Wizyta u ginekologa – dlaczego jest tak ważna?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Każda kobieta powinna pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa. Do tego specjalisty trzeba się wybierać nie tylko wtedy, kiedy odczuwa się dolegliwości okolic intymnych, ale też wtedy, gdy nie ma żadnych niepokojących objawów. Profilaktyka jest bardzo istotna. Okazuje się, że wiele chorób we wczesnym stadium nie daje praktycznie żadnych objawów. Dlatego regularne wizyty u ginekologa to priorytet dla każdej kobiety.

Ginekolog – dlaczego warto do niego regularnie chodzić?

Regularne badanie ginekologiczne bardzo szybko wykryje potencjalne schorzenie, dzięki czemu leczenie będzie skuteczniejsze i przebiegnie znacznie szybciej. W Katowicach znajduje się przychodnia lekarska, w której leczy ginekolog. Bardzo istotne są badania USG. Dzięki nim można sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z pacjentką. Prowadzenie ciąży pod okiem najlepszego specjalisty jest priorytetem.

Jeżeli nie pojawiają się żadne dolegliwości i kobieta czuje się dobrze, w takim przypadku trzeba umawiać się na wizytę u ginekologa co najmniej raz w roku. Celem jest wykonanie podstawowych badań kontrolnych. Okazuje się, że jedna wizyta w czasie roku to zdecydowanie minimum. Jeżeli jednak kobieta ma za sobą infekcje stref intymnych bądź inne choroby związane z układem rozrodczym, w takim przypadku do ginekologa należy umawiać się znacznie wcześniej, nawet co trzy miesiące.

Badanie USG w Katowicach

USG to bardzo istotne badanie. Wykonuje się je wielokrotnie w czasie każdej ciąży. Celem jest ocena rozwoju płodu oraz pomóc w wykryciu wszelkich nieprawidłowości. Badanie USG w Katowicach pozwala głównie ocenić anatomię płodu oraz budowę i lokalizacje łożyska. Dzięki niemu możliwa jest też ocena ilości płynu owodniowego oraz przepływów w naczyniach krwionośnych. W przychodni w Katowicach oferowane są badania, takie jak:
– USG jamy brzusznej
– USG układu moczowego
– USG ginekologiczne
– USG ciąży z możliwością obrazowania w przestrzeni 4D
– USG piersi

W jakim wieku najlepiej udać się do ginekologa? Czym jest ginekologia estetyczna?

Według ekspertów pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się pomiędzy 12. a 15. rokiem życia, gdy przeważnie dziewczyna ma już za sobą pierwszą miesiączkę. Ginekologia estetyczna jest coraz popularniejsza w obecnych czasach. Oferuje zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych. Co więcej, może polepszyć ich funkcje seksualne oraz pozbyć się uciążliwych dolegliwości, które związane są z okolicami intymnymi. Daje to szansę na poprawę samopoczucia, większą świadomość atrakcyjności, a ponadto komfort fizyczny oraz psychiczny kobiety.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także