakie objawy powinniśmy szczególnie zwracać uwagę? Zaliczymy do nich m.in.: wahania wagi ciała, przewlekłe zmęczenie i osłabienie wzdęcia i zaparcia, mdłości i nudności, żółtość skóry i białek ocznych.

Sama wątroba pozbawiona jest nerwów czuciowych, co ma swoje oczywiste plusy i minusy. Wadą tego jest brak możliwości odczucia przykrych dolegliwości. O dziwo, ten sam aspekt jest też największą zaletą tej właściwości. Brak doświadczania podanych dolegliwości nie świadczy jednak o zdrowiu. Problemy wątrobowe często przechodzą niezauważone przez lata. Osoby, które powinny mieć się szczególnie na uwadze, to przede wszystkim ludzie nadużywający alkoholu, przyjmujący dużą ilość leków, jak również mające problem z otyłością. 

Jakie są sposoby na oczyszczenie wątroby?

Wiedząc o możliwości regeneracyjnych wątroby, trzeba wziąć pod uwagę, że najlepsze, co można zrobić w przypadku jej początkowych uszkodzeń, to odstawienie czynników niekorzystnie na nią wpływających. W ten sposób zapewnimy odpowiednie środowisko do naturalnego oczyszczenia i przywrócenia prawidłowego funkcjonowania. Jak tego dokonać?

Odpowiedź jest bardzo prosta – trzeba wprowadzić zmiany w diecie. Redukcja alkoholu i nadmiaru tłustych potraw powinna połączyć się tutaj dużą ilością przyjmowanych warzyw i owoców. Bardzo ważnym aspektem diety na wątrobę jest też duża podaż białka.

Jeśli chodzi o suplementy na wątrobę, popularną i skuteczną opcją jest kwas tiazolidynokarboksylowy, który wpływa na oczyszczenie z toksyn. Nie można jednak zapomnieć, że dieta to podstawa. Jeśli nasze problemy wątrobowe są zaawansowane, należy również skontaktować się z lekarzem.

Więcej na temat oczyszczania wątroby znajdziesz na stronie https://auraherbals.pl/blog/oczyszczanie-watroby/

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KatarzynaP

Wątroba jest naszym jedynym narządem, który ma właściwości samoregenerujące. Warto jest ją w tym procesie regeneracji wspomagać. Zdrowa dieta i odpowiednia suplementacja, a także ograniczenie tłuszczu, czy alkoholi na pewno pomoże nam w szybszym zauważeniu efektów i zmiany naszego samopoczucia na lepsze. 🙂 Bardzo ciekawy wpis, lubię takie „zdrowotne” tematy.

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl